LSU-Kaunas po nuožmios finalo kovos susigrąžino čempionių titulą

2015 m. gegužės 14 d.

KKML Moterų lygos finale netrūko staigmenų, džiaugsmo bei ašarų. Puikiai pažįstamų KTU ir LSU-Kaunas krepšininkių finalo dvikova klostėsi itin atkakliai, ir tik kiek tiksliau bei sėkmingiau rungtynių pabaigoje sužaidusios Rasos Kreivytės auklėtinės triumfavo minimaliu skirtumu 71:70.

Tuo tarpu mažajame finale SKK „Versan“ sulaukė akibrokšto iš visą sezoną be pergalių keliavusių KKML „Pupyčių“. Paskutinei sezono dvikovai susikaupusios „Pupytės“ varžoves stebino puikia gynyba, kuri jas atvedė iki pergalės 63:56.

Kovą dėl aukso kiek sėkmingiau pradėjo KTU studentės, varžovėms pirmus taškus leidusios pelnyti tik sužaidus keturias minutes. Visgi LSU-Kauno krepšininkės spėjo įsibėgėti dar pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 21:15.

Antrajame kėlinyje komandos atsargiai lipdė rezultatą, ir buvo aišku viena – didžioji kova persikels į antrąją rungtynių pusę.

Po pertraukos KTU krepšininkės ėmė gaudyti jau gana pavojingai pabėgusias varžoves. Komandos snaiperės smeigė du tritaškius, dvitaškį pelnė T. Ralytė, o J. Girdauskaitės du taškai su pražanga išvedė KTU į priekį 48:47. Pabėgti ženkliau į priekį KTU komandai neleido U. Avižienytės taiklus tritaškis, kuris prieš lemiamą ketvirtį lygino rungtynių eigą– 50:50.

Ketvirto kėlinio pradžioje taiklių tritaškių vedinas LSU-Kaunas trumpam susigrąžino iniciatyvą (58:50), tačiau netilo ir KTU snaiperės. Po J. Girdauskaitės tolimo metimo KTU vėl persvėrė rezultatą savo naudai (63:61). Netrukus rezultatą lygino U. Avižienytė ir išsispręsti finalo baigčiai paliko 36 sekundes.

Lemiamomis sekundėmis KTU krepšininkės apmaudžiai klydo, o LSU-Kauną į priekį išvedė E. Vitkutės dvitaškis. Rasos Kreivytės auklėtinės persvarą iki trijų taškų padidino baudos metimu, tačiau prieš pat finalo baigtį varžovėms suteikė šansą išlyginti rezultatą. Aidint sirenai S. Valentaitė pelnė taškus, tačiau dvitaškio buvo per maža – LSU-Kaunas triumfavo minimaliu skirtumu.

Naudingiausia finalo žaidėja tapo Ugnė Avižienytė. LSU-Kaunas gynėja pelnė 23 taškus (5/6 baudos, 6/10 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 5 kartus išprovokavo pražangą, suklydo 4 kartus, dukart pasižengė ir surinko 26 naudingumo balus.

LSU-Kaunas: U. Avižienytė 23 tšk. (10 atk. k.), I. Stankevičiūtė 15 tšk., G. Morkūnaitė 9 tšk.

KTU: J. Girdauskaitė 24 tšk. (3/6 tritaškiai), G. Ziutelytė 18 tšk. (3/6 tritaškiai), I. Brusokaitė 17 tšk.

2014/2015 m. sezono geriausios KKML Moterų lygos žaidėjos:

Naudingiausia žaidėja – Toma Ralytė (KTU)

Rezultatyviausia žaidėja – Ieva Stankevičiūtė (LSU-Kaunas)

Daugiausiai kamuolių atkovojusi žaidėja – Živilė Petrauskienė (SKK „Versan“)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikusi žaidėja – Ugnė Avižienytė (LSU-Kaunas)

Daugiausiai kamuolių perėmusi žaidėja – Goda Ziutelytė (KTU)

Daugiausiai metimų blokavusi žaidėja – Toma Ralytė (KTU)

Daugiausiai pražangų išprovokavusi žaidėja – Judita Girdauskaitė (KTU)

Taikliausia baudų metikė – Laura Stankevičiūtė (KKML „Pupytės“)

Taikliausia dvitaškių metikė – Toma Ralytė (KTU)

Taikliausia tritaškių metikė – Ieva Stankevičiūtė (LSU-Kaunas)

Susijusi naujiena - Pirmoji ir vienintelė KKML „Pupyčių“ sezono pergalė – bronzinė!