RKL komandų turnyras „Perkūno“ taurė finišavo triuškinančia „Omega-United“ pergale

2015 m. spalio 4 d.

Spalio 2-4 dienomis Kaune vykęs RKL komandų turnyras „Perkūno“ taurei laimėti finišavo Kauno „Omega-United“ komandos triumfu. Rolando Urkio auklėtiniai finale 87:55 pranoko VDU antrąją studentų rinktinę, kuriai pavyko mesti iššūkį tik pirmoje rungtynių pusėje. Triuškinančiai (28:8) trečią kėlinį laimėję „Omega-United“ krepšininkai ketvirtajame kėlinyje jau galėjo matuotis aukso medalius.

Po lygiai sužaisto pirmojo kėlinio (15:15) „Omega-United“ iniciatyvą čiupo antrajame kėlinyje. Kai E. Dainys pataikė tritaškį nuo lentos, o netrukus po perimto kamuolio išprovokavo baudų metimus, komandas skyrė jau aštuoni taškai (34:26).

Itin tvirtai trečią kėlinį pradėjusi „Omega-United“ sudavė smūgį VDU-2 ekipai. J. Špoko ir A. Gedmino tritaškiai akimirksniu sulipdė triuškinančią persvarą, o tobulai sužaistą ketvirtį vainikavo L. Lukošenkino sudėtingas, tačiau taiklus dvitaškis paskutinę sekundę – 64:35.

Iki finalo pabaigos likus kėliniui, skirtumas tarp komandų buvo pernelyg didelis, tad „Omega-United“ užtikrintai nukeliavo link pergalės.

„Du kėlinius buvo apylygis žaidimas, labiau grįstas gynyba. Sunkiai puolėme, tačiau ir varžovų nepaleidome į priekį. Trečio kėlinio pradžia buvo lemiama. Aikštės gynyba nepasiteisino, varžovai pataikė eilę tolimų metimų, ir pavyti buvo labai sudėtinga.“ – pripažino VDU-2 žaidėjas Vilius Sajekas.

Naudingiausiu finalo žaidėju tapo Jokūbas Špokas. Aštuoniolikmetis buvo rezultatyviausias „Omega-United“ komandoje – pelnė 22 taškus (5/8 dvitaškiai, 4/8 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 23 naudingumo balus.

„Omega-United“: J. Špokas 22 tšk., L. Lukošenkinas 15 tšk., A. Gedminas 12 tšk., O. Brazdžionis 9 tšk., E. Dainys 8 tšk. (11 atk. k., 12 rez. p.).

VDU-2: T. Žūtautas ir D. Kisielius po 10 tšk., V. Sajekas ir L. Žukauskas po 8 tšk.

Statistika ir fotogalerija.

Turnyras nebuvo lengvas, ypatingai atidirbome šeštadienio rungtynėse prieš Marijampolės komandą. Tai atsiliepė ir šiandien finale. Kol kas tai yra pasiruošimas – išbandom derinius, išbandom žaidėjus, pratinamės vienas prie kito. Kažkokių skubotų išvadų nedarysime,stengsimės pasimokyti iš savo klaidų ir lauksime sezono. Šiame turnyre puikiai pasižiūrėjome į save iš šono.“ – pridūrė V. Sajekas.

Mažajame finale blankiai rungtyniavusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga-2“ neprilygo KTU studentams. Finalo šeimininkai dėsningai keliavo link pergalės nuo pirmų minučių, tad galutinis rezultatas atspindėjo triuškinančią Vytauto Pliaugos auklėtinių pergalę 79:52.

„Labai džiaugtis trečiąja vieta negalime, bet pergalingai užbaigti turnyrą – be abejo gerai. Šeštadienis buvo sunkus fiziškai, tačiau atsilaikėme, o šiandien pasirodėme gana gerai. Sezono pasiruošimas dar eigoje, iki starto liko šiek tiek laiko, tad tikimės dar geriau pasiruošti. Gynyba ir puikus naujokų indėlis turėtų būti mūsų stiprioji pusė.“ – po mažojo finalo kalbėjo KTU komandos kapitonas Matas-Edgaras Staniukaitis.

KTU: D. Rinkūnas 20 tšk., M. Staniukaitis 12 tšk., M. Zigmantavičius 10 tšk. (4 per. k.), E. Ignatavičius 9 tšk.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga-2“: G. Stankevičius 15 tšk., E. Černauskas 10 tšk., T. Mušenkovas 7 tšk.

Kovoje dėl 5-osios vietos taip pat užfiksuotas įtikinantis rezultatas. Alytaus SRC-Dzūkija rezultatu 75:52 pranoko Kauno KM „Perkūnas-Vytrita“ ekipą. Alytiškiai pergalės pamatus dėjo jau pirmoje rungtynių pusėje (49:22), o po ilgosios pertraukos ne tik sėkmingai saugojo, bet ir didino pranašumą.

Alytaus SRC-Dzūkija: M. Sušinskas 15 tšk., G. Vasiliauskas 14 tšk., R. Sasnauskas (9 atk. k.) ir E. Gontarev po 13 tšk.

KM „Perkūnas-Vytrita“: A. Borodinas 15 tšk., L. Mikalauskas ir M. Gailiūnas po 6 tšk.

Statistika ir fotogalerija.

Aiškinantis galutinę komandų rikiuotę ilgiausiai intriga lydėjo dvikovą dėl septintosios vietos. Kauno „ASU-Tornado“ ir Stakliškių „Guosta“ susitikimo baigtis sprendėsi paskutinėmis rungtynių minutėmis, tačiau vos šešiese rungtyniavusi Stakliškių ekipa sugebėjo oponentus aplenkti rezultatu 95:88.

Stakliškių „Guosta“: T. Mickevičius 26 tšk. (8 rez. p.), A. Čibiras 23 tšk. (10 atk. k.), E. Straigis 18 tšk., E. Keblikas 14 tšk., T. Švedas 11 tšk. (9 atk. k., 6 rez. p.).

„ASU-Tornado“: A. Tilindė 30 tšk. (13/17 dvitaškiai), Š. Ajauskas 13 tšk. (10 atk. k.), D. Petkevičius 10 tšk. (10 atk. k., 6 per. k.).

Geriausi turnyro žaidėjai:

Andrius Gedminas („Omega-United“)

Vytautas Čėsna (VDU-2)

Deividas Rinkūnas (KTU)

Žilvinas Kuklierius (Marijampolės „Sūduva-Mantinga-2“)

Grantas Vasiliauskas (Alytaus SRC-Dzūkija)

Aidas Borodinas (KM „Perkūnas-Vytrita“)

Tomas Mickevičius (Stakliškių „Guosta“)

Arnas Tilindė („ASU-Tornado“)

Grupės varžybų apžvalga:

Spalio 2 d.

Didžiausią intrigą penktadienio rungtynėse įžiebė Kauno „Omega-United“ ir Stakliškių „Guosta“ ekipos. Dvikovos nugalėtojas išaiškėjo tik po 55 minučių kovos. Trumpą atsarginių žaidėjų suolelį turėjusi „Guosta“ įtemptose rungtynėse po trijų pratęsimų 113:109 sugebėjo palaužti „Omega-United“.

Stakliškių „Guosta“: T. Mickevičius 33 tšk. (11 atk. k., 36 naud. b.), M. Gečionis 24 tšk., E. Straigis 21 tšk. (12 atk. k., 32 naud. b.), P. Grigaitis 13 tšk.

„Omega-United“: T. Žioba 26 tšk. (20 atk. k., 45 naud. b.), M. Lisajevičius 25 tšk., A. Gedminas 17 tšk.

Kauno Technologijų Universiteto krepšininkai savoje aikštėje 93:72 apibėgo Alytaus SRC-Dzūkija ekipą. Vytauto Pliaugos auklėtiniai nuo pat rungtynių pradžios valdė visas žaidimo gijas, ir nors prieš lemiamą ketvirtį KTU pranašumas siekė „tik“ 7 taškus, 30:16 rungtynes užbaigę šeimininkai įsirašė įtikinamą pergalę.

KTU: M. Sapiega 19 tšk. (8 atk. k., 9 rez. p.), D. Rinkūnas 18 tšk., G. Kybartas 15 tšk.

Alytaus SRC-Dzūkija: E. Švelginas 22 tšk. (7/11 tritaškiai), P. Danisevičius 12 tšk. (6 rez. p.), G. Vasiliauskas 9 tšk.

VDU-2 savoje aikštėje 75:63 pranoko „ASU-Tornado“ ekipą. Per pirmąjį kėlinį apčiuopiamą persvarą susikrovę VDU-2 studentai ją sėkmingai saugojo viso susitikimo metu. Tuo tarpu „ASU-Tornado“ nesugebėjo rasti resursų perlaužti rungtynių eigos savo pusėn.

VDU-2: L. Žukauskas 24 tšk., V. Sajekas 14 tšk., V. Čėsna 11 tšk.

„ASU-Tornado“: D. Petkevičius 16 tšk., Š. Ajauskas 14 tšk.E. Nešukaitis 9 tšk.

Du taškus savoje grupėje suraitė ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga-2“ krepšininkai, rezultatu 73:63 įveikę KM „Perkūnas-Vytrita“ auklėtinius. Užtikrintai rungtynes pradėję marijampoliečiai įpusėjus mačui skaičiavo šešiolikos taškų persvarą (40:24). Antroje dvikovos pusėje žaidimą pagerinęs „Perkūnas-Vytrita“ rungtynių pabaigoje sugebėjo varžovams šiek tiek patampyti nervus, tačiau „Sūduva-Mantinga-2“ turėjo pernelyg geras pozicijas.

Marijampolės „Sūduva-Mantinga-2“: E. Kulboka 14 tšk., Ž. Kuklierius 12 tšk., J. Milius 10 tšk.

KM „Perkūnas-Vytrita“: M. Gailiūnas ir A. Borodinas po 12 tšk., G. Kačiušis 9 tšk.

Spalio 3 d.

Šeštadienį buvo sužaisti visi likę aštuoni RKL komandų turnyro „Perkūno“ taurei laimėti susitikimai, po kurių išaiškėjo, kurios ekipos kovos dėl prizinių bei penktos ir septintos vietų. Po grupės varžybų vienintelė nenugalėta liko VDU-2 komanda (3-0), iškovojusi visas tris pergales. Ji finale susikaus su dvi pergales šeštadienį pasiekusia, ir po skaudaus pralaimėjimo penktadienį atsitiesusia „Omega-United“ ekipa (2-1).

KTU studentai (2-1) penktadienį aplenkė Alytaus SRC-Dzūkija komandą, šeštadienį po jų kojomis krito ir Stakliškių „Guosta“, tačiau grupės lyderių dvikovoje nusileido minėtajai „Omega-United“ komandai ir turės tenkintis rungtynėmis dėl trečiosios vietos.

Panašus scenarijus lydėjo ir kitą mažojo finalo dalyvę – Marijampolės „Sūduva-Mantinga-2“ ekipą (2-1). Marijampoliečiai susitvarkė ir su KM „Perkūnas-Vytrita“, ir su „ASU-Tornado“ krepšininkais, bet dramatiškoje kovoje suklupo prieš VDU-2 studentus.

Rungtynėse dėl penktosios turnyro vietos susitiks šeštadienį Stakliškių nepasigailėjusi Alytaus SRC-Dzūkija (1-2) bei grupės varžybas trinktelėjimu baigusi KM „Perkūnas-Vytrita“ komanda (1-2).

Dėl septintosios vietos kovos finalo dalyvę po pratęsimo palaužusi, tačiau vėliau neatgavusi jėgų Stakliškių „Guosta“ (1-2) ir pergalių dar neragavusi „ASU-Tornado“ komanda (0-3).