Įtampos persmelkti B lygos pusfinaliai: pergalingai startavo „Sporto manija“ ir „Vermena“

2017 m. kovo 23 d.

Kovo 22-osios vakarą Kaune tvyrojo aštrios ir nerimastingos nuotaikos – trečiadienį startavo ilgai laukti B lygos pusfinaliai. Akistatoje tarp „Sporto manijos“ ir „Kamidos“ iki maksimumo išaugusios įtampos pirmiausiai neatlaikė LSMU sporto salė, o gal net ir visas Žaliakalnio kvartalas. Įsibėgėjusios rungtynės dėl elektros įtampos svyravimų buvo laikinai nutrauktos, o tai tik dar labiau erzino susikaupusius varžovus.

Komandoms grįžus į aikštelę, ilgai pirmavusią „Kamidą“ varžovai pavijo, o įpusėjus mačui viskas startavo „nuo nulio“ – 49:49.

Permainingai vykusiame trečiajame kėlinyje „Sporto manija“ prieš pat lemiamą ketvirtį šiek tiek ženkliau atitrūko ir, kaip paaiškėjo vėliau, atitolo nebepavejamai.

K. Pupinio, L. Ivanovo ir E. Kalugino dvitaškiai lipdė apčiuopiamą „Sporto manijos“ pranašumą, o kai likus minutei tritaškį smeigė D. Gudeliauskas, visi akcentai pirmoje pusfinalio dvikovoje buvo sudėlioti galutinai.

Puikiai veikiančiui nugalėtojų puolimui dirigavo net 16 rezultatyvių perdavimų atlikęs Andrius Šukys.

„Sporto manija“: K. Pupinis 31 tšk. (19/27 metimai, 38 naud. b.), E. Kaluginas 19 tšk. (10/13 metimai), K. Vaičekauskas 11 tšk., L. Ivanovas, V. Škėma ir A. Šukys (16 rez. p.) po 10 tšk.

„Kamida“: V. Rudelevičius 25 tšk., V. Vaikšnis 22 tšk. (13/17 metimai, 9 atk. k., 32 naud. b.), T. Žioba 21 tšk. (9/15 metimai, 8 rez. p.), T. Padegimas 14 tšk.

Dar didesnė B lygos pusfinalio drama laukė kiek vėliau vykusioje „Vermenos“ ir BC „Hegelmann Litauen“ akistatoje. Įtemptoje vyriškoje kovoje didžiausiu atstumu (48:36) įpusėjus rungtynėms pirmavo „Vermena“, tačiau antroje mačo pusėje varžovai nesiruošė pasiduoti.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje A. Gedminui smeigus du tritaškius paeiliui, A. Puškino gimnazijos sporto salėje kilnojosi stogas – BC „Hegelmann Litauen“ įsiveržė į priekį 66:63.

Tiesa, A. Šaulys neleido varžovams įsismaginti – po minutės pertraukėlės „Vermenos“ gynėjas pelnė du dvitaškius ir persvėrė rezultatą savo komandos naudai.

Paskutinįsyk BC „Hegelmann Litauen“ lygino rezultatą po A. Makūno tritaškio (69:69), tačiau vėliau sekė taškų badas. Per likusį pusę kėlinio „Vermenos“ puolimas veikė šiek tiek produktyviau, o atėjus lemiamiems momentams čempionai žengė priekyje per kelis metimus.

Likus žaisti 14 sekundžių BC „Hegelmann Litauen“ atsiliko 4 taškais, paskutinė jų ataka nebuvo tiksli, o „Vermenos“ pergalę tvirtino dvitaškį pataikęs A. Juozapaitis.

„Vermena“: A. Šaulys 29 tšk., A. Pelšs 16 tšk. (9 atk. k., 12 rez. p., 6 per. k., 39 naud. b.), A. Juozapaitis 10 tšk.

BC „Hegelmann Litauen“: E. Kulboka 22 tšk. (6/9 tritaškiai), A. Gedminas 21 tšk., G. Jevstignejevas 12 tšk. (19 atk. k.).