Tikslas pasiektas – „Perkūno“ veteranai galiausiai tapo „Savaitgalio“ lygos čempionais

2016 m. gegužės 28 d.
Prie dviejų sidabro ir vieno bronzos medalių komplekto „Perkūno“ veteranai pagaliau pridėjo ir aukso. Vieni iš „Savaitgalio“ lygos veteranų Pavasario čempionato finale po atkaklios kovos 78:75 palaužė Kazio veteranus. Čempionato eigoje neabejotinais lyderiais tapę „Perkūno“ veteranai finalo metu turėjo iš naujo įrodyti savo jėgą ir susitvarkyti su ambicingai nusiteikusiais varžovais, kurie antri liko vos per vieną klaidą ar metimą.

Pirmoje rungtynių pusėje iniciatyvą čiupo perkūniečiai, antrajame kėlinyje atitolę dviženkliu taškų skirtumu (28:17), tačiau daugiausiai J. Grigaro ir E. Jasevičiaus padedami Kazio veteranai galingiau pasitiko ilgąją pertrauką ir deficitą sumažino iki keturių – 40:36.

„Perkūno“ veteranų pozicijas kaziukai klibino trečiame kėlinyje. D. Poderys pelnė du taškus, penkis iš eilės pridėjo E. Vaidotas, ir Kazio veteranai pirmąkart finalo eigoje įsiveržė į priekį 57:51. Vis tik per likusį kėlinio laiką „Perkūno“ veteranai pasitempė gynyboje, atsakė 9:0 spurtu ir prieš lemiamą ketvirtį grįžo pirmauti 60:57.

Per paskutines dešimt minučių Kazio veteranai žengė sulyg varžovais, kuriuos atsakingu momentu tempė naudingiausias sezono žaidėas Jonas Ročka. „Perkūno“ veteranų aukštaūgis iš eilės pelnė vienuolika komandos taškų – smeigė tris tritaškius, pridėjo dvitaškį – ir neužleido varžovų į priekį.

Likus pusantros minutės reikalingą tritaškį pataikė ir R. Misevičius, skirtumą padidinęs iki keturių (76:72).

Kazio veteranai susikūrė keletą realių galimybių priartėti, išlyginti ar net persverti rezultatą, tačiau tąkart sėkmė labiau lydėjo „Perkūno“ veteranus, kurie išgyvenę sudėtingą finalą džiaugėsi saldžiu triumfu.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas viso sezono bei finalo metu blizgėjęs Jonas Ročka. Jo sąskaitoje 27 taškai (6/8 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai), 5 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 1 perimtas kamuolys, 5 išprovokuotos pražangos, 5 klaidos ir 29 naudingumo balai.

„Perkūno“ veteranai: J. Ročka 27 tšk., R. Misevičius 16 tšk., D. Plerpa 15 tšk. (6/7 dvitaškiai).
Kazio veteranai: J. Grigaras 25 tšk., E. Jasevičius 20 tšk., M. Butkus 10 tšk.

„Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionato geriausi žaidėjai:

Naudingiausias žaidėjas – Jonas Ročka („Perkūno“ veteranai)
Rezultatyviausias žaidėjas – Jonas Ročka („Perkūno“ veteranai)
Daugiausiai kamuolių atkovojęs žaidėjas – Jonas Ročka („Perkūno“ veteranai)
Daugiausiai kamuolių perėmęs žaidėjas – Rokas Misevičius („Perkūno“ veteranai)
Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žaidėjas – Rokas Misevičius („Perkūno“ veteranai)
Daugiausiai metimų blokavęs žaidėjas – Ramūnas Andrijauskas („Košmaras“)
Daugiausiai pražangų išprovokavęs žaidėjas – Darius Kisielius („Aleksotas-Senamiestis“)
Taikliausias baudų metikas – Justas Draudvila („Pivo Team“)