„Notomas“ kiek netikėtai sutriuškino „Grifoną“

2014 m. lapkričio 21 d.

Veteranų „40+“ lygoje „Notomas“ (3-1) rezultatu 95:74 privertė pirmąkart suklupti „Grifoną“ (3-1). Principinėje vienų iš čempionato lyderių akistatoje kovos toli gražu netrūko, tačiau dar rungtynių starte dviženklią persvarą išsikovojęs „Notomas“ dominavo viso mačo metu ir triuškinančiai palaužė blankiai rungtyniavusius varžovus.

Gera pradžia – pusė darbo. Pirmajame kėlinyje į „Grifono“ krepšį net 34 taškus sumetęs „Notomas“ pasidėjo puikų pagrindą pergalei siekti. Net devynis tritaškius pakaitomis įsūdę R. Butkus, A. Šeferis, ir I. Juškys ženklino solidžią „Notomo“ persvarą, o antrojo kėlinio pradžioje dar vienas I. Juškio tolimas metimas skirtumą didino jau iki kone triuškinančio (37:18).

Pagaliau gerą atkarpą antrame kėlinyje sužaidę „Grifono“ krepšininkai po D. Lukmino ir A. Ginevičiaus tritaškių skirtumą mažino iki šešių taškų ir, atrodė, grįš į žaidimą. Vis dėlto A. Vaivados dvitaškis su pražanga, o vėliau ir taiklus tritaškis prieš ilgąją pertrauką „Notomui“ grąžino dviženklią persvarą – 51:38.

Antroje rungtynių pusėje „Grifonas“ rimtesnių argumentų varžovams nepateikė. „Notomo“ krepšininkai pasirūpino, kad lemiamas ketvirtis nieko nelemtų – grįžę prie triuškinančios persvaros svečiai tvirtai žengė link pergalės.

„Grifonas“: R. Matulis 22 tšk. (16 atk. k., 6 rez. p., 32 naud. b.), V. Miliukas 16 tšk., D. Lukminas 14 tšk.

„Notomas“: I. Juškys 24 tšk. (4/7 tritaškiai, 8 rez. p., 34 naud. b.), A. Šeferis 22 tšk. (6/8 tritaškiai, 8 rez. p.), R. Butkus 15 tšk. (5/10 tritaškiai), E. Mačiuika 14 tšk.

„Aš manyčiau, šiandien pakliuvome į „juodą dieną“. Ir nesisekė, ir žaidėjai atrodė pavargę, ypač lyderiai. Kuo mes nusileidome varžovams – komandiniu žaidimu. Labiau rėmėmės individualiais veiksmais, laukėme iš lyderių rimtesnio postūmio, tačiau jiems nesisekė. Tuo tarpu „Notomas“ žaidė komandiškai, visi įnešė indėlį į pergalę. Turėjo ir lyderį – gerai pataikiusį ir puikiai komandos veiksmams dirigavusį Arūną Šeferį. Šiandien mes tokio žaidėjo neradome. Ar tai principinė dvikova? Taip, varžovas buvo pajėgiausias iš tų, su kuriais kol kas teko susidurti šiame čempionate.“ – po rungtynių teigė „Grifonui“ dirigavęs Vitoldas Masalskis.