KKML taurė: finalo ketvertą užgulęs jaunimas bei įsismaginę krepšinio mėgėjai

2018 m. birželio 5 d.

Šią savaitę buvo sužaisti KKML taurės turnyro ketvirtfinalio mačai, po kurių paaiškėjo pusfinalio poros. Pavasarį didesnėmis jėgų atsargomis pasidžiaugti galintis jaunimas metė išškūkį labiau patyrusioms komandoms ir nenusivylė – į pusfinalio etapą pateko net trys jaunių komandos, o tarp jų įsibrovė ir visiems gerai pažįstami krepšinio mėgėjai.

Ketvirtfinaliai:

„Hegelmann Litauen“ – „N.E.O.“ 120:79

Andrius Gedminas smeigė 12 tritaškių iš 22, o jo atstovaujama „Hegelmann Litauen“ ekipa nepaliko vilčių „N.E.O.“ vyrukams. Nugalėtojai link pergalės žengė tiesiu keliu – kas ketvirtį prie susikrautos persvaros lipdė po dešimtuką ir galiausiai skaičiavo net 41 taško skirtumą.

Įdomu tai, jog nugalėtojai iš viso pataikė žymiai daugiau tritaškių nei dvitaškių (26 prieš 15). Tiesa, jei žaidimas klostosi palankiai, „Hegelmann Litauen“ krepšininkai šį sezoną šią praktiką taikė jau ne kartą.

Išskirtiniais asmeniniais rezultatais pasižymėjo ne tik 43 taškus pelnęs A. Gedminas. Nei kart į krepšį nepataikęs Giedrius Jevstignejevas naudingumo balus rinko atkovojęs net 17 kamuolių bei atlikęs 8 rezultatyvius perdavimus. 22 taškus ir 6 rezultatyvius perdavimus pridėjo Donatas Gudeliauskas, o dvigubu dubliu (10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių) pasižymėjo Giedrius Bartkus.

„N.E.O.“ ekipoje geriausiai sekėsi 24 taškus pelniusiam Vilmantui Alčiauskui.

Sabonio KC – KA „Snaiperis“ 74:94

Dalį antro bei viso trečio kėlinio atkarpą net 45:16 laimėjęs „Snaiperis“ užsitikrino pergalę prieš Sabonio KC auklėtinius bei keliauja į KKML taurės pusfinalio etapą.

Sabonio KC ekipos negelbėjo rezultatyviai žaidęs Mato Masiliūno ir Airido Šimaliūno duetas (atitinkamai 23 ir 20 pelnyti taškai), tuo tarpu visi „Snaiperio“ žaidėjai vienodai svariai prisidėjo prie pergalės. Išsiskyrė tik 5 tritaškius iš 9 smeigęs Ernestas Jaškus (23 tšk.), o Mantas Stankevičius surinko 17 taškų, bei atkovojo 10 kamuolių.

Sabonio KC jaunimui tai buvo puiki repeticija prieš trečiadienį vyksiantį KKML 2001-2002 m. grupės didįjį finalą, kuriame Remigijaus Bardausko auklėtiniai susikaus su „Tornado“ KM-Sostena jauniais.

KM „Aisčiai“ – „Labor-Galera“ 95:91

Įtempčiausia dvikova vyko tarp „Aisčių“ ir „Labor-Galera“ krepšininkų. Pirmą rungtynių pusę pirmavusi „Labor-Galera“ iniciatyvą prarado po ilgosios pertraukos. Nors „Aisčiai“ vienu metu pirmavo dvylikos taškų skirtumu, vyresnieji akimirkai buvo grįžę priekin ketvirtajame kėlinyje.

Galiausiai, Vincento Šalčiaus, Justo Stašionio, Jurgio Augūno ir Roko Miškinio vedini „Aičiai“ išsaugojo tvirtas pozicijas ir šventė svarbią pergalę.

„Tornado“ KM-Viči – „LEXUNA“ 83:72

Dieną prieš antausį nuo išstypusių „Tornado“auklėtinių gavo ir iš tolimesnių kovų pasitraukti privalėjo „LEXUNA“ krepšininkai. „Tornado“ jauniai įpusėjus pirmam kėliniui spruko į priekį, o antro ketvirčio septintą minutę skaičiavo net 22 taškų persvarą.

Nors „LEXUNA“ suvaldė įsismaginusius varžovus bei dukart sugebėjo skirtumą sumažinti iki penkių taškų, Šarūno Zablockio auklėtiniai bilietą į finalinį ketvertą išsaugojo savo rankose.

Pusfinalio etape „Hegelmann Litauen“ susikaus su KM „Aisčiais“, o „Tornado“ KM-Viči su KA „Snaiperis“ krepšininkais.