„Voluktė“ dominuoja A lygoje – ketvirtą sezoną iš eilės kelia čempionų taurę į viršų

2015 m. gegužės 8 d.

„Imlitex Holdings“ ekipai nepavyko išversti „Voluktės“ iš čempionų sosto. „Voluktė“ antrąkart skaudina varžovus – praėjusio sezono finale triumfavo būtent prieš šiuos krepšininkus, o šįmet čempionai dominavo visų rungtynių metu ir neleido suabejoti jų pergale. „Imlitex Holdings“ įskėlė kibirkštį paskutinio kėlinio metu, tačiau svarų pranašumą turėjusi „Voluktė“ atsilaikė ir pasiekė įtikinamą pargalę 108:96.

Mažajame finale UNITED nepaliko vilčių blankiai žaidusiems Kauno kolegijos studentams. Kiekviename aikštės centimetre varžovus pranokusi UNITED laimėjo triuškinančiu rezultatu 92:59.

Finalo starte vyko nuožmi kova, tačiau „Voluktė“ kaskart žengė vienu žingsniu priekyje. Įsibėgėjus pirmam kėliniui D. Rinkūnas sėkmingai aštrino „Imlitex Holdings“ puolimą, K. Vaičekauskas pataikė tritaškį, K. Pupinis pridėjo keturis taškus, bet A. Aleksandrovo, D. Sabeckio, M. Lisajevičiaus bei D. Jankausko indėlis į „Voluktės“ taškų kraitį visvien atsvėrė varžovų pastangas.

Antro kėlinio pradžioje M. Linkevičiaus penki taškai iš eilės „Imlitex Holdings“ priartino iki minimumo (29:30). Po keletos minučių „Voluktė“ sėkmingai atsikratė varžovų, kai M. Lisajevičius pelnė dvitaškį su pražanga, A. Aleksandrovas smeigė tolimą metimą, o greitame puolime pasižymėjo D. Jankauskas bei P. Počiuipa (44:33).

„Imlitex Holdings“ bėdos nesibaigė – įsibėgėję varžovai vienu metu pradėjo skaičiuoti jau devyniolikos taškų persvarą (55:36). Visiškai susigadinti padėtį antrai rungtynių pusei neleido M. Linkevičiaus, V. Šumskio ir K. Pupinio taškai, o paskutinę kėlinio sekundę įmesti dvitaškį spėjęs A. Pelšs įspėjo „Voluktę“ antrai dvikovos pusei – 58:46.

Visgi startavus trečiam kėliniui padėtis nesitaisė. „Voluktė“ vėl susikrovė triuškinančią persvarą, o ketvirčio pabaigoje M. Lisajevičiaus aštuonių taškų benefisas negailestingai smukdė „Imlitex Holdings“ padėtį – 88:65.

Paskutinio kėlinio pradžioje skirtumas išaugo net 93:67, tačiau „Imlitex Holdings“ krepšininkai negalėjo susitaikyti su tokia įvykių eiga. Komanda spurtavo 16:3 ir likus žaisti tris minutes įžiebė grįžusią intrigą (96:83). Prie didelio pranašumo pripratusiai „Voluktei“ buvo ne itin jauku, kai M. Kudirka taikliu tritaškiu skirtumą sumažino iki dešimties, A. Pelšs dvitaškis – iki aštuonių (104:96). Vis dėlto finalas skaičiavo jau paskutines sekundes, „Voluktės“ pergalę tvirtino A. Aklio ir R. Lukoševičiaus taiklūs baudų metimai, tad „Imlitex Holdings“ teko pripažinti nesėkmę.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo Matas Lisejevičius. „Voluktės“ atakų organizatorius pelnė 29 taškus (6/7 baudos, 4/7 dvitaškiai, 5/10 tritaškiai), atkovojo 4 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, kartą perėmė kamuolį, išprovokavo 6 pražangas, tačiau pažeidė taisykles visus 5 kartus, triskart suklydo ir susinko 30 naudingumo balų.

„Voluktė“: M. Lisajevičius 29 tšk., D. Jankauskas 20 tšk. (30 naud. b.), A. Aleksandrovas 18 tšk., A. Žėkas 13 tšk.

„Imlitex Holdings“: A. Pelšs 24 tšk. (9/11 dvitaškiai), M. Linkevičius 22 tšk. (13 atk. k.), K. Pupinis 16 tšk., D. Rinkūnas 13 tšk.

Statistika.

Geriausi 2014/2015 m. sezono A lygos žaidėjai:

Naudingiausias žaidėjas – Vilius Šumskis („Imlitex Holdings“), 29,63 naud. b.

Rezultatyviausias žaidėjas – Vilius Šumskis („Imlitex Holdings“), 24,50 tšk.

Daugiausiai kamuolių atkovojo – Giedrius Jevstignejevas (UNITED), 12,32 atk. k.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliko – Linas Krivickas (VDU „Diremta“), 7,69 rez. p.

Daugiausiai kamuolių perėmė – Andrius Gaidys (LSU-2), 2,67 per. k.

Daugiausiai metimų blokavo – Arvydas Žėkas („Voluktė“), 1,86 blk.

Daugiausiai pražangų išprovokavo – Matas Lisajevičius („Voluktė“), 4,67 išprov. praž.

Taikliausias baudų metikas – Paulius Bružauskas,Kauno kolegija), 86%

Taikliausias dvitaškių metikas –Vilius Šumskis („Imlitex Holdings“), 77.88%

Taikliausias tritaškių metikas – Matas Lisajevičius („Voluktė“), 45.54%

Apdovanojmus įteikė Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Darius Razmislevičius, Kauno miesto sporto skyriaus ir laisvalaikio komiteto pirmininkas Gediminas Vasiliauskas bei KKML direktosius Rimas Navickas.

Taip pat dovanų čekius komandoms įsteigė KKML partneris restoranas-baras „Seni vartai“. Finalo šventėje šoko merginų grupė „Laisvė“.