VDU-2 apmaudžiai atidavė pergalę „Sporto manijai“

2016 m. gruodžio 6 d.

Tragikomedija. Taip rungtynių baigtį apibūdino Arūnas Juknevičius. VDU-2 (3-2) komandos treneris po pralaimėto mačo savo auklėtiniams rėžė griežtą kalbą, ir ne be reikalo. Rungtynių pabaigoje septyniais taškais pirmavę VDU studentai per minutę išbarstė šią persvarą, bandė gelbėtis, tačiau karčią dvikovos pabaigą galėjęs užglaistyti L. Krivicko tritaškis skriejo pro šalį. „Sporto manija“ (4-1) svečiuose laimėjo rungtynes rezultatu 71:69.

Užtikrintesnis žaidimas svečius lydėjo nuo dvikovos pradžios, kurioje „Sporto manija“ žengė priekyje apčiuopiamu skirtumu. Svečiai po pirmo kėlinio skaičiavo aštuonių (25:17) taškų persvarą, o po antrojo – septynių (43:36).

Vis tik gero žaidimo atkarpos pagaliau aplankė ir šeimininkus. VDU-2 krepšininkai spurtavo 12:3 ir persvėrė rezultatą savo naudai. M. Kudirka taikliu tritaškiu akimirkai grąžino „Sporto maniją“ į priekį, tačiau šeimininkai gerą kėlinį užbaigė rezultatyviai bei pirmaudami trimis taškais – 56:53.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Sporto manija“ vėl trumpam persvėrė rezultatą (62:58), bet vėlgi – neilgam. L. Žukauskas smeigė tritaškį, du dvitaškius pridėjo D. Petravičius, o VDU-2 grįžo priekin 65:62. Netrukus skirtumą padidino dukart greitų atakų smaigalyje atsidūrusio A. Čibiro dvitaškiai, tad pasitinkant lemiamas minutes šeimininkai įsitaisė patogiose pozicijose – 69:62.

Vis tik VDU-2 komandai to neužteko sulaukti sėkmingos mačo pabaigos. Šeimininkų klaidas keitė P. Parachomiko baudos metimas, M. Kudirkos tolimas metimas, fantastiškas A. Šaulio dvitaškis su pražanga bei dar svarbesnis tritaškis, kuris išvedė „Sporto maniją“ į priekį 71:69.

Neišnaudotų komandinių pražangų turėję svečiai produktyviai ištirpdė šeimininkų lemiamos atakos laiką iki trijų sekundžių. Galutinėje paskutinės atakos stadijoje L. Krivickas spėjo išmesti tritaškį, tačiau jis buvo netaiklus.

VDU-2: L. Žukauskas 13 tšk., A. Čibiras 12 tšk., L. Balčiūnas 11 tšk., D. Petravičius 10 tšk. (11 atk. k.).

„Sporto manija“: A. Šaulys 23 tšk., M. Kudirka 21 tšk., P. Parachomikas 14 tšk. (17 atk. k.), A. Pelšs 11 tšk.

Komanda Total Pirmas kėlinys Antras kėlinys Trečias kėlinys Ketvirtas kėlinys Pratęsimas