„Sporto manijos“ kompanija pirmąkart triumfavo C lygoje

2016 m. gegužės 7 d.
Andriaus Šukio ir Elvino Kalugino duetas griežė pirmaisiais smuikais ir padėjo „Sporto manijai“ įtemptame bei sudėtingame C lygos finale pasiekti trokštamą titulą. Ketvirtajame kėlinyje priekyje žengusi „Sporto manija“ paskutinėmis akimirkomis atlaikė lemiamą „Santermita-Žėrutis“ ekipos antpuolį ir triumfavo rezultatu 87:83. Lygiai tokiu pačiu rezultatu bronzos medalius iškovojo „Biokaitra-Lietloto“, įveikusi „Extradent-Verslo“ ekipą.

Finalo starte „Santermita-Žėrutis“ užmėtė „Sporto maniją“ tritaškiais ir pabėgo į priekį 19:8. Vis tik pradžioje susikaupę „Santermita-Žėrutis“ krepšininkai pamažu ėmė blaškytis ir prarado žaidimo kontrolę.

Du A. Šukio tritaškiai antro kėlinio pradžioje skirtumą sumažino jau iki keturių taškų, o atėjant ilgajai pertraukai dar kartą iš toli pasižymėjęs A. Šukys bei L. Ilijonskis išvedė „Sporto maniją“ į priekį 38:37. Du dvitaškius pataikęs V. Jasikevičiaus įpusėjus dvikovai paliko rezultatą lygų – 41:41.

Iniciatyvą perėmusi „Sporto manija“ nemažino apsukų ir antroje mačo pusėje. Trečio kėlinio viduryje „Santermita-Žėrutis“ pralaimėjo atkarpą 3:17 ir leido varžovams pabėgti dviženkliu skirtumu. Vis tik A. Grigaliūno, Š. Zablockio ir M. Latkausko pelnyti dešimt taškų ketvirčio pabaigoje „Sporto manijai“ neleido pernelyg džiūgauti – skirtumas buvo sumažintas iki penkių taškų.

Lemiamo ketvirčio pradžioje V. Jasikevičiaus ir K. Meiliūno dvitaškiai „Santermitą-Žėrutį“ priartino iki trijų, tačiau tuomet prabilo puikiai tą vakarą žaidęs A. Šukys. Gynėjas smeigė tris tritaškius, vieną pridėjo E. Kaluginas, ir tai inicijavo čempionišką „Sporto manijos“ žygį (81:68).

„Santermita-Žėrutis“ nenuleido rankų, atsakė atarpa 8:0 ir paskutinėms minutėms kaip reikiant grąžino intrigą. Finalo pabaigoje komandas ne kartą skyrė vos vienas metimas, tačiau nuo baudų metimo linijos 6 iš 8 metimų pataikęs A. Šukys tvirtino „Sporto manijos“ auksinę pergalę.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo fantastiškai žaidęs ir taikliais tritaškiais varžovus į neviltį varęs Andrius Šukys. „Sporto manijos“ gynėjas pelnė 31 tašką (7/15 tritaškiai), atkovojo 7 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 9 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus. Jam puikiai talkino 21 tašką pelnęs ir 12 kamuolių atkovojęs Elvinas Kaluginas.

„Sporto manija“: A. Šukys 31 tšk. (9 rez. p., 38 naud. b.), E. Kaluginas 21 tšk. (12 atk. k.), T. Ilčiukas 9 tšk.

„Santermita-Žėrutis“: V. Jasikevičius 26 tšk. (6/8 dvitaškiai, 34 naud. b.), P. Žukaitis 13 tšk., Š. Zablockis 12 tšk., K. Meiliūnas 11 tšk.

Geriausi C lygos žaidėjai pagal statistinius rodiklius:

Naudingiausias pirmenybių žaidėjas – Lukas Jasevičius (Advokatų kontora „Konsus“)

Rezultatyviausias žaidėjas – Martynas Vainius (TYLA-KCSM)

Daugiausiai kamuolių atkovojęs žaidėjas – Lukas Jasevičius (Advokatų kontora „Konsus“)

Daugiausiai kamuolių perėmęs žaidėjas – Donatas Gudeliauskas („Biokaitra-Lietloto“)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žaidėjas – Andrius Šukys („Sporto manija“)

Daugiausiai metimų blokavęs žaidėjas – Algirdas Janonis (Advokatų kontora „Konsus“)

Daugiausiai pražangų išprovokavęs žaidėjas – Justinas Pocius („Pelias“)

Taikliausias baudų metikas – Petras Aleksonis (BC „Spurtas“)