Vasarą "Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" komanda pasitinka triumfuodama

2014 m. birželio 12 d.

Po įtempto "Kauno dienos" Mažosios taurės turnyro finalo – šampano purslai "Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" komandos stovykloje. Svarbiausioje turnyro kovoje "Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" ekipos krepšininkai rezultatu 101:95 palaužė ne mažesnes viltis į šią dvikovą dėjusią Šilainių komandą. Rungtynėse dėl bronzos medalių A. Puškino gimnazija nepavijo dominavusią "Sporto manijos" komandą (111:88).

Neblogai (26:21) finalines rungtynes pradėję Šilainių krepšininkai smarkiau kluptelėjo antrajame kėlinyje. Už nepasiteisinusią aikštės gynybą baudė V. Palaikio ir A. Gedmino tolimi metimai, padėję "Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" komandai įsiveržti į priekį (39:32). Kėlinio pabaigoje komandas skyrė beveik dviženklis taškų skaičius, tačiau E. Adomaičio taiklūs baudų metimai bei paskutinėmis sekundėmis G. Purausko iš varžovo iškrapštytas kamuolys bei pelnyti du taškai braukė skirtumą iki penkių taškų – 51:46.

Įsibėgėjus trečiam kėliniui po H. Paulausko dvitaškio greitos atakos metu Šilainiams pavyko persverti rezultatą savo naudai (61:60). Pranašumą kuriam laikui saugojo A. Masiulio ir T. Pilecko taškai, tačiau 11:2 atkarpa kėlinį užbaigusi "Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" komanda susigrąžino turėtas pozicijas – 77:70.

Lemiamo ketvirčio pradžioje Šilainiai vėl kėsinosi į varžovų persvarą. A. Masiulio, T. Pilecko ir J. Furmanavičiaus iš eilės pelnyti devyni taškai persvėrė rezultatą Šilainių komandos naudai, o po akimirkos pozicijas tvirtino J. Furmanavičiaus dėjimas į krepšį su varžovo pražanga (85:83).

Atėjus lemiamoms minutėms "Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" komandoje dėl asmeninių pražangų limito ant atsarginių suolelio ilsėjosi du pagrindiniai aukštaūgiai – K. Tarvydas bei V. Palaikis. Vis dėlto Šilainiai nepasinaudojo savo pranašumu ir ilgą laiką taškus rankiojo tik baudų metimais. Tuo tarpu A. Gedmino ir P. Grikšto taiklūs tritaškiai "Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" komandai grąžino pranašumą, o likus minutei svarbų dvitaškį pelnė ir T. Grigalevičius (96:90).

Po A. Masiulio ir T. Pilecko pelnytų dvitaškių Šilainiai priartėjo iki trijų taškų, ir nors varžovai baudas metė neužtikrintai (paskutinę minutę pataikė 4 iš 10), Šilainių krepšininkams surengti rezultatyvių atakų nebepavyko, tad finalinė sirena skelbė "Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" komandos triumfą.

"Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" komandą į pergalę labiausiai vedė Tomo Skardžiaus, Vaido Palaikio, Karolio Tarvydo bei Andriaus Gedmino ketveriukė. Būtent pastarojo žaidėjo tritaškiai lemiamu momentu padėjo komandai išlikti priekyje, o taiklus baudos metimas nuo lentos buvo paskutinis pergalės štrichas. Andrius Gedminas buvo įvertintas kaip naudingiausias finalinių rungtynių žaidėjas.

"Lietuviški patiekalai-Chill Cafe": A. Gedminas 25 tšk., V. Palaikis 24 tšk., T. Skardžius 22 tšk. (8 rez. p.), K. Tarvydas 13 tšk. (13 atk. k.).

Šilainiai: J. Furmanavičius 23 tšk., A. Masiulis 20 tšk., T. Pileckas 16 tšk., G. Purauskas 14 tšk.

Statistika.

"Paneigėm prognozes. Šias rungtynes laimėjo komanda, ne pavieniai žaidėjai. Nesvarbu, koks jų ūgis, ar jie žaidę "Žalgiryje", gal dar žais, bet svarbu, kokie jie yra dabar. Mūsų kompanija buvo pranašesnė už varžovus, nes jie žaidė prieš KOMANDĄ." – po pergalės džiaugsmu tryško "Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" treneris Karolis Ugintas.

Ją sulipdėm gana greitai, nes po kiekvienų varžybų važiuodavom lipdyti. Su šita komanda man nebūtų baisu lipti ir į Everestą. Lygiai taip pat noriu padėkoti ir "Verslo" lygos ekipai bei "Chill Cafe" kolektyvui. Mažajai taurei lipdėme komandą iš šių pavardžių. Su Mindaugu Daraškevičiumi, Andrium Gedminu ilgą laiką tą sąstatą rinkome. Taip pat noriu padėkoti žmogui, kuris dėl tam tikrų priežasčių negalėjo žaisti šiandien – tai Paulius Morkeliūnas.

Noriu palinkėti visiems geros vasaros, gero ateinančio sezono!"

Apdovanojimų metu buvo įvertinti kiekvienos komandos geriausi žaidėjai:

Robertas Ruzgaitis (A. Puškino gimnazija)

Aurimas Gavelis ("Sporto manija")

Justas Furmanavičius (Šilainiai)

Karolis Tarvydas ("Lietuviški patiekalai-Chill Cafe")

Turnyro prizininkėms komandoms restoranas-baras "Seni vartai" įsteigė atitinkamus 200, 150 ir 100 litų čekius, o čempionais tapusiems "Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" žaidėjams "Kauno diena" įteikė metines dienraščio prenumeratas. Šventės metu taip pat visus džiugino šokių grupės "LAISVĖ" merginos.

Susijusi naujiena - "Sporto manija" triuškinančia pergale pelnė bronzos medalius

[[gallery|1466|"Lietuviški patiekalai-Chill Cafe" - Šilainiai 101:95 (finalas)]]