Po nesėkmingos rugtynių pradžios atsitiesusi „Vermena“ triumfavo „Perkūno“ Mažosios taurės finale

2014 m. spalio 15 d.

Finalo pradžioje po šaltu dušu apsipraususi „Vermena“ į rungtynes sugebėjo grįžti dar iki ilgosios pertraukos. Antroje mažo dalyje iniciatyvą praradusi „Sporto manija“ buvo priversta iš visų jėgų dirbti dėl pergalės, tačiau brandžiau žaidę „Vermenos“ krepšininkai dėsiningai žengė link čempionų titulo ir pasiekė pergalę rezultatu 90:79

Vaizdo reportažas.

Kovoje dėl bronzos medalių intrigos netrūko – permainingose rungtynėse nuspėti nugalėtoją buvo neįmanoma. Vis dėlto lemiamu momentu „Kamida“ „Notomą“ privertė vytis, o šiems išsigelbėti paskutinių sekundžių metu nepavyko. Pernai metų „Perkūno“ Mažosios taurės turnyro nugalėtojai bronzos medalius iškovojo rezultatu 76:70.

Finalo startui puikiai pasiruošusi „Sporto manija“ į priekį įsiveržė neįtikėtinu – septyniolikos taškų skirtumu (20:3). Po skausmingos finalo pradžios varžovai pamažu atsitiesė. Antrajame kėlinyje L. Kasperavičiaus ir G. Šilkaičio tritaškiai nebeleido „Sporto manijai“ atitrūkti, o artėjant ilgajai pertraukai komandas kaskart skyrė vis mažesnis taškų skaičius. „Vermenai“ visiškai atsistoti ant kojų padėjo du E. Dzimanavičiaus tolimi šūviai, po kurių „Sporto manijos“ pranašumo beveik neliko – 41:39.

Trečiajame kėlinyje tritaškiais metimais pasikliovusi „Vermena“ pirmąkart įsiveržė į priekį. T. Vasiliauskas ir A. Pelšs „apšildė“ varžovų lanką, kuris netrukus praleido dar tris iš eilės E. Dzimanavičiaus smeigtus tolimus šūvius. Po šios atkarpos „Vermena“ atitrūko 58:51, tačiau „Sporto manijos“ krepšininkai sulaukė ir savojo momento. M. Kvedaro ir R. Adžgausko tritaškių inicijuota 13:4 atkarpa visą finalo intrigą nukėlė į lemiamą ketvirtį – 64:62.

Kaip parodė kėlinio eiga, lemiamiems momentams geriau pasiruošusi buvo „Vermena“. Kitaip nei varžovai, tvirtai ant kojų stovėję „Vermenos“ krepšininkai iškart susigrąžino pranašumą. Įsibėgėjus kėliniui trys iš eilės A. Baltrušaičio ir E. Aukštikalnio tritaškiai tvirtino komandos pozicijas (80:69). „Sporto manijos“ komanda nesutriko, tačiau nebesurado jėgų lemiamam spurtui surengti. Tiksint paskutinėms sekundėms „Sporto manija“ bandė gelbėtis bauduojant varžovus, bet savuosius metimus pataikęs E. Aukštikalnis tvirtino „Vermenos“ pergalę.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo įspūdingą trigubą dublį atlikęs Artūrs Pelšs. „Vermenos“ gynėjas sumetė nedaug – 11 taškų, tačiau atkovojo 13 kamuolių, atliko 15 rezultatyvių perdavimų, perėmė 2 kamuolius, kartą blokavo varžovo metimą, išprovokavo 6 pražangas, klydo dukart, surinko tris pražangas ir surinko 35 naudingumo balus.

„Vermena“: E. Aukštikalnis 20 tšk. (11 išprov. praž.), E. Dzimanavičius 15 tšk. (5/7 tritaškiai), P. Grigaitis 12 tšk.

„Sporto manija“: D. Rinkūnas 16 tšk. (7/8 dvitaškiai, 7 rez. p.), A. Šukys (7 rez. p.) ir M. Kvedaras po 15 tšk., P. Parachomikas 12 tšk. (13 atk. k.).

Naudingiausi turnyro žaidėjai:

Vytautas Vaikšnis, „Notomas“ (11,48 tšk., 11,9 atk. k., 25,95 naud. b.)

Vytautas Paulauskas, „Kamida“ (22,00 tšk., 12,00 atk. k., 30,5 naud. b.)

Deividas Rinkūnas, „Sporto manija“ (14,8 tšk., 7,00 atk. k., 3,6 rez. p., 18,4 naud. b.)

Paulius Grigaitis, „Vermena“ (18,75 tšk., 8,5 atk. k., 21,00 naud. b.)

„Perkūno“ Mažosios taurės finalo šventę papuošė šokėjų grupės „Laisvė“ pasirodymai.

Apdovanojimų metu čempionato prizininkėms komandoms restoranas-baras „Seni vartai“ įsteigė atitinkamus 200, 150 ir 100 litų čekius.