Įtemptą A lygos finalo kovą „Basement“ vainikavo auksiniu triumfu

2016 m. gegužės 13 d.
„Basement“ su trenksmu atvertė naują komandos istorijos puslapį – rezultatu 80:73 laimėjusi finalo kovą prieš UNITED tapo A lygos 2015/2016 m. sezono čempionais. Įtemptoje finalinėje dvikovoje nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis minutėmis, o jų metu sėkmingiau pasirodė būtent „Basment“ krepšininkai. A lygos bronzą panašiu scenarijumi 81:77 iškovojo IMLITEX ekipa, rungtynių pabaigoje pabėgusi nuo Kauno kolegijos studentų.

Finalo starte užtikrinčiau atrodė „Basement“ krepšininkai, pabėgę priekin 15:6, tačiau UNITED, daugiausia tritaškių metimų dėka, iki pirmo kėlinio pabaigos spėjo pavyti varžovus, o, svarbiausia, pajusti žaidimo ritmą – 18:18.

Antrajame kėlinyje toliau dirbo UNITED tolimoji artilerija – jau devintasis tritaškis ženklino trijų taškų komandos pranašumą (32:29). R. Lukoševičiaus baudų metimai bei pataikytas tritaškis akimirkai išvedė „Basement“ į priekį, tačiau dar du UNITED taiklūs tolimi metimai įpusėjus rungtynėms leido pirmauti 38:36.

Permainingame trečiajame kėlinyje po sėkmingesnių atkarpų pirmaujanti komanda keitėsi keturis kartus, o paskutinysyk tai padarė „Basement“ krepšininkai, ketvirtį užbaigę M. Lisajevičiaus ir D. Jankausko taikliais tritaškiais – 58:55.

Lemiamo ketvirčio pradžioje devyni G. Būdos pelnyti taškai išvedė UNITED į priekį 64:63, tačiau komandos laukė nesėkminga atkarpa, kurios metu iš žaidimo dėl asmeninių pražangų limito buvo išimtas T. Žioba, techninę pražangą gavo G. Būda, o tuo metu 7:0 spurtavusi „Basement“, kaip paaiškėjo vėliau, galutinai perėmė iniciatyvą.

Paskutinėmis minutėmis T. Padegimo pataikytas tritaškis UNITED ekipai teikė vilties, tačiau baudavimo taktikoje „Basement“ krepšininkai pasirodė užtikrintai, o paskutinę varžovų ataką nutraukę perimtu kamuoliu, atsakė į visus finalo klausimus.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Paulius Počiuipa. „Basement“ puolėjas pelnė 24 taškus (1/5 baudos, 7/13 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), atkovojo 11 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas, pats suklydo 2 kartus, 3 kartus prasižengė ir surinko 32 naudingumo balus.

„Nors verčiam naujos komandos puslapį, žaidėjų nugalėtojų mentalitetas išliko. Smagu, kad nuo pirmo sezono vėl pavyko nugalėti.“ – triumfu džiaugėsi ne kartą A lygos čempionu tapęs Matas Lisajevičius. „Aš galvoju, kad pergalę lėmė patirtis. Vis vien žaidžiame ne pirmą finalą iš eilės. Žinojom, kad bus sunku, kad jie – gera komanda. Žinojome kad reikės kovoti iki pat pabaigos, tą kryptingai darėme, to pasekoje ir ištraukėme pergalę.“

„Tiek varžovai, tiek mes šiandien žaidėme gerai. Manau, mes taip pat buvome verti laimėti. Komandai priekaištų neturiu, atidavėme visas jėgas, tik gaila, jog aikštelėje ne visada pergalę lemia žaidėjai.“ – galutiniu rezultatu šiek tiek nusivylęs buvo Marius Lebedys. „UNITED niekada nesitraukia, visada žaidžia tam, kad laimėtų. Todėl pavyko sukovoti pusfinalyje prieš tikrai galingą IMLITEX komandą. Tikiuosi kitąmet su jais susitiksime finale.“

„Basement“: P. Počiuipa 24 tšk. (11 atk. k.), M. Lisajevičius 21 tšk., R. Lukoševičius 11 tšk.
UNITED: G. Būda 14 tšk., T. Žioba 13 tšk., L. Lukošenkinas 12 tšk.