Startavo „Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionatas! (I-ojo turo apžvalga)

2018 m. vasario 4 d.

Šeštadienį startavo daug šviežios energijos į A. Puškino gimnaziją įnešusios „Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionato kovos. Nauji veidai, komandos ir kol kas neapšlifuotas jų žaidimas jautėsi kone kiekvienoje dvikovoje, tačiau visi dalyviai kaip sutarę tvirtino, kad tai tik laikina naujai ar po ilgos pertraukos suburtoms ekipoms.

„Pirmos rungtynės, pirmas kamuolio pajautimas po geros pertraukos – tikėkimės vėliau geriau seksis.“; „...šį sezoną dar nesimatėm, nežaidėm kartu dauguma, tai pavadinom klasiokų susitikimas po 20-ies metų.“; „...dauguma esam 1992 metų gimimo, baigę Sabonio krepšinio centrą. Linkėjimai „sabonynės“ apsauginiui – Sigiui!“; „...kiekvienas krepšinį žaidžiame ne pirmus metus, bet šiai komandai tai buvo pirmos rungtynės kartu.“ – keletas ištraukų iš kalbintų naujokų.

„Santermita“ – „Grandi & KO“ 67:50

Pirmojoje dvikovoje ilgametė KKML dalyvė „Santermita“ pranoko entuziastingą „Grandi & KO“ jaunimą. Nors pirmoje mačo pusėje „Santermita“ atsiplėšė 40:21, jaunimas nagus parodė po ilgosios pertraukos, o besibaigiant ketvirtam kėliniui pavijo varžovus iki aštuonių taškų (56:48). Tačiau tuomet paskutinis patyrusių krepšininkų pasitarimas sudėliojo viską į savo vietas – „Santermita“ baigė rungtynes įtikinama atkarpa 11:2 ir laimėjo rungtynes rezultatu 67:50.

Patyrusius mėgėjų krepšinio vilkus gyrė Gytis Narušis: „Praėjusiais metais mūsų treneris žaidė už „Santermitą“, tai tikrai gera komanda, gerai susižaidusi. Žinojom, kad jei nesistengsim – „prakišim“. Nenoriu atskleisti kortų, bet ateityje pasirodysim tikrai geriau, tiesiog reikės daugiau dirbti komandiškai, gynybiškai, matom, kad labai daug taškų praleidom. Stengsimės tobulėti kaip komanda.“

„Santermitos“ žaidėjas Skirmantas Staniulis nenustebo permaininga rungtynių eiga: „Turbūt jaunimas už kai kuriuos mūsų žaidėjus yra perpus jaunesnis, tai natūralu, kad teko šiek tiek įsivelti į jų žaidimą. Tačiau atsisėdom, nusiraminom, tęsėm toliau žaidimą.

Tik gaila, kad tos gražios ateities nelabai yra. Duok Dieve, kad jaunimas įsivažiuotų, bet šioms rungtynėms traukinys jau nuvažiavo.“ – januolius pakritikavo S. Staniulis.

„Sigis atvirkščiai“ – „TeamSwish“ 78:47

„Linkėjimai „sabonynės“ apsauginiui – Sigiui!“ – pergalę jam skiria Žygimantas Krupskis. Ne tik pergalė, bet ir komandos pavadinimas skirtas laikams Sabonio krepšinio centre.

„Pusę metų nesportavę. Prieš jaunimą tokią kaip treniruotę pasidarėm. Aiškiau viskas ateityje pasimatys. Potencialo yra, bet reikia iš naujo susižaisti. Dauguma esam 1992 metų gimimo, baigę Sabonio krepšinio centrą.“ – nostalgija užplūdo „Sigis atvirkščiai“ komandą subūrusį Žygimantą Krupskį.

Įtikinamą startą „Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionate „Sigis atvirkščiai“ komanda ženklino sutriuškinusi „TeamSwish“ jaunimą. Pastarieji solidžiau sužaidė tik rungtynių pradžią, kuomet ir patys „sigiai“ lyg šaltais pirštais čiupinėjo kamuolį, bei dvikovos pabaigą, kai nugalėtojas jau buvo aiškus.

„Pradžia buvo nebloga, užsivedimas jautėsi. Paskutiniam kėliny irgi, bet gaila, kad jau prie didelio minuso.“ – pozityvias komandos atkarpas po rungtynių bandė prisiminti „TeamSwish“ žaidėjas Tautvydas Tranas.

„Jautėsi svorio skirtumas, ūgio taip pat. Jėgos skirtumas ryškiai matosi po krepšiu, prasiveržimų metu. Kaip bebūtų, žvilgsnis į ateitį yra teigiamas, dar laukia daug rungtynių, dar yra tikrai gerų žaidėjų, kurių šiandien nebuvo mūsų gretose.“

„Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas“ – „Rimidus“ 80:33

Ką tik finišavusio „Savaitgalio“ lygos rudens-žiemos čempionato finalo ketverto dalyviai naują istorijos puslapį verčia kiek atnaujinę sudėtį, tačiau pergalės nuo šios komandos nebėga. Pirmose Pavasario čempionato rungtynėse „Aktyvistai-Vilijampolė-Džymas“ įtikinamu skirtumu 80:33 pranoko lygos naujokę „Rimidus“ ekipą.

„Ne. Pozityvių dalykų nebuvo.“ – kategoriškas buvo „Rimidus“ žaidėjas Tauras Prapuolenis. Išties, lygos naujokės žaidimas neblizgėjo. Per pirmus tris kėlinius „Rimidus“ tebuvo pelniusi 21 tašką, ka varžovai tuo tarpu 59.

„Kiekvienas krepšinį žaidžiame ne pirmus metus, bet šiai komandai tai buvo pirmos rungtynės kartu. Žaidžiam mėgėjiškai, komanda surinkta iš draugų, vyresnio amžiaus ir jaunimo. Manau, rezultatas atitinkamas kaip pirmom rungtynėm. Kad tokiu skirtumu – ne, bet minčių apie pralaimėjimą tikrai nevijom.

Galvoju, kad vėliau pasitaikys ir silpnesnių komandų, nemanau, kad visos rungtynės tokiu rezultatu baigsis.

Labiausiai pasitempti reikės gynyboje. Matosi, kai po pirmos užtvaros pametam visą žaidimą. Puolimas – pusę velnio. Tiesiog neįmetėm daug metimų laisvi, tai čia nieko nepakeisi.“ – pažymėjo T. Prapuolenis.

„ARV auto“ – „Lampėdis“ 84:55

Pergalės iškovoti nepavyko dar vieniems naujokams. „Lampėdis“ du kėlinius atkakliai varžėsi su „ARV auto“, tačiau po ilgosios pertraukos sužaidė tragišką trečią kėlinį (5:32) ir nuvijo visas mintis apie pergalę.

„Legionas“ – „Hydro“ 62:79

„Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionatas pagreitį įgavo ir kitą dieną. Sekmadienio pirmose rungtynėse susitiko „Hydro“ ir „Legiono“ komandos. M. Veličkos, P. Veličkos ir R. Venclovo vedama „Hydro“ komanda tik antroje pusėje atitrūko nuo visiškų lygos naujokų „Legiono“ ir galėjo džiaugtis pirmąją pergale, rezultatu 79:62.

Pirmieji trys rungtynių ketvirčiai vyko taškas į tašką, o trapų pranašumą vis išlaikydavo „Hydro“ komanda. Vis dėlto, ketvirtasis rungtynių ketvirtis buvo lemiamas. Puikiai žaidęs Matas Velička smeigė du tritaškius ir taip įtvirtino savo komandos pranašumą šiuose rungtynėse.

„Agapė“ – „No Name“ 63:55

„Savaitgalio lygų vilkai „No Name“ naujo čempionato pradžioje gavo antausį nuo „Agapės“ komandos. Pagrindinės figūros „Agapės“ komandoje buvoTomas Kerevičius, kuris puikiai dirigavo savo komandos žaidimą, o gynybą po krepšiu cementavęs Aurimas Gavelis itin apsunkino gyvenimą „No Name“ komandai, kurios pagrindinis arkliukas yra prasiveržimai po krepšiu.

„No Name“ šiame mače iš žaidimo atakavo itin prastai: tikslą pasiekė vos 36 procentai metimų iš dviejų taškų zonos ir 30 procentų mestų tritaškių. Kovą po krepšiu „Agapė“ taip pat laimėjo įtikinančiu skirtumu – 43:28.

„Medžio Bitės“ – A. Puškino gimnazija 55:70

Savaitę prieš „Savaitgalio“ lygos rudens-žiemos čempionato nugalėtojų taurę į viršų kėlę A. Puškino gimnazijos krepšininkai naują turnyrą pasitiko ramia pergale. Rungtynių pirmoje pusėje susitikimo favoritai tausojo savo jėgas, tačiau trečiajame kėlinyje spruko į priekį 27:7 ir anksčiau laiko užsitikrino pergalę.

BC „Spurtas-Madrid“ – „Intermedix Lietuva“ 48:59

Mėgėjų krepšinyje puikiai pažįstama „Intermedix Lietuva“ komanda „Savaitgalio“ lygoje debiutavo pergalingai. Didžiąją rungtynių dalį pirmavęs „Spurtas“ sugriuvo baigiantis mačui. Po trečio kėlinio varžovai rezultatą išlygino, o ketvirtasis kėlinys „spurtiečiams“ buvo tikras košmaras. Jo metu vos tris taškus tepelniusi ekipa turėjo pripažinti „Intermedix Lietuva“ komandos pergalę.

„Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionato pirmojo turo fotogaleriją rasite KKML Facebook puslapyje.