„Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionatas įsibėgėjo visu greičiu (6 video, 8 foto)

2017 m. vasario 20 d.

Vasario pradžioje startavęs „Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionatas įsibėgėjo visu greičiu ir pamažu brėžia pirmuosius kontūrus. Daugumai komandų sužaidus po tris rungtynes jau galima spėti, kurias ekipas priskirti prie favoričių, o kurioms komandoms kiekviena pergalė bus itin saldi.

III ture (vasario 17-19 d.) vykusiose devyniose rungtynėse susitiko ganėtinai skirtingo pajėgumo komandos – visi rezultatai buvo užfiksuoti dviženkliu taškų skirtumu. Mažiausias – dešimties, didžiausias – net penkiasdešimt vieno.

„Šilainiai“ – „Sapa-profiliai“ 77:67

Puikus Mato Veličkos pasirodymas neišgelbėjo „Sapa-profiliai“ komandos nuo pirmosios nesėkmės po dviejų pergalių čempionato starte. „Šilainiai“ tąkart turėjo ir savo lyderį – Paulių Pacevičių, kurio solidus indėlis garantavo pergalę.

BK „Lituanica – „VisiLED“ 56:29 (foto)

Šeštadienį BK „Lituanica“ krepšininkai tiesiog neprileido varžovų prie savo krepšio. „VisiLED“ komanda per pirmus du kėlinius pelnė 16 taškų, o trečiajame liko visai basa. Lygos naujokai šiek tiek reabilitavosi per paskutines dešimt minučių.

„Dar nelabai nelabai... Nesusižaidžiam, nerandam vienas kito aikštelėje. Pirmąkart esame surinkę komandą, pusę žaidėjų nepažįstami. Bet dar yra laiko, manau, spėsime susižaisti. Kartais pasitaiko geresnių epizodų, dažniausiai, taiklūs tritaškiai gelbsti. Sekame turnyrinę lentelę, pažiūrime kas kaip žaidžia. Mėginsime persilaužti.“ – komandos „VisiLED“ ateitimi tikėjo Edgaras Pšenaška.

„Kazio veteranai“ – „Naujokai“ 86:67 (foto)

„Kazio veteranai“ nesunkiai iškovojo antrąją pergalę „Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionate, privertę trečiąkart suklupti „Naujokus“. „Naujokai“ rungtynių starte atrodė energingai ir dažniau nei varžovai sulaukdavo sirgalių aplodismentų, tačiau dar pirmojo ketvirčio pabaigoje paleido „Kazio veteranus“ į priekį, o antrajame kėlinyje atsiliko jau 11:27.

„Iš pat pradžių galvojome, jog galime pasipriešinti, tačiau jau nuo pirmojo kėlinio nebespėjome grįžti į gynybą, turėjome bėdų ties tuo. Gerai tik tai, kad kovėmės iki galo, garbingai.“ – teigiamų dalykų rado „Naujokų“ jauniausias žaidėjas Gytis Narušis.

Komandos lyderiu pamažu tampantis jaunuolis pripažino, jog komandai vis dar trūksta parako ženkliau priešintis varžovams: „Sulyg kiekvienomis rungtynėmis atsiranda vis daugiau gerų epizodų, susižaidimo, bet vistiek trūksta stipresnės komplektacijos, su kuria labiau pasipriešintume varžovams. Mūsų komandą daugiausiai sudaro įmonių darbuotojai, pažįstami, tad tikimės tiesiog praleisti gerą laiką, o tikslas – patektį į TOP 16.“

„Talga & co“ – „ARV auto“ 75:37 (foto)

„Talga & co“ „ARV auto“ ekipai pasimėgauti pirmavimu leido tik rungtynių pradžioje – per likusius tris kėlinius dvikovos favoritai stipriai dominavo ir pasiekė triuškinančią pergalę. Nugalėtojų gretose dviženklį taškų skaičių pelnė keturi žaidėjai, „ARV auto“ - nei vienas.

„Didvyriai“ – „Perkūno“ veteranai 54:67 (foto)

Pernai pavasarį titulą iškovoję „Perkūno“ veteranai šįmet pasirengę pakartoti žygį. Tiesa, komandos sudėtis pastebimai pasikeitė. Sąraše nebėra bent dešimties buvusių žaidėjų, o naujokų – net septyni. Kaip bebūtų, žaidėjų mainai komandos rezultatams įtakos nedaro – „Perkūno“ veteranai kol kas žengia be pralaimėjimų. Šįkart prieš juos klupo „Didvyriai“.

„Ž“ – „Comeback 94“ 73:99 (foto)

Su gera nuotaika – į gerą pergalę. Taip sekmadienio pradžią įprasmino „Comeback 94“ komanda, davusi pamokų „Ž“ kompanijai. Ir jei už taiklų metimą aidint finalinei sirenai būtų skiriami bent keturi taškai, „Comeback 94“ būtų atžymėjusi ir šimtojo taško ribą.

„Amerigo“ – BC „Nemunas“ 79:28 (foto)

Tai buvo karčiausias lygos naujokų pralaimėjimas iki tol. BC „Nemunas“ komanda suklydo net 33 kartus, o krepšį atakavo neperžengusi 20 proc. ribos. „Amerigo“ krepšininkams neliko nieko kito kaip kontroliuoti situaciją visas 40 minučių ir mėgautis laisvu žaidimu.

„Feniksas“ – „Aleksotas-Senamiestis“ 91:53 (foto)

Vieną gražiausių pergalių iškovojo „Savaitgalio“ lygoje rudenį debiutavęs „Feniksas“. Nors dvikovos starte „Aleksotas-Senamiestis“ spurtavo 9:0, vėliau „Fenikso“ žaidėjai kilo iš pelenų ir, ypatingai rungtynių viduryje, aiškiai pranoko penkiese žaidusius varžovus.

„Didžiausiu skirtumu pasiekta pergalė, bet ir praeitose rungtynėse sutriuškinome „Naujokus“. Kai žaidėm prieš čempionus, jau tuomet jautėsi, kad čempionai. Pirmą kėlinį laimėjom, o vėliau pabėgo jie. Dabar dukart iš eilės pasitaikė lengvesni varžovai.“ – teigė „Fenikso“ vadovas Andrius Skučas.

„Susikūrėm tik nuo rudens, tad jau atsiranda susižaidimas, supratimas komandinis. Tikėkimės, kad mūsų komanda bus tęstinis, ilgalaikis projektas.“ – vylėsi A. Skučas.

„Aktyvistai-Vilijampolė“ – A. Puškino gimnazija 64:84 (foto)

Rudens-Žiemos čempionato nugalėtojams užteko vieno kėlinio, jog įrodytų pranašumą prieš varžovus. Antrą kėlinį 29:9 laimėjusi Aleksandro Puškino gimnazijos komanda tvirtai žengė trečiosios pergalės link.