KKML 2013-2014 sezono apžvalga: BLM „Manija“ ir Moterų (merginų) čempionatai

2014 m. liepos 17 d.

Kai ilgosios pertraukos metu pasigirsta kamuolio bumpsėjimas, visi gimnazistai susirenka valgyklos bandeles ir sprunka į sporto salę – ten mokyklos garbę krepšinio aikštelėje gina saviškiai. Didelis moksleivių susidomėjimas ir energingos kovos kasmet lydi BLM „Manija“ čempionatą. Pasigrožėti krepšiniu (ir ne tik) taip pat kviečia vis aukštesnį žaidimo lygį demonstruojanti Moterų (merginų) krepšinio lyga. Prisiminkime!

Antrus metus iš eilės geriausi Kauno mokyklų krepšininkai – VDU "Rasos" gimnazijos auklėtiniai

BLM "Manija" vaikinų Kauno miesto čempionato nugalėtojų titulą apgynė VDU "Rasos" gimnazija. Tomo Kentros diriguojami vaikinai finale 108:96 įrodė pranašumą prieš "Varpo" gimnazijos krepšininkus. Nugalėtojai atstovavo Kauno miestui nacionaliniame čempionate MRU taurei laimėti. Platesnė informacija.

Tuo tarpu Luko Grabausko dvitaškis bei Pauliaus Juozapavičiaus blokas J. Basanavičiaus gimnazijai padovanojo bronzos medalius. BLM "Manija" vaikinų čempionato mažajame finale paskutines rungtynių akimirkas tiksliau sužaidę J. Basanavičiaus auklėtiniai rezultatu 97:95 privertė pasiduoti A. Smetonos gimnazijos krepšininkus. Platesnė informacija.

Naudinagiausi BLM "Manija" vaikinų čempionato žaidėjai:

Ričardas Verbickas (VDU "Rasos" gimnazija);

Vladislavas Razumnovas ("Varpo" gimnazija);

Lukas Grabauskas (J. Basanavičiaus gimnazija);

Karolis Šarukas (A. Smetonos gimnazija).

FINALO VAIZDO REPORTAŽAS.

Du pratęsimus ištvėrusios "Varpo" gimnazijos krepšininkės matavosi aukso medalius

BLM "Manija" merginų čempionato finale virė įspūdinga kova. S. Dariaus ir S. Girėno bei "Varpo" gimnazijų krepšininkės dėl geriausiųjų vardo finalinėje dvikovoje grūmėsi net penkiasdešimt minučių. Daugiau jėgų išsaugojusios Audros Vilūnienės auklėtinės antrąjį pratęsimą sužaidė užtikrinčiau ir šventė auksinę pergalę rezultatu 99:97. Platesnė informacija.

Nugalėtojų gretose naudingiausios žaidėjos prizą atsiemė Kamilė Berenytė. Tarp geriausiųjų atsidūrė įspūdingą pasirodymą finalo rungtynėse surengusi Deimantė Žukaitė bei VDU "Rasos" gimnazijos lyderė Justina Razukevičiūtė.

KTU studentės atsiėmė čempionių titulą iš LSU-Kaunas krepšininkių

Finalo lemiamą ketvirtį pagirtinai sužaidusios KTU krepšininkės po metų pertraukos susigrąžino KKML Moterų (merginų) lygos čempionių titulą. Jono Kurševičiaus auklėtinės čempionato finale 66:59 įveikė „amžinas varžoves“ LSU-Kaunas krepšininkes. Šios dvi komandos visus tris lygos sezonus kovojo dėl aukščiausio titulo. Platesnė informacija.

Naudingiausia finalinių rungtynių žaidėja tapo Inga Brusokaitė. KTU kapitonė per ketvirtąjį kėlinį pelnė 13 taškų, iš viso surinkdama 22 taškus, atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, po kartą suklydo bei prasižengė, ir surinko 22 naudingumo balus.

Pirmąkart KKML Moterų (merginų) čempionate dalyvavusios SKK VERSAN veteranės pasidabino bronzos medaliais. Mažajame finale SKK VERSAN ekipa po atkaklios kovos 53:50 palaužė Jonavos krepšininkes. Antroje rungtynių pusėje veteranės perėmė iniciatyvą ir iki rungtynių pabaigos varžovėms nebeleido pajusti tinkamo žaidimo ritmo. Platesnė informacija.

Naudingiausios 2013-2014 m. sezono Moterų (merginų) lygos žaidėjos:

Rezultatyviausia žaidėja: Justina Burbaitė ("Tyla")

Naudingiausia žaidėja (1): Jolanta Kačerauskienė (Jonava)

Naudingiausia žaidėja (2): Toma Ralytė (KTU)

Naudingiausia žaidėja (3): Šarūnė Džiugelytė (KKML "Pupytės")

Daugiausiai kamuolių atkovojusi žaidėja: Jolanta Kačerauskienė (Jonava)

Daugiausiai kamuolių perėmusi žaidėja: Eglė Šlėderytė (KKML "Pupytės")

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusi ir daugiausiai pražangų išprovokavusi žaidėja: Jurgita Šegždaitė ("Tyla")

Daugiausiai kamuolių blokavusi žaidėja: Livija Sakevičiūtė ("Aisčiai" 97)

Taikliausia baudų metikė: Justina Burbaitė ("Tyla")

Taikliausia dvitaškių metikė: Ugnė Montvilaitė ("Aisčiai" 96)

Taikliausia tritaškių metikė: Ugnė Avižienytė (LSU-Kaunas)

Čempionato geriausių pagal statistinius rodiklius TOP 10.