Sudėtingose rungtynėse „Aurelinas“ po pratęsimo palaužė „AVA Statybą“

2014 m. gruodžio 17 d.

Dar viena intriga aplankė antradienio rungtynes Lapėse. „Verslo“ lygos B divizione rungtyniaujančios „Aurelinas“ (2-7) ir „AVA Statyba“ (0-9) ekipos per pagrindinį laiką santykių nespėjo išsiaiškinti. Arti pirmosios pergalės buvę svečiai jautė papildomą stimulą grįžti į Kauną džiugiomis nuotaikomis, tačiau pernelyg dažnos klaidos (28 kl.) sujaukė „AVA Statyba“ ekipos planus. Užtikrinčiau pratęsimą sužaidęs „Aurelinas“ šventė pergalę rezultatu 75:69.

Dvikovos pradžioje „AVA Statyba“ privertė varžovus vytis, tačiau toli nepabėgo, o antrajame kėlinyje jau „Aurelinas“ perėmė iniciatyvą į savo rankas. Po D. Radzevičiaus tritaškio šeimininkai atitrūko iki penkių taškų (32:27).

Vis tik ir „Aurelinui“ nebuvo lengva įtvirtinti pranašumą. Varžovai braukė skirtumą iki minimumo, ir tik paskutinę kėlinio sekundę T. Gudžiūno dvitaškis „Aurelinui“ išsaugojo tvirtesnį pagrindą – 38:35.

Trečiasis kėlinys didesnių atsakymų nepateikė. Sunkiai atakas rengusios komandos padėtimis neapsikeitė –53:51.

Tuo tarpu ketvirtajame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi ne kartą. Užsivedę „AVA Statyba“ ekipos krepšininkai, atrodė, įgijo šiokį tokį psichologinį pranašumą, tačiau čia pat jį malšino labai brangiai kainavusios klaidos.

Likus žaisti tris minutes V. Sutkaus baudos metimas išlygino rezultatą (64:64), o per likusį laiką nei vienai ekipai nepavyko sukrapšyti taškų, nors baudos metimus metė ne kartą. Dvikova kėlėsi į pratęsimą.

Jo metu „AVA Statyba“ vėlgi kryptingai keliavo pergalės link, likus žaisti dvi minutes pirmavo vienu tašku, tačiau vėl pametė žaidimo kontrolę. V. Sutkus pataikė sudėtingą dvitaškį, tik pratęsimo metu „Aurelinui“ padėti spėjęs R. Stirbys pridėjo užtikrintus du taškus, o baudos metimus išprovokavęs V. Sutkus šeimininkus pastatė į tvirtą padėtį (74:69). Svečiai nebesugebėjo atsitiesti ir privalėjo pripažinti „Aurelino“ pranašumą.

„Aurelinas“: V. Sutkus 29 tšk. (11 atk. k., 13 išprov. praž., 31 naud. b.), T. Gudžiūnas 15 tšk., K. Sirvidas 9 tšk.

„AVA Statyba“: G. Šlepikas 22 tšk., S. Ambrazas 19 tšk. (19 atk. k., 34 naud. b.), Ž. Velička 13 tšk.