Įtemptą „Spalding“ taurės pusfinalio dvikovą anksčiau laiko nutraukė netikėtas akibrokštas

2016 m. spalio 19 d.

Spalio 18 dienos „Spalding“ taurės turnyro pusfinalio dvikova tarp „Lietuviški patiekalai“ ir „Biokaitra-Lietloto“ komandų baigėsi anksčiau nei įprasta. Įtempto ir emocingo scenarijaus neatlaikė „Biokaitra-Lietloto“ komandos žaidėjas Aidas Makūnas – jis ketvirtajame kėlinyje nesutiko su arbitrų sprendimu neskirti pražangos jam mesti trukdžiusiam žaidėjui ir už nesportinį elgesį buvo nubaustas diskvalifikacine pražanga.

Po šio epizodo pusfinalio rungtynės buvo nutrauktos, o pergalė įskaityta pirmavusiai „Lietuviškų patiekalų“ komandai. Tuo metu švieslentėje degė rezultatas 67:78 ir buvo likę žaisti 6:48 minutės.

Mačo baigtį nulėmęs epizodas prasidėjo kai A. Makūnas perėmė kamuolį iš K. Dmitrijevo, išbėgo į greitą ataką ir, kaip mėgsta gynėjas, metė tritaškį metimą. Jo šūvį blokuoti bandė E. Jašinskas, o teisėjas šiame epizode prašytos pražangos neįžvelgė. „Biokaitra-Lietloto“ komandos ataka vis dar tęsėsi iki kol M. Stankevičius išprovokavo pražangą. Tuomet A. Makūnas nesusivaldęs leidosi link teisėjo.

Kieta vyriška kova vyko nuo pat susitikimo pradžios. Iniciatyvą pirmieji čiupo šiuo metu geresnę sportinę formą demonstruojantys „Lietuviškų patiekalų“ krepšininkai, tačiau varžovai nei už ką neketino atiduoti bilieto į taurės finalą.

Statistika ir fotogalerija.

Kitame „Spalding“ taurės pusfinalyje – Vilkijos derbyje – rezultatu 82:69 pergalę pasiekė „Extradent-Verslo“ krepšininkai. Vilkija-ECOWOOD priekyje žengė tik pirmajame kėlinyje (22:18), vėliau varžovai susikrovė triuškinančią persvarą ir diktavo sąlygas iki pusfinalio pabaigos.