Gedmino tritaškių dėka pasprukusi UNITED ketvirtfinalio kovą su SK „Minbra“ pradėjo pergale

2015 m. kovo 28 d.

A lygos atkrintamąsias varžybas pergalingai pradėjo UNITED krepšininkai, pirmose ketvirtfinalio rungtynėse 93:82 palaužę SK „Minbra“ ekipą. Neaiškios rungtynių baigties esminius akcentus UNITED padėjo antroje ketvirto kėlinio pusėje – trys A. Gedmino tritaškiai komandai sukrovė dviženklią persvarą, kurią panaikinti „Minbros“ žaidėjams nebepavyko.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko žvalgybinė kova – lygiaverčiai varžovai žengė šalia vieni kitų. Rungtynių braižas ėmė keistis trečiajame kėlinyje, kurį ženkliau laimėjo (25:13) UNITED krepšininkai ir lemiamą ketvirtį pradėjo pirmaudami 65:58.

Vis tik įpusėjus ketvirtam kėliniui sulyg L. Šukučio tritaškiu „Minbra“ akimirkai buvo įsiveržusi į priekį (73:72), tačiau čia pat UNITED ekipai pranašumą grąžino G. Būdos taiklus tolimas metimas. Netrukus dviem taškais pasižymėjo G. Jevstignejevas, A. Gedminas šovė tritaškį, o po „Minbros“ prarasto kamuolio G. Būdos lengvi du taškai „Minbrą“ privertė rinktis minutės pertraukėlei (74:82).

Sėkmingą metimą pajutęs A. Gedminas neleido varžovams artėti – smeigė dar du tolimus metimus ir komandos pranašumą padidino iki dviženklio skaičiaus (76:88). SK „Minbra“ krepšininkai vis dar stengėsi grąžinti intrigą, tačiau UNITED buvo pernelyg atsiplėšusi, o komandos pralaimėjimą apkartino su arbitro sprendimu nesutikusio G. Ratkevičiaus techninė bei diskvalifikacinė pražangos.

SK „Minbra“: L. Šukutis 19 tšk. (5/9 tritaškiai, 9 atk. k.), M. Nenartavičius 17 tšk. (12 atk. k.), M. Lukminas 15 tšk. (5/10 tritaškiai), A. Giedraitis 14 tšk. (13 atk. k.).

UNITED: G. Jevstignejevas 22 tšk. (10/13 dvitaškiai, 11 atk. k., 35 naud. b.), G. Būda 19 tšk. (3/4 tritaškiai, 6 rez. p.), L. Lukošenkinas 16 tšk., A. Gedminas (6 rez. p.) ir K. Tarvydas po 13 tšk.

[[gallery|1886|SK "Minbra" - UNITED 82:93 (ketvirtfinalis)]]