„Sporto manija“ KKML sezoną užbaigė triumfuodama „Kauno dienos“ Mažosios taurės turnyre

2015 m. birželio 11 d.

Sulyg „Sporto manijos“ triumfu „Kauno dienos“ Mažosios taurės turnyre finišavo Kauno krepšinio mėgėjų lygos 2014/2015 m. sezonas. Finalinėse rungtynėse žaidimo tempą diktavusi „Sporto manija“ 80:72 įrodė pranašumą prieš BC „Sporto fėja - Detagama“ krepšininkus. Turnyro bronzos medalius iškovojo KM „Perkūnas-Vytrita“ jaunimas, rezultatu 85:75 aplenkęs Kauno oro uostas & DNC ekipą.

Finalas startavo bekompromise kova, o pirmojo kėlinio rezultatas (22:23) žymėjo lygiaverčių varžovų dvikovą. Vis tik artėjant ilgajai pertraukai ėmė ryškėti „Sporto manijos“ pranašumas. Keletą laisvesnių atakų išgvildenusi komanda truktelėjo į priekį dviženkliu taškų skirtumu – 44:33.

Vos startavus antrai rungtynių pusei „Sporto manijos“ pamatus tvirtino A. Pelšs tritaškis bei K. Pupinio dvitaškis su pražanga, o skirtumas šoko jau iki septyniolikos taškų. BC „Sporto fėja - Detagama“ stabilizavo padėtį ir varžovams leido laimėti kėlinį tik vienu tašku – 65:53.

Lemiamo ketvirčio metu BC „Sporto fėja - Detagama“ ėmė lipti varžovams ant kulnų – po O. Brazdžionio tritaškio deficitą sumažino jau iki šešių taškų. „Sporto manijai“ svarbų tritaškį smeigė R. Babilevas, tačiau varžovai toliau rengė sėkmingas atakas. „Atsimušinėti“ nuo jų padėjo A. Pelšs ir D. Rinkūno dvitaškiai, pamažu didinę skirtumą iki dviženklio skaičiaus.

BC „Sporto fėja - Detagama“ ekipos krepšininkai nenuleido rankų, o T. Žiobos ir D. Gudeliausko taiklūs tritaškiai teikė vilties pavyti varžovus. Vis dėlto baudų metimus sumetę varžovai nepaleido iniciatyvos bei ištirpdė paskutinę finalo minutę.

Naudingiausiu „Kauno dienos“ Mažosios taurės finalo rungtynių žaidėju tapo Karolis Pupinis. 23 taškus pelnęs „Sporto manijos“ puolėjas išsiskyrė taiklumu (3/5 baudos, 10/14 dvitaškiai), kova po krepšiais (11 atk. k.) bei gynyba (4 per. k., 2 blk.) ir surinko 40 naudingumo balų.

„Sporto manija“: D. Rinkūnas 27 tšk. (7 rez. p., 8 išprov. praž., 32 naud. b.), K. Pupinis 23 tšk. (11 atk. k., 40 naud. b.), A. Pelšs 12 tšk., R. Babilevas 10 tšk.

BC „Sporto fėja - Detagama“: L. Ivanovas 18 tšk. (12 atk. k.), T. Žioba 12 tšk., M. Pažėra 11 tšk., D. Gudeliauskas ir Š. Kryžius po 10 tšk.

Viso turnyro naudingiausi žaidėjai:

Giedrius Jevstignejevas (Kauno oro uostas & DNC)

Tadas Žūtautas (KM „Perkūnas-Vytrita“)

Tautvydas Žioba (BC „Sporto fėja - Detagama“)

Deividas Rinkūnas („Sporto manija“)

Turnyro nugalėtojams „Kauno diena“ įteikė metines dienraščio prenumeratas, prizininkams baras-restoranas „Seni vartai“ taip pat paruošė dovanų čekius.

Finalines rungtynes puošė merginų grupės „Laisvė“ pasirodymai.

Susijusi naujiena - Kovingumą pademonstravęs KM „Perkūnas-Vytrita“ jaunimas iškovojo bronzos medalius