KM "Perkūnas" 2002-2 po dramatiškos kovos su pratęsimu iškovojo bronzos medalius

2014 m. birželio 6 d.

Didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjusi KM "Perkūnas" 2002-2 ekipa paskutinio ketvirčio metu geriau nei Sabonio KC 2002-I berniukai išnaudojo savąsias progas ir išplėšė pratęsimą. Jo metu nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis akimirkomis – "Perkūno" berniukai baudų metimais įsiveržė į priekį ir šventė pergalę rezultatu 63:61.

VAIZDO REPORTAŽAS.

Nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvą čiupo Arnoldo Jatkonio treniruojami „saboniukai“ (15:7). Antrojo kėlinio starte "Perkūno" auklėtiniai sužaidė atkarpą 9:0 ir akimirkai persvėrė rezultatą (16:15), tačiau aikštės šeimininkai stabilizavo padėtį ir pirmąją rungtynių pusę baigė pirmaudami 31:24.

Po ilgosios pertraukos Sabonio KC 2002-I komanda atitolo dviženkliu taškų skaičiumi (40:29). "Perkūno" berniukai nenuleido rankų ir sugrąžino rungtynėms intrigą. Kol šeimininkų puolimas kiek stabtelėjo, dvi gretos atakos, kurių smaigalyje atsidūrė J. Valionis ir G. Kraskauskas, skirtumą braukė jau iki keturių taškų (40:36).

Sabonio KC berniukams susigrąžinti kiek ženklesnį pranašumą pavyko ketvirtojo kėlinio pradžioje (46:38). Netrukus skirtumą karpė A. Jociaus dvitaškis, G. Kraskausko rezultatyvus perdavimas L. Rekašiui, o A. Jociaus taiklus tolimas metimas Sabonio KC komandai paliko vos minimalią persvarą (46:45). Šeimininkų pranašumą saugojo komandos kapitono A. Masiulionio dvitaškis, tačiau likus žaisti tris minutes A. Jocius pasinaudojo galimybe baudų metimais išlyginti rezultatą (48:48).

Kai I. Mačikėnas ir E. Jurkus iš eilės pelnė septynis taškus, atrodė, "Perkūno" komandos viltys buvo palaidotos. Vis dėlto baudų metimais ir A. Jociaus tritaškiu metimu Roko Tumpos auklėtiniai paskutinės minutės metu spėjo skirtumą braukti iki minimumo.

A. Masiulionio vienas taiklus baudos metimas Sabonio persvarą padidino iki dviejų taškų, tačiau čia pat rezultatą lygino H. Kulikausko dvitaškis. Iš džiaugsmo džiūgavę "Perkūno" berniukai nesužiūrėjo A. Masiulionio reido ir buvo priversti prasižengti. Prie baudų metimo linijos stojęs Sabonio KC kapitonas prametė abu metimus, tad rungtynės prasitęsė dar penkioms minutėms.

Pratęsimas klostėsi apylygiai, ir tik jo pabaigoje geriau dėl atšokusio kamuolio kovoję "Perkūno" berniukai susikūrė progą pirmauti. K. Sekliuckio du taiklūs baudų metimai išvedė "Perkūną" į priekį 63:61, o per likusias 2,7 sekundės Sabonio KC ekipai nepavyko sukurti realaus šanso išlyginti ar persverti rezultatą.

Sabonio KC 2002-I: A. Masiulionis 18 tšk. (10 išprov. praž.), E. Jurkus ir A. Narakas po 11 tšk.

KM "Perkūnas" 2002-2: J. Valionis ir G. Kraskauskas (5 rez. p., 10 išprov. praž.) po 13 tšk., A. Jocius 12 tšk. (3/6 tritaškiai), J. Kulikauskas 10 tšk.

Susijusi naujiena – Moksleivių 2002 m. grupės stipriausi – KA "Snaiperis" berniukai

[[gallery|1456|KM "Perkūnas" 2002-2 - Sabonio KC 2002-1 63:61 (mažasis finalas)]]