Gynybinį finalą sukūrusi Advokatų kontora „Konsus“ triumfavo „Pavasario“ čempionate

2015 m. gegužės 22 d.

Per pirmą rungtynių pusę vos 17 taškų varžovams leidę sumesti Advokatų kontora „Konsus“ krepšininkai įgijo kontrolę viso „Pavasario“ čempionato finalo metu. Ambicijų siekti nugalėtojų titulo neslėpę BC „Gazuotas Pienas“ krepšininkai buvo kaip reikiant išmušti iš vėžių.  Nors įtampa dvikovą lydėjo iki finalinės sirenos, tačiau ženklesnių truktelėjimų į priekį nesukūręs BC „Gazuotas Pienas“ buvo priverstas pripažinti oponentų pergalę 63:51.

Kovą dėl bronzos medalių laimėjo „Santermita-GISMETEO“. Jau prieš ilgąją pertrauką nuo varžovų bandžiusi sprukti ekipa, antroje mačo pusėje tai ir padarė. Dviženklią persvarą laikiusi „Santermita-GISMETEO“ „AVA Statybą“ įveikė 92:77.

Nuo pat finalo rungtynių starto komandos labiau gynėsi, nei puolė. Toks scenarijus palankesnis buvo advokatams, kurie rengė brandesnes atakas, o gynėsi itin tampriai. Tuo tarpu laisvesnį, puolamąjį žaidimą propaguojanti BC „Gazuotas Pienas“ kompanija ėmė strigti.

Antrajame kėlinyje M. Pažėra paskutinę atakos sekundę smeigė tritaškį ir ženklino jau dviženklią „Konsus“ persvarą (22:11). Iki ilgosios pertraukos „Gazuotas Pienas“ apkarpė skirtumą (17:23), o trečiajame kėlinyje pamažu bėgėjosi bei buvo paviję varžovus iki dviejų taškų (35:37), tačiau M. Karpavičius ketvirčio pabaigoje sumetė septynis taškus ir Advokatų kontorai „Konsus“ išsaugojo ženklesnę persvarą – 44:38.

Lemiamo kėlinio pradžioje komandos vėl susikūrė klampią žaidimo eigą, iš kurios, galiausiai, drąsiais žingsniais išspruko Advokatų kontora „Konsus“ – du tritaškius smeigęs V. Adomaitis didino skirtumą iki aštuonių taškų (53:45).

Netrukus M. Čipas išprovokavo tris baudų metimus, tačiau L. Jasevičiaus rezultatyvios atakos, palydimos komandos draugų baudų metimais, „Konsus“ ekipai sukrovė dviženklią persvarą (58:48). BC „Gazuotas Pienas“ nesurengė ženklaus spurto, o pačioje dvikovos pabaigoje pagaliau tolimą metimą pataikęs M. Stankevičius savęs ir komandos draugų jau neguodė.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Algirdas Janonis. „Konsus“ aukštaūgis pelnė 13 taškų (3/9 baudos, 5/8 dvitaškiai), atkovojo 7 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, blokavo 5 metimus, tiek pat kartų išprovokavo pražangą, suklydo 4, prasižengė 3 kartus ir surinko 16 naudingumo balų.

Advokatų kontora „Konsus“: M. Pažėra 15 tšk. (9 kl.), A. Janonis 13 tšk., L. Jasevičius 12 tšk. (9 atk. k.), V. Adomaitis 11 tšk.

BC „Gazuotas Pienas“: V. Sutkus ir M. Čipas po 8 tšk., L. Sutkus ir M. Stankevičius po 7 tšk.