B lygos viršūnėje – charakterį parodžiusi „Vermena“

2015 m. balandžio 17 d.

Po nesėkmingo B lygos superfinalo rungtynių starto kovoti grįžę „Vermenos“ krepšininkai pademonstravo tai, kas šiame sezone juos vedė pirmyn. Nepamatuojamas užsidegimas, darbas gynyboje ir aukso medalių troškimas privertė „Notomo“ komandą sutrikti bei pamesti iniciatyvą. Lemiamo ketvirčio metu priekyje žengė jau „Vermena“, o atlaikiusi paskutinį „Notomo“ pasipriešinimą, čempionato finale triumfavo minimaliu skirtumu 83:82.

Kiek mažiau emocijų buvo išlieta mažajame finale. Nuo pat dvikovos pradžios dominavusi „Sporto manija“ ARV ekipai nesuteikė didesnių progų atsitiesti ir iškovojo bronzos medalius rezultatu 102:81.

„Notomas“ rungtynes pradėjo žymiai užtikrinčiau nei „Vermena“ – pirmajame kėlinyje T. Pilecko tritaškis ženklino jau keturiolikos taškų persvarą (21:7). Antrajame kėlinyje dar vienas T. Pilecko tolimas metimas „Notomo“ pranašumą didino iki didžiausio turėto (42:26), tačiau „Vermena“ pamažu grįžo į žaidimą. G. Šilkaitis pataikė du dvitaškius, A. Baltrušaitis pralaužė ledus nuo tritaškio metimo linijos, o E. Aukštikalnio dvitaškis su pražanga skirtumą braukė iki vienženklio skaičiaus (49:40). Toks skirtumas liko ir įpusėjus rungtynėms – 53:44.

Trečio kėlinio starte D. Jankauskas ir T. Pileckas „Vermenos“ krepšį vėl drebino tolimais metimais (59:47), tačiau į aikštę žengęs Š. Labenskas atsakė tuo pačiu, o A. Baltrušaičio ir T. Vasiliausko taškai jau akivaizdžiai kėsinosi į „Notomo“ pranašumą (61:55). Ketvirčio pabaigoje G. Šilkaičio tritaškis, A. Pelšs rezultatyvi greita ataka ir T. Vasiliausko taiklūs baudų metimai atmosferą kaip reikiant įkaitino – „Vermena“ lygino rezultatą 64:64. Komandos draugo metimą pataisęs R. Trepočka paskutinę kėlinio akimirką, pirmąkart nuo dvikovos pradžios, išvėdė komandą į priekį 66:64.

Iniciatyvą perėmusi „Vermena“ pranašumą augino, tačiau neišvengė dramatiškos rungtynių baigties. Tiksint paskutinėms sekundėms T. Pileckas išprovokavo tris baudos metimus ir galėjo išlyginti rezultatą. Vistik pirmasis metimas skriejo pro šalį ir „Notomui“ paliko vieno taško deficitą. Savo ataką rengusi „Vermena“ ištirpdė likusias tris sekundes ir sulaukė triumfo akimirkos.

Naudingiausiu finalo rungtynių žaidėju buvo pripažintas ketvirtajame kėlinyje ženklesnę persvarą komandai sukrovęs Eimantas Aukštikalnis. „Vermenos“ gynėjas pelnė 26 taškus ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

„Notomas“: T. Pileckas 24 tšk. (4/5 tritaškiai), D. Jankauskas 21 tšk., M. Patašius 14 tšk. (12 atk. k.).

„Vermena“: E. Aukštikalnis 26 tšk. (8 rez. p.), A. Baltrušaitis 12 tšk., A. Pelšs 11 tšk., R. Trepočka 10 tšk. (15 atk. k.).

Geriausi B lygos 2014/2015 m. sezono žaidėjai pagal statistinius rodiklius:

Naudingiausias žaidėjas – Karolis Tarvydas („Atletas“), 28,22 naud. b.

Rezultatyviausias žaidėjas – Karolis Tarvydas („Atletas“), 26,00 tšk.

Daugiausiai kamuolių atkovojęs žaidėjas – Jonas Tumpa („Žalgirio fanai“), 12,46 atk. k.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žaidėjas – Eimantas Aukštikalnis („Vermena“), 7,11 rez. p.

Daugiausiai kamuolių perėmęs žaidėjas – Klaidas Jankaitis („Atletas“), 3,70 per. k.

Daugiausiai metimų blokavęs žaidėjas – Lukas Tumpa (KM „Aisčiai“ 96-1), 1,31 blk.

Daugiausiai pražangų išprovokavęs žaidėjas – Arminas Šaulys („Notomas“), 5,38 išprov. praž.

Taikliausias baudų metikas – Eimantas Aukštikalnis („Vermena“), 84,29 %.

Taikliausias dvitaškių metikas – Karolis Meiliūnas („Santermita-Žėrutis“), 65,93 %.

Taikliausias tritaškių metikas – Deividas Stankevičius (ARV), 38,98 %.

B lygos prizininkus taip pat apdovanojo baras-restoranas „Seni vartai“, o finalo metu visus džiugino šokių grupės „Laisvė“ pasirodymai.

Susijusi naujiena – Mažajame finale dominavusi „Sporto manija“ iškovojo B lygos bronzos medalius

[[gallery|1935|"Vermena" - "Notomas" 83:82 (finalas)]]