Mažajame „Spalding“ taurės finale „Vilkija-Extradent“ įrodė pranašumą prieš Šilainius

2014 m. lapkričio 5 d.

Kovoje dėl bronzos medalių didesnį užsidegimą rodžiusi „Vilkija-Extradent“ komanda 78:67 įveikė Šilainius. Pirmus du kėlinius vykusi atkakli kova vėliau krypo „Vilkija-Extradent“ ekipos naudai. Besivejančių vaidmenyje atsidūrę Šilainių krepšininkai taip ir neatrado būdų sustabdyti kryptingai link pergalės keliaujančių varžovų.

Vaizdo reportažas.

Pirma rungtynių pusė žadėjo itin atkaklią dvikovą. Taškas į tašką žaidusios komandos tiek po pirmojo (18:18), tiek po antrojo kėlinio (38:38) išsiskyrė taikiai.

Pirmuosius žingsnius pergalės link „Vilkija-Extradent“ žengė jau trečio kėlinio pradžioje. Beveik pusę kėlinio varžovams nei taško neleidę pelnyti Vilkijos atstovai spurtavo 11:0 ir įgijo dviženklią persvarą (51:40). Šilainių puolimą išjudino G. Purausko dvitaškis, vėliau komandą į priekį tempė aukštaūgiai M. Patašius ir D. Juknevičius. Visgi varžovai taip pat nesnaudė ir išsaugojo apčiuopiamą persvarą – 57:48.

Lemiamo ketvirčio metu Šilainiai varžovų nepaleido į priekį, bet didesnės ugnelės ar ženklesnio spurto nebuvo matyti. T. Pilecko du iš eilės taiklūs tritaškiai metimai buvo sumažinę skirtumą iki šešių taškų (63:69), tačiau Šilainiai už šio momento „neužsikabino“. Likus žaisti minutei K. Jankaičio perimtas kamuolys bei lengvi du taškai „Vilkijos-Extradent“ pranašumą padidino iki aštuonių taškų, vėliau komandos pergalę įtvirtino žaidėjų taiklūs baudų metimai.

„Vilkija-Extradent“: P. Valaitis 30 tšk. (32 naud. b.), K. Jankaitis 21 tšk., M. Dilys 10 tšk.

Šilainiai: G. Purauskas 20 tšk., M. Patašius ir T. Pileckas po 12 tšk.

Susijusi naujiena – „Spalding“ čempionų taurė – „Milsos“ krepšininkų rankose!

[[gallery|1560|"Vilkija-Extradent" - Šilainiai 78:67 (mažasis finalas)]]