Finalo pratęsimą sausai laimėjęs „Autodylas-Darbiečiai“ iškovojo „Kauno dienos“ Didžiąją taurę

2015 m. birželio 5 d.

„Kauno dienos“ Didžiosios taurės finale „Autodylas-Darbiečiai“ ir „Panemunė“ paruošė tikrą krepšinio desertą. Atkaklioje dvikovoje pritrūkus pagrindinio laiko, nugalėtojas sprendėsi pratęsimo metu. Per papildomas penkias minutes visiškai neutralizavusi Panemunės puolimą, pergalę rezultatu 90:76 šventė „Autodylas-Darbiečiai“ ekipa.

Bronzinio finalo metu vos penkiese žaidę „Omegos“ krepšininkai „Sporto manijai“ rimčiau pasipriešino tik du kėlinius. Ganėtinai ilgesnį atsarginių žaidėjuo suolelį turėjusi „Sporto manija“ po ilgosios pertraukos į priekį spruko neatsigręždama, o galutinis rezultatas skelbė daugiau nei įtikinamą pergalę 125:81.

Visą pirmąją finalinių rungtynių pusę „Panemunė“ neženkliai, tačiau žengė priekyje. Ryškesnį charakterį „Autodylas-Darbiečiai“ parodė įsibėgėjus trečiam kėliniui, kuomet po spurto 12:0 trumpam persvėrė rezultatą 58:53.

Vis tik G. Kurtinaičio ir M. Lisajevičiaus tritaškiai bei T. Milinsko dvitaškiai iki ketvirtojo kėlinio „Panemunę“ grąžino priekin – 64:62.

Ketvirtis startavo M. Lisajevičiaus perimtu kamuoliu, taikliu tritaškiu bei T. Milinsko ir T. Padegimo rezultatyviomis atakomis, po kurių „Panemunė“ įgijo apčiuopiamą persvarą (71:62).

Reikalingiausiu momentu iššovė „Autodylas-Darbiečiai“ ekipos tolimoji artilerija: A. Karbauskas smeigė vieną, K. Babkauskas dar tris tritaškius metimus iš eilės, ir „Panemunė“ jau atsilikinėjo 71:74. P. Gvazdaičio taiklūs baudų metimai „Autodylas-Darbiečiai“ padėtį dar labiau gerino.

Netrukus „Panemunė“ gelbėjo padėtį: sudėtingą tolimą metimą pataikė G. Kurtinaitis, o į greitą puolimą išbėgęs M. Lisajevičius išlygino rezultatą 76:76.

Per likusią minutę komandoms nepavyko pelnyti taškų, tad finalo laukė pratęsimas.

Jo metu „Panemunės“ puolimas ėmė strigti, žaidėjai atakavo pavieniais netaikliais metimais. Tuo tarpu Ž. Skučas, K. Babkauskas bei A. Birgelis didino „Autodylas-Darbiečiai“ komandos taškų kraitį, o atėjus lemiamoms akimirkoms „Panemunei“ nebeliko šansų pavyti dviženklią persvarą įgijusių varžovų.

Žygimantas Skučas buvo išrinktas naudingiausiu finalo žaidėju. „Autodylas-Darbiečiai“ aukštaūgis pelnė 32 taškus (6/8 baudos, 10/18 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), atkovojo 16 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, kartą blokavo metimą, išprovokavo 5 pražangas, suklydo bei prasižengė po 3 kartus ir surinko 40 naudingumo balų.

„Panemunė“: A. Drungilas 27 tšk. (9 atk. k.), M. Lisajevičius 13 tšk. (9 rez. p.), T. Padegimas 12 tšk. (9 atk. k.), G. Kurtinaitis 10 tšk.

„Autodylas-Darbiečiai“: Ž. Skučas 32 tšk. (16 atk. k.), K. Babkauskas 24 tšk. (9 atk. k., 5 rez. p.), A. Karbauskas 14 tšk. (12 atk. k.), A. Birgelis 11 tšk. (5 rez. p.).

Geriausi turnyro žaidėjai:

Paulius Danisevičius („Omega“)

Vytautas Pikalavičius („Sporto manija“)

Adomas Drungilas („Panemunė“)

Karolis Babkauskas („Autodylas-Darbiečiai“)

Komandoms prizininkėms KKML partneris baras-restoranas „Seni vartai“ įteikė davonų čekius, dienraštis „Kauno diena“ dovanojo metines prenumeratas.

Susijusi naujiena - „Sporto manija“ pranoko blankiai bronziniame finale atrodžiusią „Omegą“