Įspūdingą sugrįžimą pademonstravusi „Galera“ iš „Lietuviškų patiekalų“ atėmė bilietą į finalą

2015 m. spalio 22 d.

Kelialapiu į „Spalding“ taurės turnyro finalą džiaugiasi „Galera“, įspūdingoje pusfinalio kovoje „atžaidusi“ triuškinantį deficitą ir su tokiu pat užsidegimu nužengusi iki pergalės rezultatu 100:95. 24 taškų persvarą trečiajame kėlinyje turėję „Lietuviški patiekalai“ pastarąjį užbaigė taip prastai, jog ketvirtojo kėlinio metu nebesugebėjo išlaikyti iniciatyvos savo rankose, po dar vieno varžovų spurto praleido juos į priekį, o atsitiesti galės nebent kovoje dėl turnyro bronzos medalių.

Pusfinalio rungtynes sėkmingai (16:5) pradėję „Lietuviški patiekalai“ užtikrintai žengė priekyje pirmus du kėlinius, trečiąjį pradėjo galinga atkarpa 14:0 ir susikrovė pavydėtiną persvarą (65:43). Agresyvumo „Galeros“ puolime įnešęs J. Grigaras numalšino komandos taškų badą, tačiau „Lietuviški patiekalai“ nemažino apsukų ir pasiekė tąvakar didžiausią atstumą – 73:49.

Vis tik didysis dvikovos lūžis buvo jau čia pat. Keletą rezultatyvių atakų surengęs J. Grigaras įpūtė pasitikėjimo ir komandos draugams. Sėkmingas atakas tęsė J. Tirlikas su V. Kalesniku, o paskutinę kėlinio ataką tritaškį smeigęs J. Grigaras varžovams pasiuntė aiškią žinutę – rungtynių baigtis spręsis lemiamo ketvirčio metu. Atkarpa 17:0 trečią kėlinį užbaigusi „Galera“ skirtumą braukė iki septynių taškų – 73:66.

G. Purausko ir J. Petkevičiaus taškai kurį laiką saugojo „Lietuviškų patekalų“ pranašumą (80:70), tačiau varžovai jau buvo suruošę dar vieną galingą antpuolį. J. Grigaro ir D. Gudeliausko negailestingos atakos vedė į neviltį žaidimo kontrolę praradusius „Lietuviškus patiekalus“, kurie po atkarpos 0:13 užleido „Galerą“ į priekį 83:80.

E. Jašinsko dvitaškis bei A. Sakalausko tritaškis rezultatą buvo išlyginęs (85:85), tačiau J. Grigaro ir D. Gudeliausko tandemas pusfinalyje atliko pagirtiną darbą, ir tai darė iki pat galo.

Likus žaisti 16 sekundžių trijų taškų deficitą skaičiavę „Lietuviški patiekalai“ turėjo kamuolį savo rankose, tačiau nesugebėjo tinkamai išsimesti kamuolio, nenusigriebė kamuolio po savuoju krepšiu ir buvo prieversti pripažinti pelnytą „Galeros“ pergalę.

„Turėjom dvidešimt taškų pliuso, bet tuomet vyrai pradėjo žaisti be galvos. Varžovai bėgo – bėgome su jais. Reikėjo sustoti, perdavimą atlikti laisviems žmonėms, ramiai atlikti metimus. Varžovams įkrito metimai, mus pavijo, ir tai pradėjo mus drebinti psichologiškai.“ – skaudžią rungtynių eigą pasakojo „Lietuviškų patiekalų“ treneris Henrikas Paulauskas.

„Ne pirmos rungtynės jau tokios, ne iki galo nusiteikiame, niekaip nepavyksta atsikratyti šios problemos. Viskas buvo mūsų rankose, patys pralaimėjome. Belieka varžovams palinkėti sėkmės finale, mes eisim kautis dėl bronzos.“

„Galeros“ žaidėjas Sergej Korolkov neslėpė džiaugsmo komandos dalyvavimu finale: „Džiugu, jog vienu laipteliu lipame aukštyn. Praėjusį sezoną C lygoje likome ketvirti, dabar kovosime finale.

Kai pradėjome pataikyti metimus, atsirado viltis pavyti varžovus. Tuo tarpu jie buvo kiek atsipalaidavę. Ketvirtame kėlinyje dar kartą truktelėjome ir viskas taip susiklostė. Net nežinau, ką pasakyti. Ne vien mes kalti, varžovai patys prisidarė problemų.

„Lietuviški patiekalai“: A. Sakalauskas 30 tšk. (8/14 tritaškiai, 11 atk. k., 35 naud. b.), J. Petkevičius 28 tšk. (11/15 dvitaškiai, 33 naud. b.), E. Jašinskas 12 tšk., G. Purauskas 10 tšk. (10 rez. p.).

„Galera“: J. Grigaras 42 tšk. (16/23 dvitaškiai, 40 naud. b.), M. Gudeliauskas 25 tšk. (5/8 tritaškiai), S. Korolkov ir V. Kalesnikas po 9 tšk.