Du pratęsimus ištvėrusios "Varpo" gimnazijos krepšininkės matavosi aukso medalius

2014 m. vasario 3 d.

BLM "Manija" merginų čempionato finale - įspūdinga kova. S. Dariaus ir S. Girėno bei "Varpo" gimnazijų krepšininkės dėl geriausiųjų vardo finalinėje dvikovoje grūmėsi net penkiasdešimt minučių. Daugiau jėgų išsaugojusios Audros Vilūnienės auklėtinės antrąjį pratęsimą sužaidė užtikrinčiau ir šventė auksinę pergalę rezultatu 99:97.

VAIZDO REPORTAŽAS.

Finalo pradžioje K. Berenytės ir G. Markevičiūtės taiklūs tritaškiai leido "Varpo" gimnazijos komandai įsiveržti į priekį. Įpusėjus kėliniui H. Vyšniauskaitės dvitaškis padidino atstumą iki septynių taškų (16:9), tačiau čia pat jį naikino puikus D. Žukaitės pasirodymas, o jau penkioliktasis krepšininkės pelnytas taškas leido savo komandai įsiveržti į priekį (19:18). Visgi po pirmojo kėlinio nei vienai ekipai nepavyko įgyti pranašumo - 22:22.

Prasidėjus antram ketvirčiui "Varpo" gimnazijos auklėtinės susigrąžino pranašumą, kuris jas lydėjo viso kėlinio metu. Prieš pat ilgąją pertrauką D. Žukaitės taiklus tolimas metimas skirtumą buvo sumažinęs iki trijų taškų, tačiau K. Berenytė atsakė tuo pačiu, tad S. Dariaus ir S. Girėno gimanzijos komanda įpusėjus rungtynėms turėjo šešių taškų deficitą - 40:46.

G. Kudžmaitytės tritaškis bei R. Pudževelytės taiklūs baudų metimai braukė viešnių pranašumą iki minimumo (47:48), o viso trečio kėlinio metu "Varpo" gimnazijos krepšininkėms nebepavyko susigrąžinti ženklesnės persvaros. Aikštės šeimininkės keliskart buvo įsiveržusios į priekį, tačiau taiklus H. Vyšniauskaitės dvitaškis prieš lemiamą ketvirtį viešnioms suteikė minimalų pranašumą - 59:58.

"Varpo" gimnazijos ekipa tvirtai sužaidė kėlinio pirmąją pusę - H. Vyšniauskaitės tritaškis skirtumą buvo padidinęs iki aštuonių taškų (77:69). Vis dėlto paskutinės dvi ketvirčio minutės priklausė šeimininkėms. R. Pudževelytė smeigė tritaškį, kamuolį perėmusi D. Žukaitė pridėjo dar du lengvus taškus, o paskutinę minutę mažoji S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos ekipos lyderė tolimu metimu išlygino rezultatą (77:77). G. Žumbakytės perimtas kamuolys šeimininkėms suteikė šansą dar ir išplėšti pergalę, tačiau paskutinė ataka buvo nesėkminga.

Pratęsimo pražioje G. Markevičiūtės dvitaškis su pražanga bei R. Knyzaitės trys taškai šeimininkes eilinį kartą privertė vytis. Likus pusantros minutės E. Urbonavičiūtės perimtas kamuolys leido ištirpdyti dar daugiau laiko, tačiau šeimininkių perimtas kamuolys davė daugiau naudos - atakos smaigalyje atsidūrusi D. Žukaitė pelnė rezultatą išlyginusį dvitaškį su pražanga, netrukus žaidėja baudų metimais išvedė komandą į priekį 85:83. Paskutinės atakos metu "Varpo" gimnazijos komandą išgelbėjo sulyg sirena dvitaškį pataikiusi H. Vyšniauskaitė, taigi merginos stojo žaisti dar vieną pratęsimą.

Kol "Varpo" gimnazijos krepšininkės pakaitomis rinko taškus, S. Dariaus ir S. Girėno ekipoje aktyviau priešinosi jau tik D. Žukaitė. K. Berenytės, H. Vyšniauskaitės bei R. Knyzaitės iš eilės pelnyti taškai išvedė viešnias į priekį 98:91. D. Žukaitės taiklūs tritaškiai šeimininkėms vis dar teikė vilčių, tačiau tirpstantis laikas buvo "Varpo" gimnazijos ekipos pusėje.

S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija: D. Žukaitė 56 tšk. (6 rez. p., 10 išprov. praž., 47 naud. b.), G. Kudžmaitytė 20 tšk. (10 atk. k.), R. Pudževelytė 14 tšk. (12 atk. k.).

"Varpo" gimnazija: H. Vyšniauskaitė 28 tšk. (14 atk. k.), G. Markevičiūtė 27 tšk. (7 rez. p.), R. Knyzaitė 23 tšk. (14 atk. k., 6 rez. p.), K. Berenytė 19 tšk. (14 atk. k.).

Statistika.

2013-2014 m. BLM "Manija" merginų čempionato galutinė komandų rikiuotė:

1. "Varpo" gimnazija (tr. Audra Vilūnienė)

2. S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija (tr. Irena Saikauskienė)

3. VDU "Rasos" gimnazija (tr. Tomas Kentra)

Apdovanojimų metu taip pat buvo įvertintos naudingiausios kiekvienos komandos žaidėjos. Nugalėtojų gretose prizą atsiemė Kamilė Berenytė. Tarp geriausiųjų atsidūrė įspūdingą pasirodymą finalo rungtynėse surengusi Deimantė Žukaitė bei VDU "Rasos" gimnazijos lyderė Justina Razukevičiūtė.

[[gallery|1248|S. Dariaus ir S. Girėno gimnazija - "Varpo" gimnazija 97:99 (finalas)]]