Lemiamu momentu tvirčiau už Kauno kolegiją žaidusi VDU-2 čiupo bronzos medalius

2014 m. spalio 9 d.

„Perkūno“ Didžiosios taurės mažajame finale Kauno kolegijos ir VDU studentai kovėsi iki paskutinių sekundžių. Bronzos medalių siekusios komandos  žaidė panašiai, atrado savo lyderius, bet vis dėlto VDU-2 krepšininkai rungtynių pabaigoje sužaidė tvirčiau nei varžovai ir pasiekė bronzinę pergalę rezultatu 81:76. Tvirtesnį komandos pasirodymą grindė naudingiausio komandos žaidėjo Andriaus Čibiro indėlis tiek rengiant atakas, tiek kovojant dėl kiekvieno aikštės centimetro.

Vaizdo reportažas.

Rungtynės startavo apylygia kova, tačiau pirmieji lengvesnio žaidimo ritmą pagavo Kauno kolegijos krepšininkai. M. Stašelio ir A. Gavelio vedini aikštės šeimininkai sužaidė atkarpą 18:5 ir jau pirmame kėlinyje pabėgo dviženkliu taškų skirtumu (23:11). VDU-2 komandos nesėkmingų atakų seriją nutraukė R. Valiulio dvitaškis su pražanga.

Antrajame kėlinyje žaidimas buvo grįstas darbu gynyboje. Būtent čia pasitempusi VDU ekipa pamažu artėjo prie varžovų. Kauno kolegijos atakas ne kartą gesino G. Stankevičiaus blokai, tačiau Arūno Juknevičiaus auklėtiniams užpulti taip pat buvo nelengva. Varžovus iki penkių taškų prisileidusi Kauno kolegija artėjant ilgajai pertraukai vėl susikrovė solidesnį pranašumą –37:27.

Aikštės šeimininkų problemos prasidėjo trečio kėlinio pradžioje, kuomet niekieno nesaugomas A. Čibiras kelis kartus rezultatyviai nardė po Kauno kolegijos krepšiu, o paskutinę atakos sekundę dvitaškį pataikęs L. Žukauskas skirtumą ištirpdė iki keturių taškų (38:42). Rolando Rakučio prašyta minutės pertraukėlė VDU-2 ekipos nesustabdė – G. Stankevičiaus tritaškis išvedė komandą į priekį, o pozicijas tvirtino ir L. Žukausko tolimas metimas.

Į priekį pabėgusius varžovus Kauno kolegijos studentai kantriai vijosi. Įpusėjus ketvirtam kėliniui VDU-2 komanda prarado vieną iš lyderių G. Stankevičių. Kauno kolegija pasinaudojo momentu ir, sužaidusi atkarpą 10:0, trumpam įsiveržė į priekį (69:66). VDU-2 komandai susigrąžinti pirmaujančias pozicijas leido A. Čibiro ir R. Valiulio tolimi šūviai (72:71). Kauno kolegija iki paskutinių akimirkų alsavo varžovams už nugaros, tačiau likus žaisti 11 sekundžių L. Krivicko vienintelis tritaškis šiose rungtynėse sudaužė didžiąją dalį Kauno kolegijos šansų pasiekti pergalę. Aikštės šeimininkams nepavyko išpildyti gelbėjimosi plano, tad finalinė sirena džiugino VDU-2 krepšininkus.

VDU-2: A. Čibiras 21 tšk. (9/11 dvitaškiai, 17 atk. k., 35 naud. b.), G. Stankevičius 16 tšk. (4/6 tritaškiai, 8 blk.), L. Žukauskas 13 tšk.

Kauno kolegija: M. Stašelis 27 tšk. (16/20 metimai, 5 rez. p., 9 išprov. praž., 40 naud. b.), V. Gadliauskas 12 tšk., A. Bertašius 9 tšk. (13 atk. k.).

Susijusi naujiena – „Sporto manijos“ krepšininkai „Perkūno“ Didžiosios taurės finale neleido suabejoti jų pergale.

[[gallery|1509|VDU-2 - Kauno kolegija 81:76 (mažasis finalas)]]