KKML „Super“ taurės turnyro bronza – „Atletas-LSU“ krepšininkams

2015 m. gegužės 27 d.

Įsižaidusi po vangokos rungtynių pradžios bei atsilaikiusi po duobės ketvirtajame kėlinyje „Atletas-LSU“ ekipa čiupo KKML „Super“ taurės turnyro bronzą. Lietuvos Sporto Universiteto studentai mažajame finale rezultatu 79:74 parklupdė Panemunės krepšininkus.

Primename, jog turnyro auksu praeitą savaitę pasidabino VDU studentai. Plačiau...

Rungtynių starte „Atletas-LSU“ nesulaikė Panemunės puolimo, kuris šiai ekipai sukrovė dviženklią persvarą – 17:6. Visgi Panemunės krepšininkai neišlaikė tokio žaidimo ritmo ir pirmo kėlinio antroje pusėje ėmė strigti varžovų gynyboje.

Komandos sunkiai rinko taškus ir antrajame kėlinyje. Toks žaidimo scenarijus buvo palankesnis „Atletas-LSU“ ekipai, kuri jau alsavo varžovams į nugarą (26:27). Ženklesnią persvarą prieš ilgąją pertrauką Panemunei grąžino P. Danisevičiaus septynių taškų iš eilės benefisas – 36:28.

Startavus antrai rungtynių pusei L. Polekausko ir Š. Beniušio dvitaškiai bei M. Žaunieriūno ir Š. Vingelio tritaškiai lygino rezultatą (40:40), o akimirkai šeimininkai buvo įsiveržę į priekį (44:42). Visgi „Atletas-LSU“ klydo gynyboje dengiant varžovų snaiperius – G. Kurtinaičio ir M. Lisajevičiaus keturi tritaškiai Panemunę grąžino į priekį (57:50).

Pastarieji kėlinį užbaigė taip pat neatsargiai. Varžovams leidę surengti keletą greitų atakų, prieš lemiamą ketvirtį pasiliko vos minimalų pranašumą – 57:56.

Pasitikėjimą savo jėgomis įgavę „Atletas-LSU“ krepšininkai ketvirtajame kėlinyje iškart persvėrė rezultatą savo naudai. S. Raupio vedina komanda laikė kelias atakas sveriančią persvarą, tačiau likus žaisti minutę praleido A. Aleksandrovo tritaškį, o M. Lisajevičiaus perimtas kamuolys ir išprovokuota nesportinė pražanga Panemunę išvedė į priekį 74:73.

„Atletas-LSU“ apsigynė labai svarbią ataką, o netrukus lygiai tokį pat dvitaškį pelnė S. Raupys. Viena paskutiniųjų Panemunės atakų strigo, M. Žaunieriūnas baudų metimais didino „Atletas-LSU“ ekipos persvarą iki trijų taškų, o A. Aleksandrovui prametus paskutinį tritaškį, rungtynių baigtis tapo aiški.

Naudingiausiu mažojo finalo rungtynių žaidėju tapo Modestas Žaunieriūnas. Nugalėtojų gynėjas su 17 pelnytų taškų rezultatyviausias, atkovojo 10 kamuolių, perėmė 5 kamuolius, kartą asistavo komandos draugui, išprovokavo 7 pražangas, kartą suklydo, triskart prasižengė ir surinko 27 naudingumo balus.

Viso turnyro komandos naudingiausio žaidėjo prizai taip pat atiteko Simui Raupiui („Atletas-LSU“) ir Andriui Aleksandrovui (Panemunė).

„Atletas-LSU“: M. Žaunieriūnas 17 tšk. (10 atk. k.), S. Raupys 13 tšk., L. Polekauskas 12 tšk. (6/6 dvitaškiai), T. Miškinis (10 atk. k.), Š. Beniušis ir M. Sadauskas po 10 tšk.

Panemunė: M. Lisajevičius 14 tšk. (6 rez. p.), P. Danisevičius ir T. Padegimas po 13 tšk., T. Milinskas 12 tšk., A. Aleksandrovas 11 tšk. (10 atk. k.).