Pusfinalį po pratęsimo laimėjusi „Basement“ jau debiutiniame sezone sieks čempionų titulo

2016 m. gegužės 10 d.
Apmaudžios klaidos tiek ketvirto kėlinio pabaigoje, tiek pratęsime Kauno kolegijos komandai kainavo galimybę iškovoti bilietą į A lygos finalą. Lemiamoje pusfinalio dvikovoje labiau patyrę „Basement“ krepšininkai brandžiau sužaidė atsakingus momentus ir šventė pergalę rezultatu 92:85.

Pirmą kėlinį septynių taškų skirtumu pralaimėję Kauno kolegijos studentai situaciją taisė antrajame kėlinyje, o tik prasidėjus trečiajam čiupo iniciatyvą į savo rankas: P. Irtmonas lygino rezultatą, o A. Bertašius pasižymėjo ne tik taikliu tritaškiu, bet ir dėjimu į krepšį (56:54).

Ketvirtajame kėlinyje Kauno kolegija skaičiavo aštuonių taškų (67:59), o kiek vėliau ir devynių taškų persvarą (75:66), tačiau per paskutines minutes stabtelėjo. Tuo tarpu D. Jankauskas pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, du taškus pridėjo A. Karbauskas (75:71).

Kolegijos nesėkmingą atkarpą nubaidė R. Issak taškai, o jei ne pusė sekundės pavėluotas puikus kitos atakos išpildymas, Rolando Rakučio auklėtiniai galėjo būti sėkmingo finišo tiesiojoje.

Tuo tarpu „Basement“ krepšininkai turėjo kitų planų – P. Počiuipa pelnė du taškus, M. Lisajevičius smeigė vienintelį, tačiau labai svarbų tritaškį, A. Žėkas šeimininkų ataką stabdė bloku, o kai studentai suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio, M. Lisajevičiaus taiklūs baudų metimai „Basement“ jau vedė priekyje 80:77.

Kauno kolegiją gelbėjo E. Rupeikos išprovokuoti trys baudų metimai, kuriuos sumetęs gynėjas išlygino rezultatą 80:80. „Basement“ dar turėjo užtektinai laiko susiplanuoti paskutinę ataką, tačiau D. Jankausko metimas skriejo pro šalį.

Pratęsimo starte „Basement“ pasižymėjo greitais penkiais taškais. Šeimininkų taškų kraitį čia pat atrišo ir E. Rupeikos taiklus tritaškis, tačiau vėliau Kauno kolegija taškus rinko tik baudų metimais. Likus pusei minutės paskutines galimybes kovoti dėl pergalės braukė prarastas kamuolys išsimetant kamuolį, tad puikiomis dovanėlėmis pasinaudojusi „Basement“ tvirtino pergalę.

Kauno kolegija: E. Rupeika 26 tšk. (10 atk. k., 34 naud. b.), A. Bertašius 24 tšk. (15 atk. k., 30 naud. b.), A. Gavelis 12 tšk.

„Basement“: D. Jankauskas 25 tšk. (6/12 tritaškiai), P. Počiuipa 16 tšk. (9 atk. k.), M. Lisajevičius ir K. Kalvaitis po 13 tšk., R. Lukoševičius 12 tšk.

Komanda Total Pirmas kėlinys Antras kėlinys Trečias kėlinys Ketvirtas kėlinys Pratęsimas