Jono Pauliaus II gimnazijos komanda apgynė namų sienas nuo Aleksandro Puškino gimnazistų

2015 m. lapkričio 26 d.

BLM čempionate pirmąją pergalę pasiekė Jono Pauliaus II gimnazijos ekipa (1-2), namuose po atkaklios kovos 90:84 palaužusi svečius iš Aleksandro Puškino gimnazijos (0-3). Ilgą laiką pirmavę Aurimo Plytniko vedini šeimininkai iniciatyvą prarado trečio kėlinio metu, tačiau taškas į tašką vykusioje dvikovos pabaigoje nuo varžovų atsiplėšė galutinai.

Aikštės šeimininkai užtikrinčiau pradėjo rungtynes ir po pirmo kėlinio skaičiavo dviženklią persvarą – 27:12. Antrojo kėlinio pradžioje A. Plytniko tritaškis žymėjo jau dvidešimties taškų skirtumą (36:16), tačiau gynybą suaštrinę svečiai geriau pasirodė antroje kėlinio pusėje ir skirtumą braukė iki vienženklio skaičiaus – 47:39.

Po ilgosios pertraukos šeimininkų vėl laukė varžovų spaudimas, kurio dėka Aleksandro Puškino gimnazistai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Svečių krepšiui grėsmę kėlė kone tik A. Plytnikas, tuo tarpu dvigubai daugiau taškų trečiajame kėlinyje sumetusi Aleksandro Puškino gimnazijos komanda įsiveržė į priekį 65:60.

Lemiamam ketvirčiui į aikštę mestas L. Liaukonis pateisino viltis, ir po jo bei E. Jaškaus taiklių metimų rezultatas buvo išlygintas (67:67).

Tolimesnė kėlinio eiga klostėsi taškas į tašką. Paskutinį kartą rezultatas lygus buvo švieslentei degant ties 78:78 rezultatu, tačiau likus dviems minutėms du dvitaškius iš eilės pelnęs A. Plytnikas galutinai išvedė šeimininkus į priekį. Svečiai bandė vytis D. Malinausko ir N. Tudachkov taikliais metimais, bet A. Plytnikas smeigė labai svarbų tritaškį, du taškus pridėjo M. Valentukonis, ir Jono Pauliaus II gimnazijos komanda tapo nebepavejama.

Jono Pauliaus II gimnazija: A. Plytnikas 46 tšk., I. Pikas 19 tšk., M. Valentukonis 11 tšk.

Aleksandro Puškino gimnazija: D. Malinauskas 29 tšk., P. Kirienko 22 tšk., K. Abramtsov 19 tšk.