Kauno bendrojo lavinimo mokyklų čempionate – „Saulės“ gimnazijos triumfas

2016 m. vasario 24 d.

Trečiadienį puikią BLM čempionato finalinę kovą paruošusios „Saulės“ ir Jono Basanavičiaus gimnazijų komandos sausakimšoje KM „Aisčiai“ sporto salėje geriausiųjų vardą aiškinosi iki paskutinių rungtynių akimirkų. Ketvirtajame kėlinyje aiškesnį pranašumą įgiję „Saulės“ gimnazijos krepšininkai atlaikė lemiamą varžovų šturmą ir griebė čempionišką pergalę rezultatu 88:83.

Pirmajame kėlinyje 11:0 spurtą surengusi Jono Basanavičiaus gimnazijos ekipa ilgėliau žengė priekyje. Įpusėjus antram kėliniui Arūno Servos auklėtiniai pirmavo dvylikos taškų skirtumu (33:21), tačiau aktyvesnė gynyba bei J. Marcinkevičiaus, J. Ilgūnaičio, E. Stankevičiaus ir S. Sakalausko pelnyti taškai artėjant ilgajai pertraukai lygino rezultatą (37:37).

Trečiajame kėlinyje Š. Virbalo tritaškis paskutinįsyk vedė J. Basanavičiaus komandą priekyje (48:46), bet rungtynių eiga išliko lygi, o rezultatas prieš lemiamą ketvirtį tai ir atspindėjo – 58:58.

Lemiamu „Saulės“ gimnazijos sėkmės akcentu tapo ketvirtojo kėlinio pirmosios minutės, kurias Tomo Banio auklėtiniai laimėjo 13:4 ir įgijo apčiuopiamą persvarą (71:62). Kai likus žaisti dvi minutes M. Tamašauskas smeigė tritaškį, iš džiaugsmo plyšo visi „Saulės“ gimnazijos sirgaliai – jų dievaičiai atitolo iki dešimties taškų (81:71).

Jono Basanavičiaus gimnazijos krepšininkai nebuvo linkę nuleisti rankų, ir I. Sargiūno, M. Echodo ir L. Žukausko taikliais baudų metimais grėsmingai priartėjo iki dviejų taškų (81:79). Vis tik paskutinės minutės metu I. Sargiūnui nepavyko pramušti labai reikalingų tritaškių, o „Saulės“ gimnazijos atstovai pergalę tvirtino baudų metimais.

Finale itin galingai sužaidė Martynas Echodas (27 tšk., 24 atk. k., 12 išprov. praž., 49 naud. b.), Ignas Sargiūnas rezultatyvumu lenkė komandos draugą (28 tšk.), tačiau Jono Basanavičiaus gimnazijos rinktinė pritrūko įvairiapusiškumo, ir būtent tai lemiamu momentu naudojosi čempionais tapę „Saulės“ gimnazijos auklėtiniai.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Justinas Marcinkevičius. Aukštaūgis pelnė 19 taškų, atkovojo 9 kamuolius, perėmė 4 kamuolius, išrašė 2 blokus ir surinko 24 naudingumo balus.

„Saulės“ gimnazija: J. Marcinkevičius 19 tšk. (9 atk. k.), B. Blažauskas 18 tšk. (8 atk. k.), E. Stankevičius 15 tšk., I. Jurgelevičius 10 tšk. (6 rez. p.).

Jono Basanavičiaus gimnazija: Martynas Echodas 27 tšk. (24 atk. k., 12 išprov. praž., 49 naud. b.), Ignas Sargiūnas 28 tšk. (4/19 tritaškiai, 8 atk. k., 9 rez. p.), L. Žukauskas 16 tšk.

Statistika ir fotogalerija.

Lygiai tokia pati permaininga ir lygiavertė kova lydėjo ir mažojo finalo dalyvius – Antano Smetonos (tr. Asta Lūžaitė) ir VDU „Rasos“ (tr. Tomas Kentra) gimnazijų komandas. Pirmoje mačo pusėje vienu žingsniu priekyje buvusi VDU „Rasos“ gimnazijos“ ekipa pranašumą prarado trečiajame kėlinyje, po kurio skaičiavo trijų taškų deficitą.

Taiklius tritaškius į pagalbą pasitelkę Tomo Kentros auklėtiniai startavus ketvirtam kėliniui susigrąžino prarastas pozicijas, tačiau persvarą turėjo itin kruopščiai saugoti iki pat finalinės sirenos. Galiausiai paskutinėmis akimirkomis sėkmės pritrūkusi Antano Smetonos gimnazijos rinktinė nuo bronzos medalių liko vos per keturis taškus – 79:83.

Antano Smetonos gimnazija: J. Špokas 30 tšk., P. Dovydas 16 tšk. (9 atk. k.), M. Zutkis 15 tšk. (11 atk. k.).

VDU „Rasos“ gimnazija: A. Velička 25 tšk. (16 atk. k., 9 išprov. praž.), M. Velička 23 tšk. (8 atk. k.), M. Špokas 14 tšk. (7/7 dvitaškiai).

Kartu su Kauno krepšinio mėgėjų lygos direktoriumi Rimu Navicku čempionato prizininkus apdovanojo ir Kauno miesto savivaldybės nariai Gediminas Vasiliauskas ir Žydrūnas Garšva.