Pusfinalį su pratęsimu laimėjusi „Milsa“ keliauja į „Spalding“ taurės finalą

2014 m. spalio 28 d.

Didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjusiai „Vilkija-Extradent“ ekipai sėkmingai susiklosčiusi ketvirto kėlinio pabaiga suteikė šansą kovoti dėl pergalės dar penkioms minutėms. Pratęsimo išbandymą „Milsa“ atlaikė – nepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir pasiekė pergalę rezultatu 87:83.

Lygiaverčių varžovų dvikova vyko įtemptai nuo pirmųjų minučių. Vos tik „Milsa“ įgydavo ženklesnę persvarą, „Vilkija-Extradent“ taip at atsakydavo sėkminga atkarpa. Nors pirmoji rungtynių dalis skelbė septynių taškų „Milsos“ pranašumą (45:38), trečio kėlinio pradžioje varžovai akimirksniu priartėjo iki minimumo (47:46).

Ženklesnį „Milsos“ spurtą įsuko I. Grigaravičiaus trys iš eilės dvitaškiai, o K. Samušio, V. Danuso ir K. Dmitrijevo taiklūs tolimi šūviai „Vilkijos-Extradent“ komandą pastatė į nemalonią padėtį (62:46).

Vis dėlto ilgai šis skirtumas neišsilaikė. Jau startavus ketvirtam kėliniui jis jau buvo vienženklis (66:57), o rungtynių baigtis paskutinėmis jos akimirkomis tapo nenuspėjama.

Likus vienai minutei P. Valaičio ir M. Dilio sukurta „Vilkijos-Extradent“ komandos greita ataka išlygino rezultatą(72:72). Netrukus į baudos aikštelę laiku įkirtęs G. Ratkevičius grąžino „Milsai“ pranašumą, bet atsakančioje varžovų atakoje tritaškį kozirį kirto P. Amanaitis.

Po minutės pertraukėlės P. Lekečinskas dvitaškiu su pražanga vėl keitė pirmaujančią komandą. „Vilkijos-Extradent“ komandai neišpildžius savo atakos, „Milsa“ K. Dmitrijevo baudos metimais atitolo trimis taškais (78:75).

Likus septynioms sekundėms Vilkijos komandos ataką tyčia nutraukė varžovų pražanga. Tačiau šioje vietoje „Milsa“ „paslydo“. Po netaiklaus antrojo E. Vaičiūno baudos metimo kamuolį atsikovojęs P. Valaitis išlygino rezultatą (78:78). „Milsai“ liko keletas sekundžių, o skubotą metimą K. Samušiui pavyko atlikti, tačiau jis skriejo pro šalį.

Pratęsimo pradžioje I. Grigaravičiaus smeigtas tritaškis leido „Milsai“ žengti priekyje, ir nors „Vilkijos-Extradent“ krepšininkai buvo išlyginę rezultatą (83:83), tiksliau lemiamas akimirkas sužaidusi „Milsos“ ekipa triumfavo rezultatu 87:83.

„Milsa“: K. Dmitrijevas 19 tšk. (6 rez. p.), V. Danusas 15 tšk., I. Grigaravičius 13 tšk., K. Samušis 11 tšk. (12 atk. k.).

„Vilkija-Extradent“: N. Gurskas 20 tšk., P. Amanaitis 13 tšk., M. Dilys 11 tšk. (6 rez. p.), E. Vaičiūnas ir A. Makūnas po 10 tšk.

„Nuo pat pradžių galvojom, kad rungtynės bus sunkios, nes varžovas tikrai stiprus ir geras. Sunkiai kovai buvome pasiruošę. Tik rungtynių pabaiga, ypač ketvirto kėlinio atkarpa, kuomet praradome daug taškų, susiklostė gana nepalankiai. Finale laukia „Sporto manija“. Tikėsimės, kad kova bus rimta. Pasitikrinsim savo pajėgumą. Sezonas laukia ilgas, reikės sunkiai dirbti, o dabar norisi gerai užbaigti šį turnyrą.“ – po rungtynių kalbėjo „Milsos“ treneris Mantas Makulavičius.

[[gallery|1549|"Milsa" - "Vilkija-Extradent" 87:83 (pusfinalis)]]