Stebuklas Lapėse: tragiškas „Auto Elektrai“ ir įspūdingas „Robedai“ ketvirtasis kėlinys vainikavo pastarųjų pergalę

2014 m. gruodžio 17 d.

Veteranų „35+“ lygos rungtynėse tarp „Auto Elektra“ (7-2) ir Kybartų „Robeda“ (3-7) komandų likus žaisti paskutinėms dešimčiai minučių, atrodė, intriga nekvepėjo – komandas skyrė triuškinantis dvidešimt penkių taškų skirtumas. Vis tik užsnūdusius varžovus užklupę „Robedos“ veteranai sukūrė visišką stebuklą – šeimininkams leido sukrapštyti tik keturis taškus, lemiamu momentu juos paliko visiškai „basus“, laimėjo ketvirtį net 30:4 ir pačioje rungtynių pabaigoje išplėšė neįtikėtiną pergalę rezultatu 70:69.

Pirmoje rungtynių pusėje Kybartų „Robeda“ kovojo pagirtinai, o įpusėjus antram kėliniui rezultatas dar buvo apylygis. Visgi artėjant ilgajai pertraukai „Auto Elektra“ pamažu rodė, kas šios dvikovos favoritai. Šeimininkai spėjo atitrūkti iki dešimties taškų (39:29), o trečiajame ketvirtyje visiškai dominavo.

Kai D. Radzevičius smeigė tritaškį, o netrukus pasižymėjo ir greitoje atakoje, „Auto Elektra“ jau artėjo prie triuškinančios persvaros (56:34). Šeimininkai užtikrintai baigė trečią kėlinį, po kurio skirtumas šoko net iki dvidešimt penkių taškų – 65:40.

Ketvirtajame kėlinyje „Auto Elektros“ krepšininkai pernelyg atsipalaidavo ir leido varžovams įsivažiuoti. Kybartų „Robeda“ įpusėjus kėliniui skirtumą braukė per pusę, o likus žaisti dvi su puse minutės jis ištirpo iki venženklio skaičiaus. Kelias minutes taškų laukusi „Auto Elektra“ jautė vis didesnę įtampą puolime, o tai šeimininkams anaiptol nepadėjo.

Tuo tarpu R. Kivyliaus ir R. Dailidavičiaus tritaškiai žaibiškai artino „Robedą“ prie tikslo, o R. Baliūno rezultatyvus perdavimas po krepšiu įkirtusiam R. Dailidavičiui rezultatą lygino – 69:69.

Šeimininkai ir toliau rodė bedantį puolimą, o „Robedos“ ekipą į priekį išvedė R. Baliūno taiklus baudos metimas. „Auto Elektrai“ išsigelbėti liko keturios sekundės, tačiau per jas įtikinančios atakos šeimininkai nesurengė.

„Auto Elektra“: J. Česnavičius 14 tšk., D. Balkus ir R. Stirbys po 13 tšk.

Kybartų „Robeda“: R. Kivylius 28 tšk., R. Baliūnas 20 tšk. (6 rez. p.), R. Dailidavičius 9 tšk.

„Kovingumas, stengėmės žaisti iki paskutinių sekundžių. „Auto Elektra“ – galinga komanda, kuri, jei nusileisi, gali ir gėdos padaryti. Keletas sėkmingų epizodų leido užsivesti, sumažinome skirtumą per pusę, o laiko dar buvo likę. Iš tiesų, pradėjome ir pataikyti. Sėkmės ir kovingumo faktoriai suveikė. Be galo džiaugiamės. Prieš šią komandą esame žaidę tris kartus ir niekada nelaimėjome. Pradžioj sezono pralaimėjom septynias rungtynes, o dabar turim tris pergales iš eilės. Galima sakyti, atsirado motyvacija nepralaimėti.“ – pergale džiaugėsi rezultatyviausias „Robedos“ žaidėjas Rimantas Kivylius.