Sabonio KC 1997-Ainera krepšininkai – savo amžiaus grupės nugalėtojai

2014 m. birželio 2 d.

Birželio 2 dienos (pirmadienis) popietę išaiškėjo KKML Moksleivių 1997-1998 m. grupės nugalėtojai. Geriausiųjų vardo nusipelnė Sabonio KC 1997-Ainera krepšininkai, finalinėse rungtynėse 100:74 pabėgę nuo "Tornado" KM-Diremta auklėtinių (tr. Donatas Mikulevičius). Andriaus Brusoko auklėtiniai didžiąją mačo dalį pašonėje turėjo svyruojančią persvarą, tačiau antroje rungtynių dalyje gerokai truktelėjo į priekį ir susikrovė triuškinantį pranašumą.

VAIZDO REPORTAŽAS.

Dvikova dėl aukso medalių startavo aukštu tempu. Pirmieji į priekį spruko "Tornado" krepšininkai (15:10), tačiau K. Kavaliausko du iš eilės pataikyti tritaškiai davė startą šeimininkų spurtui, po kurio Sabonio KC krepšininkai įsiveržė į priekį visam laikui (25:17).

Antrojo kėlinio pradžioje Sabonio KC-Ainera komanda pranašumą padidino iki dvylikos taškų (33:21), tačiau J. Šlapiko ir A. Plytniko pelnyti taškai skirtumą braukė iki penkių taškų. Panašiai rungtynių eiga klostėsi iki ketvirtojo kėlinio – Sabonio KC komanda tvirtai saugojo pranašumą, tačiau įtikinamo pranašumo neįgijo.

Lemiamo ketvirčio pradžioje "Torando" ekipa dar neprarado vilties pakovoti dėl pergalės (76:64), tačiau Sabonio KC-Ainera atsakė spurtu 15:0, po kurio finalo baigtis tapo aiški.

Sabonio KC-Ainera: K. Kavaliauskas 20 tšk. (4/6 tritaškiai), M. Zutkis 18 tšk. (12 atk. k.), J. Skupeika 14 tšk. (6 rez. p.), A. Vitkauskas 13 tšk.

"Tornado" KM-Diremta: J. Šlapikas (13 atk. k.) ir A. Plytnikas po 14 tšk., D. Petkevičius 12 tšk. (10 atk. k.), Ž. Jašinas 9 tšk.

Statistika ir fotogalerija.

Kovoje dėl bronzos medalių kita, namų sienas saugojusi komanda – Sabonio KC -Via Con (tr. Rolandas Rakutis) – po atkaklios kovos 64:60 palaužė KM "Perkūnas" 97 krepšininkus (tr. Juozas Barkauskas). Rungtynių akcentai dėliojosi paskutinėmis akimirkomis, o jų metu sėkmė labiau šypsojosi Sabonio KC auklėtiniams.

Dvikovai labiau pasiruošę atrodė Sabonio KC auklėtiniai, įsiveržę į priekį 17:11. Pirmojo kėlinio pabaigoje M. Dirmauskio ir M. Markevičiaus tritaškiai bei pastarojo baudos metimas persvėrė rezultatą "Perkūno" naudai. Vis dėlto J. Ilgūnaičio baudų metimai šaimininkams išsaugojo pranašumą – 19:18.

Antrajame kėlinyje R. Rakučio auklėtiniai persvarą padidino iki solidesnės, tačiau ją prarado trečiajame ketvirtyje, kuomet "Perkūno" krepšininkai sužaidė atkarpą 10:0 ir išlygino rezultatą (36:36). Netrukus J. Kelbausko ir Š. Tumosos greiti taškai išvedė svečius į priekį (44:40). Šeimininkai nesutriko ir prieš lemiamą ketvirtį susigrąžino pranašumą – 48:45.

Ketvirtajame kėlinyje "Perkūnas" varžovams lipo ant kulnų, po kiekvienos atakos jiems palikdamas vos minimumo pranašumą.  Mačo pabaigoje labai svarbų tritaškį smeigė S. Sakalauskas, padidindamas šeimininkų persvarą iki keturių taškų. Š. Tumosa dvitaškiu skirtumą braukė per pusę, o likus devynioms sekundėms "Perkūno" ekipa turėjo galimybę išlyginti arba persverti rezultatą. Netikslią svečių komandos ataką keitė S. Sakalausko netikslūs abu baudos metimai, tačiau kamuolį atsikovojęs J. Ilgūnaitis paskutinę rungtynių sekundę dvitaškiu įtvirtino komandos pergalę.

Sabonio KC-Via Con: S. Sakalauskas 27 tšk. (6 rez. p., 13 išprov. praž.), J. Ilgūnaitis 17 tšk., Ž. Kerza 9 tšk. (10 atk. k.).

KM "Perkūnas" 97: Š. Tumosa 13 tšk., M. Markevičius 12 tšk., A. Staselka (14 atk. k.) ir J. Kelbauskas po 11 tšk.

Apdovanojimų metu buvo įvertinti trys naudingiausi kiekvienos komandos žaidėjai: