Finale „Santermitą-Žėrutį“ nustebinusi „Labor-Galera“ pirmąkart triumfavo C lygoje

2017 m. balandžio 29 d.

C lygoje – (ne)tikėtas „Labor-Galera“ triumfas. Finalo pradžioje lediniu dušu apipilta „Santermita-Žėrutis“ komanda vėliau panaikino triuškinantį varžovų pranašumą, tačiau galutinai perimti kontrolės nesugebėjo. Ketvirto kėlinio metu dar kartą į priekį truktelėjusi „Labor-Galera“ atėjus lemiamoms minutėms apsigynė nuo varžovų apgulties ir triumfavo rezultatu 95:88.

Tai buvo pirmasis C lygos auksas „Labor-Galera“ komandos istorijoje. Tuo tarpu favorite laikyta „Santermita-Žėrutis“ ekipa finale suklupo du metus iš eilės. Pernai ji nusileido „Sporto manijai“. Antrosios vietos sindromas komandą lydi dar nuo 2014-ųjų, kai finale pralaimėjo „Kamidai“.

Finalinių rungtynių pradžia buvo visiškai netikėta: tiek su varžovų, tiek su savo žaidimu visiškai nesusitvarkę „Santermita-Žėrutis“ krepšininkai stebėjo, kaip dideliais šuoliais tolsta oponentai. Fantastišką kėlinį sužaidusi „Labor-Galera“ po pirmų dešimties minučių pirmavo net 32:13(!).

Malonią „naštą“ užsitarnavusi „Labor-Galera“ gana sėkmingai ją saugojo. Pavojaus varpai ėmė skambėti tik trečiojo kėlinio pabaigoje, kuomet „Santermita-Žėrutis“ deficitą sumažino iki dviejų taškų (62:64).

Vis tik „Labor-Galera“ krepšininkai įrodė, jog prieš tai pranašumą susikrovė ne atsitiktinai. 9:0 ketvirtojo kėlinio pradžioje spurtavusi komanda vėl pabėgo saugesniu atstumu (75:64).

Likus žaisti dvi su puse minutės „Labor-Galera“ krepšininkai jau uodė auksą – 84:70 – tačiau ginklų nesudėjusi „Santermita-Žėrutis“ oponentus dar privertė prakaituoti. J. Ramanausko, A. Kazlausko ir V. Jasikevičiaus taškai skirtumą braukė perpus (84:78). Paaštrėjusią situaciją tuoj pat nuramino A. Juozapaičio taiklus dvitaškis bei V. Tirvos baudos metimas (87:80).

Paskutinės minutės metu L. Garnelio du taiklūs tritaškiai vis dar gaivino „Santermita-Žėrutis“ komandos viltis (93:88), tačiau varžovai pernelyg tvirtai jautėsi prie baudų metimo linijos ir pelnė pergalę įtvirtinusius taškus.

Naudingiausiu finalo žaidėju buvo pripažintas Aurimas Juozapaitis. „Labor-Galera“ puolėjas pelnė beveik trečdalį komandos taškų – 30 (9/10 baudos, 9/18 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai), atkovojo 12 kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį ir surinko 37 naudingumo balus.

„Labor-Galera“: A. Juozapaitis 30 tšk. (12 atk. k., 37 naud. b.), V. Tirva 27 tšk.(8 rez. p., 12 išprov. praž., 11 kl.), T. Misiūnas 14 tšk. (10 atk. k.).

„Santermita-Žėrutis“: V. Jasikevičius 27 tšk., J. Ramanauskas 14 tšk., K. Meiliūnas 13 tšk. (8 rez. p.).

Ne mažesnės aistros virė ir mažojo finalo metu. C lygos bronzą „Sporto manija“ ir „Vilkija-ECOWOOD“ išsidalino tik po pratęsimo. Rungtynių metu neženkliai, tačiau ilgą laiką savo sąlygas diktavo Vilkijos atstovai. Kevirto kėlinio pabaigoje išsigelbėjusi „Sporto manija“ išplėšė pratęsimą, kuriam baigiantis pirmavo vos per vieną metimą. Aidint finalinei sirenai „Vilkija-ECOWOOD“ dar galėjo išplėšti pergalę metimu iš vidurio aikštės, tačiau metimas nebuvo taiklus. „Sporto manija“ iškovojo trapią pergalę rezultatu 91:89. Plačiau...

Geriausi C lygos žaidėjai:

Naudingiausias ir rezultatyviausias žaidėjas – Aurimas Karbauskas („Extradent-Verslo“)

Daugiausiai kamuolių atkovojęs žaidėjas – Mantas Gasperavičius („Žalgirio“ garbės klubas)

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atlikęs žaidėjas – Vytautas Tirva („Labor-Galera“)

Daugiausiai kamuolių perėmęs žaidėjas – Justinas Pocius („Sporto manija“)

Daugiausiai metimų blokavęs žaidėjas – Paulius Vaitiekūnas (MPG)

Daugiausiai pražangų išprovokavęs žaidėjas – Andrius Lakštutis (Basketball Academy „Žaibas“)

Taikliausias baudų metikas – Vytenis Jasikevičius („Santermita-Žėrutis“)

Taikliausias dvitaškių metikas – Karolis Meiliūnas („Santermita-Žėrutis“)

Taikliausias tritaškių metikas – Elvinas Vaičiūnas („Extradent-Verslo“)

Komanda Total Pirmas kėlinys Antras kėlinys Trečias kėlinys Ketvirtas kėlinys Pratęsimas