KM „Aisčiai“ 2001 užkopė į savo amžiaus grupės viršūnę

2015 m. birželio 9 d.

Puikiai suregztas trečiasis kėlinys „Aisčiams“ sukrovė triuškinančią persvarą, kurios „Tornado“ KM - „Sostena“ ekipa panaikinti nebesugebėjo. Raimondo Zakrio auklėtiniai 2001 m. grupės finale triumfavo 72:56 ir pasidabino aukso medaliais. Bronzą iškovojo metais jaunesni „Tornado“ KM - „Fudo“ berniukai, 60:49 palaužę KM „Perkūnas“ 2001-2 auklėtinius.

Finalo rungtynes kiek tvirčiau pradėjo „Tornado“ KM - „Sostena“. Andriaus Macijausko treniruojama ekipa vienu metu pirmavo 21:13, tačiau pirmą kėlinį baigė 0:6 atkarpa, o antrojo pradžioje K. Ptašinsko dvitaškis su pražanga „Aisčius“ išvedė į priekį 22:21. Taškas į tašką vykusioje kovoje galiausiai, prieš ilgąją pertrauką, J. Stašionio tritaškis bei K. Kavaliausko du taškai įtvirtino aikštės šeimininkų pranašumą – 38:32.

Didįjį darbą „Aisčiai“ atliko trečiajame kėlinyje, kurį pradėjo atkarpa 17:3 – V. Šalčiaus tritaškis skelbė jau triuškinančią persvarą (55:35).

„Tornado“ KM - „Sostena“ krepšininkai ginklų nesudėjo ir žingsnis po žingsnio bandė artėti prie varžovų. Vis tik arčiausiai Andriaus Macijausko auklėtiniai buvo priartėję iki dvylikos taškų. Tvirtų pozicijų neapleidę „Aisčiai“ triumfavo finale.

Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas Dominykas Butkus pelnė 9 taškus (3/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atkovojo 8 kamuolius, kartą blokavo metimą, kartą prasižengė ir surinko daugiausiai naudingumo balų – 15.

KM „Aisčiai“ 2001: J. Stašionis 14 tšk., A. Motiejūnas 12 tšk., V. Šalčius 10 tšk.

„Tornado“ KM - „Sostena“: G. Mačionis 15 tšk. (10 atk. k.), N. Kavaliauskas 13 tšk., G. Budreika 10 tšk.