„Omega-United“ „Perkūno“ Didžiosios taurės finale vienu tašku aplenkė LSU „Atletą“

2015 m. spalio 9 d.

Antrą trofėjų sezono pasirengimo cikle iškovojo „Omega-United“ kompanija, penktadienį triumfavusi „Perkūno“ Didžiosios taurės turnyre. Rolando Urkio auklėtiniai 71:70 palaužė finalo šeimininkę LSU „Atletas“ ekipą. Naudingiausias finalo žaidėjas Andrius Gedminas pataikė daugiau tritaškių nei visa „Atleto“ ekipa ir tai leido „Omega-United“ komandai paskutinėmis minutėmis žengti viena koja priekyje, o savų šansų neišpildę šeimininkai buvo priversti pripažinti pralaimėjimą.

„Leidom varžovui įmesti trylika tritaškių, kai patys pataikėme vos keturis. Jie jautėsi kaip namie, mes – kaip išvykoje, nors tai turėjo būti mūsų pranašumas.“ – pripažino LSU „Atletas“ komandos treneris Laimonas Eglinskas. „Padarėme daug klaidų tiek gynyboje, tiek puolime. Dar tik sezono pradžia, gavome gerų pamokų, yra kur tobulėti, tad bandysime iš to pasimokyti.“

Finalo eiga klostėsi itin permainingai. Pirmoje rungtynių pusėje kiek dažniau priekyje buvusi LSU „Atletas“ ekipa antro kėlinio pabaigoje neapsigynė nuo varžovų tritaškių ir pastariesiems leido įsiveržti į priekį 36:33.

Trečiajame kėlinyje po J. Nausėdo perimto kamuolio bei lengvų taškų šeimininkai akimirkai persvėrė rezultatą (37:36), tačiau bendrai 14:18 ketvirtį pralaimėję Laimono Eglinsko auklėtiniai nutolo dar labiau – 54:47.

Vis dėlto šis pranašumas „Omega-United“ ekipai lengvo gyvenimo nežadėjo – įpusėjus ketvirtam kėliniui „Atletas“ rezultatą lygino (61:61).

Įtempto finalo pabaigoje „Omega-United“ krepšininkams pavyko išlikti vienu žingsniu priekyje, apsidengti nuo paskutinės varžovų atakos ir ištirpdyti likusias sekundes.

„Motyvuoti jaunuoliai susirinko ir pasakė sau, kad gali laimėti. Atėjom iki finalo, turim užbaigti turnyrą pergalingai.“ – pagrindinę sėkmės finale priežastį įvardino „Omega-United“ treneris Rolandas Urkis.

„Varžovas kaip visada paruošė agresyvią gynybą, gerai dalinosi kamuoliaisi, taip pat iš „Atleto“ komandos neatimsi kovingumo. Studentai kovoja už savo vietą komandoje, tad kiekvienas žaidėjas atiduoda visa save. Kaip bebūtų šiandien jiems pritrūko vieno taško. Gera sezono pradžia yra gerai, tačiau svariausia – kaip finišuosi.“

LSU „Atletas“: J. Nausėdas 14 tšk. (8 atk. k., 9 rez. p.), M. Motuzas 11 tšk., Ž. Jocys 10 tšk.

„Omega-United“: A. Gedminas 21 tšk. (5/9 tritaškiai), G. Būda 13 tšk. (5 rez. p.), T. Žioba 12 tšk. (11 atk. k., 6 rez. p.).

Naudingiausias finalo žaidėjas Andrius Gedminas pelnė 21 tašką, iš kurių penkis tolimais metimais, atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, kartą perėmė kamuolį, iprovokavo 4 pražangas, kartą suklydo, prasižengė 3 kartus ir surinko 24 naudingumo balus.

Naudingiausi viso turnyro komandų žaidėjai:

Tautvydas Žioba („Omega-United“) – vid. 25,67 naud. b.

Justas Nausėdas (LSU „Atletas“) – 23,75

Ronaldas Rutkauskas (SK „Minbra“) – 39,80

Tadas Žūtautas (VDU-2) – 25,80

Susijusi naujiena - Triuškinančią persvarą išbarsčiusi VDU-2 užkabino bronzos medalius SK „Minbra“ krepšininkams