„Žaliai-Balti“ palaužė „Saulės“ gimnaziją ir keliauja į ketvirtfinalį

2014 m. spalio 15 d.

„Spalding“ taurės aštuntfinalio dvikovoje tarp „Saulės“ gimnazijos ir „Žaliai-Baltų“ džiaugsmingi trimito garsai atiteko pastariesiems. Visų rungtynių metu primavę „Žaliai-Balti“ varžovus buvo prisileidę arti, tačiau „Saulės“ gimnazijos krepšininkai nepasinaudojo progomis perlaužti rungtynių eigą savo linkme. Pergalė rezultatu 84:74 „Žaliai-Baltiems“ atvėrė kelią į ketvirtfinalį.

A. Pūro dvitaškiais ir E. Kajalavičiaus tritaškiais startavę „Žaliai-Balti“ spruko į priekį 10:0 ir visą pirmąją rungtynių dalį pirmavo panašiu skirtumu (45:36). Po ilgosios pertraukos „Saulės“ gimnazijos komanda skirtumą pradėjo klibinti. Sparčiausiai tai darė S. Sakalausko ir E. Stankevičiaus tritaškiai. Po vieno iš jų komandas teskyrė du taškai (57:55).

Visgi prasidėjus ketvirtam kėliniui „Žaliai-Balti“ susigrąžino turėtą pranašumą – likus vienai minutei iki rungtynių pabaigos komandas skyrė devyni taškai (73:64). „Saulės“ gimnazijos viltis atgaivino E. Stankevičiaus taiklus tritaškis, o netrukus tolimą metimą smeigė ir Ž. Kerza. Vis dėlto „Žaliai-Baltų“ situaciją ištaisė S. Juraičio ir G. Banevičiaus taiklūs baudų metimai (80:70).

Paskutinį šansą „Saulės“ gimnazijai suteikė E. Stankevičiaus tritaškis, o po varžovų klaidos išsimetant kamuolį S. Sakalauskas taikliu baudos metimu skirtumą sumažino iki šešių taškų (80:74). Visgi bauduojami varžovai prie baudų metimo linijos neklydo, o laikas negailestingai tirpo „Žaliai-Baltų“ naudai.

„Žaliai-Balti“: D. Šikšnys 23 tšk., E. Kajalavičius 22 tšk. (4/8 tritaškiai), A. Pūras 11 tšk. (13 atk. k.), S. Juraitis 10 tšk. (6 rez. p.).

„Saulės“ gimnazija: E. Stankevičius 28 tšk. (32 naud. b.), S. Sakalauskas 24 tšk., Ž. Kerza 12 tšk.

„Aš manau, kad šiandien varžovai tikrai nepateikė pilnos sudėties. Tikėjomės gal kiek rimtesnės kovos. Pradžia buvo labai gera, spurtavome ir ilgai pirmavome. Vėliau varžovai susigriebė, galima sakyti, išlygino rezultatą, tačiau mūsų žaidėjų šaltakraujiškumas padėjo pasiekti pergalę.“ – tvirtino „Žaliai-Baltų“ treneris Edgaras Bartusevičius.

[[gallery|1520|"Žaliai-Balti" - "Saulės" gimnazija 84:74 (aštuntfinalis)]]