Kazio Maksvyčio įkvėpti „Kazio veteranai“ nepaleido bilieto į „Savaitgalio“ lygos finalą

2016 m. gegužės 25 d.
Atsakomosiose „Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionato pusfinalio rungtynėse „Kazio veteranai“ 47:50 nusileido A. Puškino gimnazijai, tačiau išsaugojo teigiamą bendrą dviejų rungtynių santykį ir iškopė į finalą. Pusfinalio nugalėtojus lemiamose rungtynėse „prižiūrėjo“ ir įkvėpė komandos siela – treneris Kazys Maksvytis, savo laiku sporto mokykloje treniravęs „Kazio veteranų“ žaidėjus.

Rungtynės klostėsi įtemptai, atkakliai ir permainingai. Užsivedę „Kazio veteranai“ šoko į priekį 19:8, tačiau A. Puškino gimnazijos krepšininkai antrajame kėlinyje išlygino dvikovos eigą, o po ilgosios pertraukos visam laikui persvėrė rezultatą savo naudai.

14:0 atkarpą laimėję aikštės šeimininkai vienu metu visiškai panaikino pirmųjų rungtynių aštuonių taškų skirtumą (38:30), tačiau E. Jasevičiaus D. Kvaselio pelnyti penki taškai „Kazio veteranams“ leido kiek lengviau atsikvėpti prieš lemiamą ketvirtį.

Ketvirtasis kėlinys klostėsi sudėtingai. „Kaziai“ pataikė tik pusę baudos metimų (8/16) ir niekaip negalėjo aplenkti pirmaujančių varžovų, savo ruožtu A. Puškino gimnazijai taip pat nepavyko ženkliau atitrūkti. Tik paskutinę minutę skirtumui išaugus iki penkių taškų A. Puškino gimnazijos komanda iškovojo šansą išsikapstyti šiame mače, tačiau paskutinėje atakoje prarastas kamuolys nusprendė rungtynių baigtį.

A. Puškino gimnazija: A. Budrys 19 tšk., M. Drėzas 12 tšk., R. Vainikevičius 8 tšk.
„Kazio veteranai“: E. Jasevičius 14 tšk., J. Grigaras 10 tšk., D. Poderys 6 tšk.

Šį penktadienį vykstančiame „Savaitgalio“ lygos Pavasario čempionato finale „Kazio veteranai“ kovos su „Perkūno“ veteranais. Bronzos sieks A. Puškino gimnazija ir „Pivo Team“ ekipos.