Rokų „Želdynėlis“ antrąjį kartą iškovojo „Bendruomenių“ lygos taurę

2014 m. kovo 29 d.

KKML „Bendruomenių“ lygos finale visas rungtynes pranašumą demonstravusi Rokų „Želdynėlių“ ekipa, įveikė „Aleksoto“ krepšininkus rezultatu 75:56. Roko „Želdynėliai“ apgynė čempionų vardą, kai tuo tarpų „Aleksotas“ antrąjį sezoną turi tenkintis vicečempionų titulu.

Rungtynės prasidėjo lygia kova ir tik įpusėjus pirmąjam kėliniui Rokų krepšininkai įgyjo 6-ių taškų persvarą (17:11). „Aleksoto“ krepšininkai neleido oponentams pabėgti į priekį ir kėlinį pabaigė turėdami tik trijų taškų deficitą (16:19).

Antrąjame kėlinyje žaidimas iš emės nepasikeitė – Rokų „Želdynėlis“ išlaikė lyderio poziciją, o „Aleksotas“ mynė jiems ant kulnų. Kėlinio pabaigoje 6-i pelnyti E. Jančausko taškais, padidino Rokų persvarą iki 6-ių taškų 37:31.

Po pertraukos Rokų krepšininkai į aikštę grįžo rimtai nusiteikę, bei spurtuodami 11:0, savo persvarą padidino iki 17-os taškų. „Aleksoto“ ekipai vangiai sekėsi rinkti taškus, kurių per kėlinį įmetė tik septynis. Prieš ketvirtąjį kėlinį Rokų „Želdynėlio“ persvara buvo akivaizdi – 57:38.

Paskutiniame ketvirtyje „Aleksotas“ dar bandė kovoti dėl titulo, tačiau Rokai oponentų arčiau nei per dešimt taškų neprisileido. Rokų „Želdynėlis“ tvirtai užbaigė kėlinį bei antrą kartą iš eilės kėlė čempionų taurę į viršų.

Rokų „Želdynėlio“ komandos kapitono E. Jančausko komentaras: „Antrus metus iš eilės laimėjom čempionatą. Kaip sakoma, iškovoti visada yra lengviau nei poto tą titulą apginti. Mes tuom labai džiaugėmes ir didžiuojames. Žinoma, mes šia linkme dirbom ir ruošėmes. Todėl nuo antrintamųjų rungtynių pradėjom demonstruoti visai kitą žaidimą ir manau, kad mes esame tiesiog geresni. Šiandienos varžovai buvo išties stiprūs ir dideli vyrai. Buvo sunku stumdytis po krepšiais, todėl mums reikėjo žaisti greitai bei daugiau akcentuoti prasiveržimus, atmetimus kas manau mums pavyko.“

„Aleksotas“: S. Skužinskas 16 tšk. (10 atk. k.), T. Matulevičius 13 tšk., M. Černiauskas 9 tšk.

Rokų „Želdynėlis“: Š. Labenskas 22 tšk., A. Giedraitis 15 tšk. (15 atk. k.), T. Kmitas 11 tšk.