„Šilainiai“ rungtynių gale sukūrė intrigą, tačiau bronzos medalius iškovojo BC „Eiguliai – Spurtas“

2014 m. kovo 29 d.

Visas rungtynes užtikrintai žaidę BC „Eiguliai – Spurtas“ rungtynių pabaigoje vos neatidavė pergalės „Šilainių“ ekipai. Vis dėlto „Bendruomenių“ lygos mažąjame finale įveikę „Šilainius“ 78:77, antrus metus iš eilės, BC „Eiguliai – Spurtas“ pasidabino bronzos medalius.

Rungtynes tvirčiau pradėjo BC „Eiguliai-Spurtas“, kuomet po P. Aleksonio taiklaus tritaškio metimo padidino persvarą iki 5-ių taškų (7:2). Vis dėlto visą kėlinį vyko kova taškas į tašką ir tik kėlinio pabaigoje BC „Eiguliai-Spurtas“ vyrams pavyko vėl šiektiek padidinti persvarą – 20:15.

Antrame kėlinyje BC „Eiguliai – Spurtas“ dideliai žingsniais pradėjo žingsniuoti pergalės link, kai tuo tarpu „Šilainių“ ekipa nesiliovė klydusi. Po eilinių „Šilainiai“ ekipos klaidų, BC „Eiguliai – Spurtas“ spurtavo 11:0 ir padidino savo persvarą iki 20-ies taškų. Kėlinį „Šilainiai“ pabaigė turėdami didelį 24-ių taškų deficitą.

Po pertraukos „Šilainiai“ pradėjo demonstruoti kur kas geresnį žaidimą ir sužaidę atkarpą 9:0, nuo varžovų juos skyrė tik devyni taškai (58:49).

Paskutinis kėlinys atnešė nemažai intrigos. „Šilainiai“ įnirtingai pradėjo minti varžovams ant kulnų ir prie jų priratėjo 3-jų taškų skirtumu (71:68). Vis dėlto BC „Eiguliai – Spurtas“ pademonstravo charakterį ir lemiamomis akimirkomis nesuklupo. Aidint rungtynių pabaigos sirenai pataikytas J. Svirkos tolimas metimas situacijos nebepataisė – rungtynių švieslentė bylojo apie BC „Eiguliai – Spurtas“ pergale.

Petro Aleksonio komentaras po pergalės: „Rezultatas labai gražus, o rungtynės, manau, buvo įdomios abiem komandom. Po dviejų kėlinių turėjom didelę persvarą, tačiau ta persvara mums pakišo koją. Kai įgyjom 20-ies taškų persvarą, mūsų žaidimas pasidarė lėtesnis ir psichologiškai buvo sunkiau kovoti. Rungtynes pradėjom gerai, nes prieš „Šilainius“ kietai gynėmes, spaudėm nuo aikštelės galo, tačiau antroje žaidimo pusėje pradėjus žaisti kitaip, „Šilainiai“ pajuto žaidimą ir šaunuoliai, kad kovojo iki galo. Rungtynių gale atsirado intriga, tačiau džiaugiuosi visa komanda, kur kiekvienas įnešė savo dalelę, kas mums ir padėjo iškovoti pergalę.“

„Šilainiai“: A. Masiulis 16 tšk. (10 atk. k.), J. Svirka 15 tšk., N. Čekaitis 10 tšk., M. Karauskas 10 tšk., R. Stirbys 10 tšk.

BC „Eiguliai – Spurtas“: P. Aleksonis 31 tšk., V. Vaksmanas 13 tšk. (10 atk. k.), V. Peseckis 12 tšk., T. Ananka 10 tšk.