KM "Perkūnas" 2001 aukso medalius išplėšė iš metais vyresnių kolegų

2014 m. gegužės 27 d.

Moksleivių lygos 2000 m. grupės čempionate – kiek neįprastas nugalėtojas. Neseniai MKL sidabro medaliais turėjusi tenkintis KM "Perkūnas" 2001 ekipa atsigriebė miesto čempionate – Juozo Barkausko auklėtiniai 2000 m. grupės finale 59:49 palaužė "Perkūno" 2000 jaunuosius krepšininkus (tr. Rytis Anskaitis) ir matavosi aukštesnės nei įprasta vertės aukso medalius.

VAIZDO REPORTAŽAS.

"Perkūno" derbis startavo įtempta kova. Kol jaunėliai rinko taškus iš įvairių padėčių, vyresnieji nedrąsias atakas dažniausiai baigdavo tritaškiais metimais. Visgi čia net triskart tikslus buvęs E. Pacevičius padėjo komandai žengti koja kojon su varžovais, tad po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus – 13:13.

Antrajame kėlinyje A. Sidarevičiaus perimtas kamuolys davė startą 2001 m. komandos spurtui 8:0. R. Anskaičio paprašytos dvi minutės pertraukėlės nuramino vyresniuosius, kurie permainingame kėlinyje įsiveržė į priekį ir išlaikė bent minimalią persvarą – 28:27.

Antroje rungtynių pusėje 2000 m. ekipai niekaip nepavyko įgyti ženklesnio pranašumo. Varžovai „įkyriai“ tirpdė kaskart išaugusią persvarą. G. Nemeikšos, G. Stankevičiaus ir H. Aleknos dvitaškiais trečiąjį kėlinį užbaigę J.Barkausko auklėtiniai prieš lemiamą kartvirtį savo naudai persvėrė ne tik rezultatą, bet ir psichologinį pranašumą – 43:39.

Ketvirtajame kėlinyje vyresnieji nesugebėjo perlaužti rungtynių eigos savo pusėn, o atėjus lemiamoms akimirkoms varžovams nusileido žaidimo stabilumu ir jaudulio bei įtampos suvaldymu. Nugalėtojų mentalitetą turinčios 2001 m. ekipos pergalę įtvirtino gera gynyba bei A. Končiaus ir H. Aleknos rezultatyvios atakos.

KM "Perkūnas" 2001: H. Alekna 15 tšk., A. Končius 12 tšk. (9 atk. k.), G. Nemeikša ir A. Sidarevičius po 10 tšk.

KM "Perkūnas" 2000: K. Puras 14 tšk. (9 atk. k.), E. Pacevičius 8 tšk., T. Ambraziejus, R. Berūkštis ir D. Juknys po 5 tšk.

Statistika.

Čempionato prizininkėms komandoms restoranas-baras "Seni vartai" įsteigė atitinkamus 200, 150 ir 100 litų čekius, o šią krepšinio šventę taip pat puošė merginų šokėjų kolektyvo "LAISVĖ" pasirodymai.

Apdovanojimų metu buvo įvertinti trys naudingiausi kiekvienos komandos žaidėjai: