Po atkaklios dvikovos kelialapiu į pusfinalį džiaugėsi „Vilkija-Extradent“

2014 m. spalio 18 d.

„Spalding“ taurės turnyre aiškus pirmasis finalo ketverto dalyvis. Pektadienį vykusioje žūtbūtinėje dvikovoje tarp „Galera“ ir „Vilkija-Extradent“ krepšininkų kelialapį į pusfinalį čiupo pastarieji. Didžiąją rungtynių dalį pirmavusiai „Vilkija-Extradent“ komandai varžovai neleido atsikvėpti nei sekundei. Mačo pabaigoje „Galera“ buvo susikūrusi progų išplėšti pergalę, tačiau ją rezultatu 80:78 pasiekė varžovai.

Pirmoje rungtynių pusėje pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. Geriau startavusi „Galera“ vėliau turėjo užleisti pozicijas varžovams, tačiau antrajame kėlinyje, po J. Grigaro surengto spurto, vėl truktelėjo į priekį (31:26). Rezultatą „Vilkija-Extradent“ komandos naudai keitė N. Gursko tritaškiai, o vėliau komandos pranašumą tvirtino A. Makūno ir H. Butkaus tolimi metimai.

Po dviejų kėlinių 47:42 pirmavusi Vilkijos komanda atitrūko trečio kėlinio pradžioje (55:42). Kai „Galeros“ reikalus vis dažniau tvarkė aukštaūgis T. Misiūnas, skirtumas nustojo augti, o trečio kėlinio pabaigoje A. Juozapaičio baudų metimai bei J. Fiodorovičiaus tritaškiai „Galerą“ priartino iki trijų taškų – 65:62.

Jau pirmoje lemiamo ketvirčio atakoje T. Tirliko dvitaškis skirtumą braukė iki minimumo, tačiau „Vilkija-Extradent“ čia pat atsakė 8:0 atkarpa. „Galeros“ krepšininkai nepalūžo ir atėjus lemiamoms minutėms rezultatą išlygino (75:75). „Vilkija-Extradent“ komandą gelbėjo labai svarbus H. Butkaus tritaškis, o M. Dilio taiklūs baudų metimai tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms leido pirmauti dviem taškais.

„Galera“ turėjo šansą surengti lemiamą ataką, tačiau ją nutraukė apmaudžiai prarastas kamuolys. Savo ruožtu „Vilkija-Extradent“ krepšininkai nesinaudojo progomis įtvirtinti pergalę baudų metimais. Vis dėlto per likusias dvi sekundes „Galeros“ krepšininkai nespėjo surengti atakos nuo savosios aikštės pusės.

„Galera“: J. Fiodorovičius 24 tšk. (4/7 tritaškiai, 11 kl.), T. Misiūnas 19 tšk., J. Grigaras 13 tšk.

„Vilkija-Extradent“: A. Makūnas 22 tšk., N. Gurskas 20 tšk. (4/8 tritaškiai), M. Dilys 13 tšk.

„Sunkiai žaidžiame, kadangi nesusirenkame į rungtynes. Nebuvo nei vieno „penkto“ numerio, tik vienas „ketvirtas“, o ir jis išsibaudavo. Turim stambių ūkininkų, „kombainistų“, užsivertusių darbais. Žada žada, bet neatvažiuoja„ – juokavo „Vilkija-Extradent“ komandos žaidėjas Paulius Amanaitis.

„Viso turnyro metu neblizgėjome, tačiau iki šiandien nebuvo ir galingesnių varžovų. „Galera“ – stipri komanda, galingo stoto vyrai. Be to, žaidėme sudėtingoje aikštėje, skiriasi pusės, teko prisitaikyti. Bet kokiu atveju po tokios kovos smagu išeiti į kovą dėl medalių.“

[[gallery|1527|"Vilkija-Extradent" - "Galera" 80:78 (ketvirtfinalis)]]