Žaidėjų stygius nesutrukdė „Galerai“ užkopti į „Spalding“ taurės turnyro viršūnę

2015 m. lapkričio 8 d.

Iki didžiojo finalo galingai žaidusi „Sporto zona“ svarbiausioje kovoje neužpuolė šešiese rungtyniavusių „Galeros“ krepšininkų. Užsidegimo vedinam „Galeros“ šešetui, greičiausiai, pagalbos ir nereikėjo – viso finalo metu didelių bėdų neprisidarę būsimi čempionai atlaikė įtemptą kovą ir pasiekė auksinę pergalę rezultatu 73:67.

„Ši pergalė mums reiškia tai, kad einame teisingu keliu ir tobulėjame kaip komanda. Šiandien privalėjome šiek tiek pasisaugoti, tačiau negailėti jėgų, o svarbiausia – pademonstruoti geresnį puolimą nei varžovai. Geri rezultatai ateina, kai žaidi geroje kompanijoje, o ją palaiko puikūs sirgaliai.“ – po triumfo apie komandos ir asmeninius pasiekimus kalbėjo „Galeros“ lyderis Jonas Grigaras, per šešerias turnyro rungtynes vidutiniškai rinkęs po 26,83 taško.

Geriausias viso turnyro ekipos žaidėjas kartu su Mantu Gudeliausku finale traukė „Galerą“ į bene pirmąjį komandai čempionų titulą. Nuo pat finalo pradžios diktavusi savo sąlygas „Galera“ išmušė iš vėžių kiek mažiau azarto turėjusią „Sporto zoną“. Pastaroji klimpo varžovų aikštės gynyboje, o antrajame kėlinyje atsiliko jau 23:36.

Artėjant ilgajai pertraukai „Sporto zonos“ padėtį gelbėjo M. Šumskio septyni iš eilės pelnyti taškai. Sumažinti skirtumą dar dviem taškais galėjo ir K. Dmitrijevas – jo metimas sulyg kėlinio sirena skriejo pro šalį. Nepaisant to, „Sporto zona“ prieš antrąją mačo dalį kaip reikiant pasitempė – 36:32.

Optimistiškai „Sporto zona“ pradėjo ir trečiąjį kėlinį, o įpusėjus jam L. Steikūno dvitaškis su pražanga pirmąkart išvedė komandą į priekį (42:41). Netrukus K. Dmitrijevas pranašumą padidino dar trimis taškais. Vis tik M. Gudeliauskas atsakė tuo pačiu, o neilgai trukus „Galera“ vėl susigrąžino turėtas pozicijas. Prieš lemiamą ketvirtį jos galėjo likti šiek tiek tvirtesnės, tačiau „Sporto zona“ pasinaudojo oponentų klaidomis ir paliko tik minimalų skirtumą – 55:54.

Itin „finališkas“ ketvirtasis kėlinys pateikė nuožmią kovą iki paskutinių akimirkų. Likus trims minutėms komandos žengė lygiai (63:63), tačiau po ilgokos tylos pertraukos grįžęs J. Grigaras kartu su taikiklį susireguliavusiu A. Juozapavičiumi galutinai išvedė „Galerą“ į priekį. A. Makūno dvitaškiai neleido „Sporto zonai“ prarasti viltį, bet galiausiai apsigynusi nuo paskutinių atakų, „Galera“ šventė komandai istorinę pergalę.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo Mantas Gudeliauskas. „Galeros“ pergalės kalvis pelnė 30 taškų (6/8 baudos, 6/13 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas, suklydo 2 kartus, 5 kartus pažeidė taisykles ir surinko 29 naudingumo balus.

„Galera“: M. Gudeliauskas 30 tšk., J. Grigaras 25 tšk. (9 atk. k.), A. Juozapaitis 10 tšk.

„Sporto zona“: K. Dmitrijevas 19 tšk. (4/6 tritaškiai), L. Steikūnas 14 tšk. (10 atk. k.), M. Šumskis 10 tšk.

Kovoje dėl bronzos medalių „Lietuviški patiekalai“ tik ketvirtajame kėlinyje pabėgo nuo išsikvėpusių „Grifono“ veteranų ir pasiekė įtikinamą pergalę 86:65. Platesnė informacija.