Finalo ketvirtame kėlinyje „Sporto maniją“ pranokusi VDU – KKML „Super“ taurės čempionė

2015 m. gegužės 21 d.

Ketvirtame kėlinyje sėkmingą bangą pagavę VDU krepšininkai aplenkė „Sporto maniją“ ir 77:69 triumfavo KKML „Super“ taurės finale. Tarolio, Tamulio bei Sabeckio keturi tritaškiai iš eilės ne tik naikino „Sporto manijos“ pranašumą, bet ir nutiesė kelią VDU ekipai link čempionų taurės.

Finalo pirmoje pusėje užtikrinčiau atrodė „Sporto manija“. Tiek pirmą, tiek antrą kėlinius laimėjusi komanda skaičiavo dešimties taškų persvarą (41:31). Po ilgosios pertraukos VDU krepšininkai pasistengė, kad varžovai toliau neatitrūktų, o sužaidus trečiąjį kėlinį, tapo aišku, jog dvikovos kulminacija laukia per paskutines dešimt žaidimo minučių (58:51).

VDU kėlinį pradėjo D. Sabeckio dvitaškiu, o netrukus atsarginių žaidėjų suolelį keturis kartus ant kojų statė D. Tarolio, J. Tamulio bei D. Sebeckio tritaškiai, žaibiškai apvertę rezultatą VDU naudai. Po D. Tarolio dėjimo į „Sporto manijos“ krepšį skirtumas išaugo jau iki aštuonių taškų (67:59).

Čia pat K. Pupinis atsakė dvitaškiu su pražanga, tačiau puolimo reikalus VDU ekipoje toliau tvarkė D. Tarolis, J. Tamulis, o po R. Juknevičiaus tritaškio „Sporto manija“ buvo priversta kapituliuoti.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Donatas Tarolis (33 naud. b.). VDU aukštaūgis puikiai atakavo krepšį – 22 taškai (3/5 baudos, 5/6 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai), atkovojo 8 kamuolius, po kartą atliko rezultatyvų perdavimą ir perėmė kamuolį, dukart blokavo varžovo metimą, išprovokavo 6 pražangas, tačiau suklydo 3 kartus bei buvo nubaustas technine pražanga.

Naudingiausiais viso turnyro komandų žaidėjais tapo Rolandas Jakštas (VDU) ir Martynas Linkevičius („Sporto manija“).

VDU: D. Tarolis 22 tšk. (33 naud. b.), D. Sabeckis 15 tšk.(3/6 tritaškiai), J. Tamulis 13 tšk.

„Sporto manija“: M. Linkevičius 14 tšk. (13 atk. k., 6 rez. p.), A. Pelšs 12 tšk., M. Sapiega 10 tšk.