Iš triuškinančios duobės išlipusi „Mimeta-Ferrosas“ įveikė Kauno Policiją

2015 m. lapkričio 24 d.

Užtikrintai tris kėlinius pirmavusi Kauno Policija (1-5) gavo antausį paskutinio kėlinio metu. 44 taškus per paskutines dešimt minučių pelnę „Mimeta-Ferrosas“ (2-4) krepšininkai galingai grįžo kovoti dėl pergalės ir ją griebė rezultatu 107:98. Tai buvo svarbūs du taškai, leidę bent šiek tiek atitrūkti nuo turnyrinės lentelės apačios, iš kurios Kauno Policija privalės kapstytis ateities kovose.

Puikiai (29:13) rungtynes pradėję šeimininkai užsitikrino saugų atstumą ilgesniam rungtynių laikui. Žingsnis po žingsnio „Mimeta-Ferrosas“ karpė deficitą, o prieš ketvirtąjį kėlinį jį sumažino iki vienženklio skaičiaus – 71:63.

Jau trečiajame kėlinyje prasidėjusios pareigūnų bėdos išryškėjo jau pirmose lemiamo ketvirčio minutėse. G. Bartkaus ir A. Makūno taškai braukė skirtumą iki trijų, ir šeimininkai buvo priversti rinktis minutės pertraukėlei.

Pajutę dvikovos lūžį, „Mimeta-Ferrosas“ krepšininkai nemažino apsukų ir pasinaudoję ne viena varžovų klaida, perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Trys A. Makūno taiklūs tritaškiai vedė į neviltį šeimininkus, vieną pridėjo L. Kalėda, o V. Valiulio dvitaškis su pražanga ženklino jau aštuonių taškų „Mimeta-Ferrosas“ ekipos pranašumą.

Kauno Policija nesitaikstė su nesėkminga dvikovos baigtimi ir gelbėjosi V. Dobilo ir M. Amankavičiaus keturiais tritaškiais, po kurių šeimininkai priartėji iki minimumo.

Vis tik per likusią minutę V. Valiulis smeigė dar vieną tolimą metimą, A. Makūnas sumetė baudų metimus, ir vėl atitrūkusi „Mimeta-Ferrosas“ kryptingai žengė perglės link.

Kauno Policija: M. Amankavičius 21 tšk. (12 atk. k.), V. Dobilas ir E. Vaina po 16 tšk., J. Klimavičius 15 tšk.

„Mimeta-Ferrosas“: A. Makūnas 42 tšk. (8/17 tritaškiai, 8 rez. p., 8 per. k., 10 išprov. praž., 51 naud. b.), V. Valiulis 23 tšk., G. Bartkus 22 tšk. (14 atk. k., 7 blk., 37 naud. b.), L. Kalėda 17 tšk. (9 atk. k.).

„Dar sunku įsivažiuoti, kai kurie žaidėjai nepažįsta menęs. Yra sudėtinga, bet judame į priekį. Autoritetą reikia užsitarnauti“ – teigė komandą į puikią pergalę lydėjęs „Mimeta-Ferrosas“ treneris Albertas Karpavičius.

„Kas mane nudžiugino? Tai, kad po truputį tampame komanda ir tai, jog sugebėjome atlošti dvidešimt taškų . Susikrauti tokį pranašumą yra lengviau, nei jį panaikinti. Faktorius buvo tas, kad pakeitėme gynybą, žaidėjai ėmė vienas kitą jausti. Aišku, pabaigoje kiek prisižaidėme, išlindo tas dalykas, kai kiekvienas žaidėjas nori mesti, nors reikia laikyti kamuolį. Bet gerai, kas gerai baigėsi.

„Verslo“ lyga šįmet kaip niekad stipri. Pirmąkart joje esu ne kaip žiūrovas ir ji mane tikrai nustebino bei nudžiugino. Yra tikrai daug ką veikti. Nors šiuo metu esame ne pačioje geriausioje pozicijoje, bet, kitavertus, bus dėl ko kovoti.“