KM „Aisčiai“ 97 tvirtai nukeliavo link čempionų titulo

2015 m. gegužės 15 d.

Pirmą finalo kėlinį laimėję KK „ABC“ krepšinininkai (tr. Romualdas Bruneckas) vėliau susidūrė su įvairesniu ir šviežesniu „Aisčių“ žaidimu. Sauliaus Marčiukaičio auklėtiniai KKML Moksleivių 1996-97 metų grupės finale tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose ir triumfavo rezultatu 85:61.

Panašiai klostėsi ir bronzinis finalas. Visų rungtynių metu dominavę Sabonio KC 1997 (tr. Andrius Brusokas) auklėtiniai „atsimušinėjo“ nuo KM „Perkūnas“ 96-2 (tr. Gintaras Daugėla) komandos atakų. „Perkūno“ krepšininkams pritrūko aiškesnės varžovų apgulties dvikovos pabaigoje, tad Sabonio KC auklėtiniai čiupo tvirtą pergalę rezultatu 83:64.

Keturių J. Lekšo tritaškių vedinas „ABC“ klubas pirmajame kėlinyje šoko į priekį 20:16. Visgi žaidimo kreivė pamažu krypo „Aisčių“ naudai. Aikštės šeimininkai antrame kėlinyje sutramdė varžovų puolimą, ketvirtį laimėjo keturiolikos taškų skirtumu ir jau gana tvirtai žengė priekyje – 40:30.

Po ilgosios pertraukos KK „ABC“ reikalai ne gerėjo, o „Aisčių“ – ne prastėjo. S. Marčiukaičio auklėtiniai prieš lemiamą ketvirtį skirtumą užsiaugino jau iki šešiolikos taškų – 62:46.

Vis dėlto K. Vyto ir G. Stankevičiaus trys tritaškiai bei P. Kacucevičiaus rezultatyvus reidas link „Aisčių“ krepšinio ketvirto kėlinio pradžioje privertė pastaruosius susikaupti iš naujo – KK „ABC“ priartėjo iki vienženklio skaičiaus.

„Aisčiai“ suvaldė situaciją, svarbų tritaškį smeigęs A. Vailionis grąžino stabilią persvarą (71:59), o varžovai nebesurado resursų pasipriešinti dar kartą.

Naudingiausiu finalo žaidėju pripažintas Mantas Eglinskas pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius, 2 kartus asistavo komandos draugams, tiek pat perėmė ir blokavo kamuolių, išprovokavo pražangų ir iš viso surinko 28 naudingumo balus.

KM „Aisčiai“ 97: M. Eglinskas 19 tšk., A. Vailionis 18 tšk., J. Špokas 14 tšk.

KK „ABC“: J. Lekšas 25 tšk. (7/13 tritaškiai, 15 atk. k., 31 naud. b.), G. Stankevičius 17 tšk., K. Vytas 8 tšk. (10 atk. k.).