Įspūdingame mūšyje Sabonio KC 2002-STIKLITA baudos metimu išplėšė pergalę prieš „Perkūno“ bendraamžius

2016 m. sausio 9 d.

Penktadienio vakare „Žalgirio“ Eurolygos rungtynių vaizdas neprilygo mūšiui, kurį „Saulės“ gimnazijoje demonstravo KM „Perkūnas“ 2002-1 (tr. Rokas Tumpa) ir Sabonio KC 2002-STIKLITA (tr. Remigijus Bardauskas) berniukai. Didelį kovingumą pademonstravę „Perkūno“ auklėtiniai bene viso mačo metu privertė vytis rungtynių favoritus, tačiau lemiamo ketvirčio metu iniciatyvą perėmę svečiai išlygino dvikovos eigą, o paskutinę akimirką išprovokuoti baudų metimai leido įšplėšti pergalę rezultatu 63:62.

„Tris kėlinius žaidėm savo žaidimą, laikėmės plano, o ketvirtame, deja, įsivėlėme į skubotą žaidimą, neatlaikėme varžovų fiziškai stipraus asmeninio presingo, neparinkome tinkamų metimų puldami bei neapsigynėme situacijose 1x1. Dėl to sužaidėme prastą kėlinį. Kaip bebūtų esu patenkintas komanda už kovingumą ir teigiamą energiją ant suolo.“ – po rungtynių kalbėjo „Perkūno“ treneris Rokas Tumpa.

Rungtynių starte K. Sabaliausko vedinas „Perkūnas“ svečiams neleido šeimininkauti aikštelėje, o antrajame kėlinyje G. Matelionio, D. Skaisgirio ir P. Zarecko surengtas 10:0 spurtas tvirtino šeimininkų pranašumą 29:18. Saboniukams atsitiesti pavyko po A. Šimaliūno dviejų dvitaškių, tačiau iki ilgosios pertraukos skirtumas išliko panašus – 35:27.

Trečiajame kėlinyje Sabonio KC 2002-STIKLITA ekipa ėmė kvėpuoti varžovams į nugarą. 9:2 svečių spurtą vainikavo M. Masiliūno perimtas kamuolys bei du lengvi taškai, po kurių komandas skyrė tik trys taškai (45:42). Čia pat šeimininkų sirgalius ant kojų kėlė D. Skaisgirio šaltakraujiškas tritaškis, dvitaškiais pasižymėjo P. Gaidelis su P. Zarecku, ir „Perkūnas“ prieš lemiamą ketvirtį kiek lengviau atsiduso – 52:44.

Kietą ir kibią gynybą paruošusi Sabonio KC ekipa ketvirtajame kėlinyje smaugė šeimininkų puolimą ir prabėgus kelioms minutėms išlygino rezultatą 54:54. Svečių į priekį nepraleido du P. Zarecko rezultatyvūs reidai, tačiau P. Mickevičiaus ir A. Šepučio taiklūs tritaškiai pirmąkart nuo rungtynių pradžios išvedė Sabonio KC komandą į priekį 62:58.

Šeimininkai nesitaikstė su tokia rungtynių eiga, o D. Bieliūno bei D. Skaisgirio dvitaškiai tiksint paskutinei minutei išlygino rezultatą 62:62. Per likusį laiką komandos apsikeitė nesėkmingomis atakomis, o lemiamos dešimt sekundžių atiteko Sabonio KC komandai. Paskutinio reido metu du baudų metimus išprovokavęs R. Butkus pataikė vieną iš jų, „Perkūno“ komanda neišpildė paskutinės dviejų sekundžių atakos, tad dramatišką pergalę šventė Sabonio KC 2002-STIKLITA ekipa.

KM „Perkūnas“ 2002-1: K. Sabaliauskas 25 tšk., P. Zareckas 16 tšk., D. Skaisgiris 9 tšk.

Sabonio KC 2002-STIKLITA: M. Masiliūnas 17 tšk., A. Šeputis ir R. Butkus po 8 tšk.

Kitose penktadienio moksleivių 2002-2003 m. grupės rungtynėse KM „Perkūnas“ 2003-1 ketvirtajame kėlinyje įrodė pranašumą prieš „Tornado“ KM-Šilainiai auklėtinius – 70:59.