KTU studentės atsiėmė čempionių titulą iš LSU-Kaunas krepšininkių

2014 m. birželio 3 d.

Lemiamą ketvirtį pagirtinai sužaidusios KTU krepšininkės po metų pertraukos susigrąžino KKML Moterų (merginų) lygos čempionių titulą. Jono Kurševičiaus auklėtinės čempionato finale 66:59 įveikė „amžinas varžoves“ LSU-Kaunas krepšininkes. Šios dvi komandos visus tris lygos sezonus kovojo dėl aukščiausio titulo. Mažajame finale džiūgavo SKK VERSAN veteranės, rezultatu 53:50 palaužusios Jonavos krepšininkes.

VAIZDO REPORTAŽAS.

Rungtynių startas geriau susiklostė LSU-Kaunas ekipai – Rasos Kreivytės auklėtinės spruko į priekį 11:5. Visgi antroje pirmojo kėlinio pusėje aikštės šeimininkės sugebėjo persverti rezultatą savo naudai ir ketvirtį baigė pirmaudamos 16:13.

Antrajame kėlinyje LSU-Kaunas ne kartą kėsinosi į pirmaujančias pozicijas, tačiau jas KTU krepšininkės kaskart susigrąžindavo. Artėjant ilgajai pertraukai porą greitų atakų surengusi G. Ziutelytė išlygino rezultatą (29:29), o įgyti persvarą padėjo J. Girdauskaitės pelnyti taškai. Taigi įpusėjus rungtynėms KTU išliko priekyje 35:30.

G. Morkūnaitės ir U. Avižienytės taiklūs tritaškiai padėjo LSU-Kaunas ekipai trečiajame kėlinyje persverti rezultatą (40:35). Per šį ketvirtį KTU komanda tepelnė šešis taškus, o tuo pasinaudojusios varžovės įgijo apčiuopiamą persvarą – 47:41.

Paskutinio kėlinio pradžioje A. Lekevičiūtės dvitaškis padidino LSU-Kauno atotrūkį iki aštuonių taškų, tačiau J. Razukevičiūtės tritaškis ir I. Brusokaitės dvitaškiai su pražangomis netrukus lygino rezultatą (49:49). G. Morkūnaitės taiklus tolimas metimas bei E. Žibinskaitės du taškai su pražanga LSU-Kaunui akimirksniu sugrąžino pranašumą (55:49).

Vis dėlto KTU krepšininkės nesudėjo ginklų: J. Razukevičiūtė smeigė antrąjį tritaškį, o komandos kapitonė I. Brusokaitė į varžovių krepšį sumetė aštuonis taškus iš eilės, įtvirtinusius KTU padėtį atėjus lemiamoms akimirkoms (60:55). E. Bacevičiūtės dvitaškis skirtumą braukė iki trijų taškų, tačiau J. Girdauskaitė pataikė labai svarbų tritaškį metimą, o po LSU-Kaunas krepšininkių klaidos puolime šeimininkių išprovokuota nesportinė pražanga galutinai nusprendė finalo nugalėtojas.

Naudingiausia finalinių rungtynių žaidėja tapo Inga Brusokaitė. KTU kapitonė per ketvirtąjį kėlinį pelnė 13 taškų, iš viso surinkdama 22 taškus, atkovojo 8 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 3 pražangas, po kartą suklydo bei prasižengė, ir surinko 22 naudingumo balus.

KTU: I. Brusokaitė 22 tšk., J. Girdauskaitė 13 tšk., G. Ziutelytė 11 tšk. (6 rez. p.), J. Razukevičiūtė 9 tšk., T. Ralytė 7 tšk. (10 atk. k.).

LSU-Kaunas: G. Morkūnaitė 17 tšk., G. Račiulaitytė 9 tšk., E. Žibinskaitė ir A. Lekevičiūtė po 8 tšk., M. Petrauskaitė 7 tšk. (12 atk. k.).

KKML Moterų (merginų) 2013-2014 m. sezono geriausios:

Rezultatyviausia žaidėja: Justina Burbaitė ("Tyla")

Naudingiausia žaidėja (1): Jolanta Kačerauskienė (Jonava)

Naudingiausia žaidėja (2): Toma Ralytė (KTU)

Naudingiausia žaidėja (3): Šarūnė Džiugelytė (KKML "Pupytės")

Daugiausiai kamuolių atkovojusi žaidėja: Jolanta Kačerauskienė (Jonava)

Daugiausiai kamuolių perėmusi žaidėja: Eglė Šlėderytė (KKML "Pupytės")

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusi ir daugiausiai pražangų išprovokavusi žaidėja: Jurgita Šegždaitė ("Tyla")

Daugiausiai kamuolių blokavusi žaidėja: Livija Sakevičiūtė ("Aisčiai" 97)

Taikliausia baudų metikė: Justina Burbaitė ("Tyla")

Taikliausia dvitaškių metikė: Ugnė Montvilaitė ("Aisčiai" 96)

Taikliausia tritaškių metikė: Ugnė Avižienytė (LSU-Kaunas)

Čempionato prizininkėms komandoms restoranas-baras "Seni vartai" įsteigė atitinkamus 200, 150 ir 100 litų čekius.