"Sporto manija" triumfavo ir "Kauno dienos" "Didžiosios" taurės turnyre (VIDEO)

2013 m. birželio 13 d.

Pirmadienį į viršų kėlę "Kauno dienos" turnyro SUPER taurę, trečiadienį "Sporto manija & Ekodora" krepšininkai pratęsė pergalingą žygį ir "Didžiosios" taurės turnyre. Panemunės krepšininkams šįkart pavyko ženkliau priešintis iki pat finalinės sirenos, tačiau nuo to "Sporto manija & Ekodora" ekipos pergalė (85:81) buvo tiktai saldesnė.

Mažajame finale tris kėlinius miegojusi UNITED ekipa sukilo lemiamo ketvirčio metu. Triuškinančią persvarą iššvaisčiusi BC "JAZZ-Diremta" rungtynių pabaigoje turėjo paprakaituoti dėl pergalės (98:96), kurią išplėšė lemiamas Deivido Sebeckio metimas.

Vaizdo reportažas.

Finale sėkmingiau startavę (12:4) Panemunės krepšininikai, pirmaujančias pozicijas netrukus perleido varžovams. Galingai į priekį žengusiai "Sporto manija & Ekodora" ekipai per daug nutolti neleido G. Kurtinaičio ir M. Žalgevičiaus tolimi metimai (26:22). Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas buvo išaugęs iki šešiolikos taškų (39:23), tačiau lygiai taip pat greitai jis buvo panaikintas (39:37). M. Žalgevičiaus ir T. Padegimo dvitaškiai mažino "Sporto manija & Ekodora" pranašumą jau iki minimumo (42:41), bet M. Linkevičiaus ir A. Šaulio duetas puikiai išnaudojo paskutines kėlinio sekundes ir grąžino apčiuopiamą persvarą - 49:41.

Antrąją rungtynių pusę Panemunė pradėjo puikiai - komanda priartėjo iki trijų taškų, dar vieną šansą sumažinti skirtumą suteikė J. Ramanausko blokas. Vis dėlto kitoje atakoje P. Gasiūnas nebeklydo - pirmuosius kėlinio taškus pelnė dvitaškiu su pražanga, o netrukus A. Šaulio taiklūs tolimi metimai privertė griebtis už galvos ne tik priešininkus, bet ir komandos draugus (58:48). "Sporto manija & Ekodora" ekipos pranašumą iki lemiamo ketvirčio saugojo M. Linkevičiaus dėjimas į krepšį bei tritaškis metimas (71:58).

Panemunės krepšininkų lemiamą spurtą pradėjo galingai varžovų lanką sudrebinęs T. Padegimas, ir nors P. Gasiūnas į tai atsakė tritaškiu metimu, jį anuliavo G. Kurtinaičio tolimas metimas. Puikiai baudos aikštelėje žaidęs J. Ramanauskas pamažu priartino komandą jau iki keturių taškų (78:74). Netrukus M. Žalgevičiaus tritaškis skirtumą padarė visiškai pažeidžiamą (80:77), tačiau A. Šaulio rezultatyvus reidas bei P. Gasiūno tritaškis akimirksniu stabilizavo "Sporto manija & Ekodora" komandos situaciją (85:77). Likusi paskutinė minutė Panemunės komandai didelių vilčių nebeteikė - skirtumą apkarpė tik G. Kurtinaičio baudų metimai.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo ketvirtajame kėlinyje svarbius tritaškius sumetęs Paulius Gasiūnas (19 tšk., 4/8 tritaškiai, 12 atk. k., 3 rez. p., 2 per. k., 1 blk.).

"Sporto manija & Ekodora": M. Linkevičius 22 tšk. (10 atk. k., 6 per. k.), P. Gasiūnas 19 tšk. (12 atk. k.), A. Šaulys 16 tšk.

Panemunė: T. Padegimas 21 tšk., G. Kurtinaitis 19 tšk. (6 rez. p.), M. Žalgevičius ir J. Ramanauskas (18 atk. k.) po 17 tšk.

Naudingiausi turnyro žaidėjai:

Martynas Linkevičius ("Sporto manija & Ekodora")

Giedrius Kurtinaitis (Panemunė)

Paulius Petrilevičius (BC "JAZZ-Diremta")

Donatas Gudeliauskas (UNITED)

Apdovanojimų metu komandoms prizininkėms buvo įteikti taurių bei medalių komplektai, "Kauno diena" žaidėjus apdovanojo dienraščio prenumeratomis, KKML partneris restoranas "Seni vartai" komandoms įsteigė atitinkamus 100 Lt, 200 Lt ir 300 Lt vertės dovanų čekius.

Finalo šventę taipogi papuošė šokių grupės "Laisvė" pasirodymai.

Daugiau info - Tris kėlinius dominavusi BC "JAZZ-Diremta" vos neperleido bronzos medalių UNITED krepšininkams.

[[gallery|987|"Sporto manija & Ekodora" - Panemunė 85:81 (finalas)]]

[[gallery|988|BC "JAZZ-Diremta" - UNITED 98:96 (mažasis finalas)]]